Co pomáhá kyselině acetylsalicylové ve formě tablet

Nádor

Univerzální pomoc v nejkratší možné době za malou cenu je kyselina acetylsalicylová.

Pomáhá z tolika nemocí a naléhavých problémů. Kromě dobře známých příznivých vlastností používá kyselinu acetylsalicylovou pro bolesti hlavy téměř všichni lidé v různých situacích.

Na této stránce naleznete všechny informace o kyselině acetylsalicylové: kompletní návod k použití tohoto léku, průměrné ceny v lékárnách, kompletní a neúplné analogy léčiva, stejně jako recenze osob, které již používaly kyselinu acetylsalicylovou. Chcete svůj názor zanechat? Pište do komentářů.

Klinická a farmakologická skupina

NSAID. Má protizánětlivé, analgetické a antipyretické účinky a také inhibuje agregaci krevních destiček.

Obchodní podmínky lékárny

Je vydáván bez lékařského předpisu.

Kolik je kyselina acetylsalicylová? Průměrná cena v lékárnách je na 15 rublů.

Forma uvolnění a složení

Kyselina acetylsalicylová je dostupná v tabletách. Prostředek je reprezentován jiným množstvím účinné látky - 100, 250, 50 mg, doplněné kyselinou citrónovou a bramborovým škrobem.

Farmakologický účinek

Po požití kyseliny acetylsalicylové do těla se snižuje hyperémie, snižuje se propustnost kapilár v místě zánětu - to vše vede k znatelnému analgetickému a protizánětlivému účinku. Lék rychle proniká do všech tkání a tekutin, absorpce probíhá ve střevě a játrech.

Účinek kyseliny acetylsalicylové:

  1. Snižuje horečku a zároveň neovlivňuje normální výkon;
  2. Odstraňuje bolest nízké a střední intenzity;
  3. Kyselina acetylsalicylová ředí krev, porušuje agregaci krevních destiček - snižuje zatížení srdečního svalu, snižuje riziko infarktu;
  4. Poskytuje trvalý protizánětlivý účinek 24–48 hodin po zahájení léčby.

Lék může být užíván k prevenci trombózy, mrtvice, snížení rizika oběhových poruch v mozku.

Indikace pro použití

Co pomáhá těmto pilulkám? Indikace pro kyselinu acetylsalicylovou jsou:

  1. Febrilní syndrom;
  2. Ischemická choroba srdeční, tromboembolie, fibrilace síní a infarkt myokardu (jako profylaktické činidlo);
  3. Akutní revmatická horečka, revmatická chorea, Dresslerův syndrom, revmatoidní artritida;
  4. Spinální onemocnění, která jsou doprovázena syndromy bolesti (lumbago, ischias, osteochondróza);
  5. Migréna, stejně jako bolesti hlavy, klouby, svaly, menstruace a bolesti zubů, neuralgie, osteoartritida;
  6. Akutní tromboflebitida, plicní infarkt.

Kontraindikace

Tablety nelze užívat v případě:

  • Aspirinová trojice;
  • Hemofilie;
  • Hypoprotrombinémie;
  • Nedostatek vitaminu K;
  • Selhání ledvin a / nebo jater;
  • Nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
  • Děti do 15 let;
  • Reyeův syndrom;
  • Portální hypertenze;
  • Hemoragická diatéza;
  • Disekující aneuryzma aorty;
  • I a III trimestr těhotenství, stejně jako laktace;
  • Přecitlivělost na salicyláty, včetně kyseliny acetylsalicylové;
  • • anamnéza kopřivky, rýmy, způsobená užitím tohoto léku a / nebo jiných nesteroidních protizánětlivých léčiv;
  • Exacerbace erozivních a ulcerózních lézí gastrointestinálního traktu;
  • Gastrointestinální krvácení;

S opatrností, pod pečlivým lékařským dohledem, lék je používán pro onemocnění jater a ledvin, gastrointestinální problémy v anamnéze, bronchiální astma, zvýšené krvácení, dekompenzované chronické srdeční selhání, během druhého trimestru těhotenství a během antikoagulační terapie.

Použití v průběhu březosti a laktace

Kontraindikováno pro použití v I. a III. Trimestru těhotenství. V II. Trimestru těhotenství je možné jednorázové přijetí podle přísných indikací.

Má teratogenní účinek: při aplikaci v prvním trimestru vede k rozvoji štěpení horního patra, ve třetím trimestru způsobuje inhibici pracovní aktivity (inhibice syntézy prostaglandinů), předčasného uzavření tepenného kanálu u plodu, hyperplazie plicních cév a hypertenze v plicním oběhu.

Kyselina acetylsalicylová se vylučuje do mateřského mléka, což zvyšuje riziko krvácení u dítěte v důsledku dysfunkce krevních destiček, proto během laktace nepoužívejte kyselinu acetylsalicylovou v matce.

Návod k použití

Návod k použití ukazuje, že tablety kyseliny acetylsalicylové jsou určeny k perorálnímu podání, nejlépe po jídle, s mlékem, čistou nebo alkalickou minerální vodou.

  • Dospělý doporučuje používat kyselinu acetylsalicylovou pro dospělé 3 - 4krát denně, 1-2 tablety (500 - 1000 mg) s maximální denní dávkou 6 tablet (3 g). Maximální doba trvání kyseliny acetylsalicylové je 14 dní.
  • Aby se zlepšily reologické vlastnosti krve a také inhibitor inhibitorů lepení krevních destiček, jsou předepsány tablety ½ kyseliny acetylsalicylové denně na několik měsíců. Pro infarkt myokardu a pro prevenci sekundárního infarktu myokardu doporučuje instrukce pro kyselinu acetylsalicylovou užívat 250 mg denně. Dynamické poruchy cerebrální cirkulace a mozkového tromboembolismu zahrnují užívání tablet ½ kyseliny acetylsalicylové s postupným snižováním dávky na 2 tablety denně.
  • Trvání léčby (bez konzultace s lékařem) by nemělo překročit 7 dnů, pokud je předepsáno jako analgetikum a více než 3 dny jako antipyretikum.

Pod dohledem lékaře je kyselina acetylsalicylová předepisována dětem v následujících jednorázových dávkách: ve věku nad 2 roky - 100 mg, ve 3. roce života - 150 mg, ve věku čtyř let - 200 mg, ve věku nad 5 let - 250 mg.

Vedlejší účinky

Před použitím tablet kyseliny acetylsalicylové by se měl pacient poradit s lékařem. Pokud překročíte dávku nebo nekontrolované a dlouhodobé užívání tohoto léku, mohou se objevit následující vedlejší účinky:

  • Porucha zrakové ostrosti;
  • Krvácení - střevní, nosní, dásní, žaludek;
  • Bolesti v oblasti epigastrie, nevolnost, zvracení;
  • Průjem;
  • Závrat a slabost;
  • Ztráta chuti k jídlu;
  • Vývoj akutního selhání ledvin;
  • Bronchospasmus, v závažných případech rozvoj angioedému a anafylaktického šoku;
  • Změny klinického obrazu krve - snížení množství hemoglobinu a krevních destiček;
  • Problémy s játry a ledvinami

Předávkování

Používáte-li lék ve velkém množství, neodpovídá doporučeným dávkám, mohou být negativní reakce. Předávkování způsobuje následující problémy:

  • dehydrataci;
  • problémy se sluchem a zrakem;
  • třes;
  • porušení acidobazické rovnováhy a elektrolytu;
  • zmatek;
  • nevolnost doprovázená zvracením, přítomností bolesti v břiše;
  • ospalý stav.

Ve vzácných případech vede zneužívání drog k metabolické acidóze a kómatu.

Zvláštní pokyny

  1. Kyselina acetylsalicylová i v malých dávkách snižuje vylučování kyseliny močové z těla, což může způsobit akutní záchvat dny u citlivých pacientů. Při dlouhodobé terapii a / nebo použití kyseliny acetylsalicylové ve vysokých dávkách je nutný dohled lékaře a pravidelné sledování hladin hemoglobinu.
  2. Před chirurgickým zákrokem, aby se snížilo krvácení během operace a v pooperačním období, by měly být salicyláty vysazeny po dobu 5-7 dnů.
  3. Použití kyseliny acetylsalicylové v pediatrii je kontraindikováno, protože v případě virové infekce u dětí pod vlivem kyseliny acetylsalicylové zvyšuje riziko Reyeova syndromu. Symptomy Reyeova syndromu jsou dlouhodobé zvracení, akutní encefalopatie, zvětšení jater.

Kompatibilita s alkoholem

Alkohol v období ASA je kontraindikován. Taková kombinace může způsobit krvácení do žaludku a střev, stejně jako těžké reakce přecitlivělosti.

Lékové interakce

Při současném použití s ​​kyselinou acetylsalicylovou:

  1. Antidiabetika - snižování hladiny cukru v krvi;
  2. Antacida obsahující hydroxid hořečnatý a / nebo hlinitý, zpomalují a snižují absorpci kyseliny acetylsalicylové;
  3. Blokátory kalciových kanálů, látky, které omezují příjem vápníku nebo zvyšují vylučování vápníku z těla - zvyšuje se riziko krvácení;
  4. Účinek heparinu a nepřímých antikoagulancií, metotrexátu, fenytoinu, kyseliny valproové je zvýšen;
  5. Kyselina acetylsalicylová může snížit plazmatické koncentrace indomethacinu, iroxycamu;
  6. Účinnost urikosurik je snížena;
  7. Griseofulvin - porušení absorpce kyseliny acetylsalicylové je možné;
  8. GCS - zvyšuje riziko ulcerogenního působení a výskytu gastrointestinálního krvácení;
  9. Snižuje účinnost diuretik (spirolakton, furosemid);
  10. Jiné NSAID - zvýšené riziko nežádoucích účinků;
  11. Alkohol - zvýšené riziko gastrointestinálních vředů a krvácení;
  12. Inhibitory zpětného vychytávání serotoninu - zvyšují riziko gastrointestinálního krvácení;
  13. Koncentrace digogsinu, barbiturátů a lithných solí v krevní plazmě;
  14. Snížení účinnosti kaptoprilu a enalaprilu (při použití kyseliny acetylsalicylové ve vysokých dávkách);
  15. Kofein - zvyšuje rychlost absorpce, plazmatické koncentrace a biologické dostupnosti kyseliny acetylsalicylové, riziko nežádoucích účinků;
  16. Inhibitory agregace krevních destiček - zvýšené riziko krvácení.

Recenze

Téměř všechny recenze o ASC jsou pozitivní. Lék je levný, účinný, dobře prostudovaný, má širokou škálu aplikací. Tablety naprosto zmírňují zánět a horečku a pravidelný příjem malých dávek ASA snižuje riziko kardiovaskulárních komplikací u citlivých pacientů.

Nevýhody léku se obvykle nazývají potenciální vedlejší účinky. Nicméně, jak většina lidí upozorňuje, aby se jim vyhnula, během období léčby stačí dodržovat určitá pravidla: alespoň předtím, než začnete užívat pilulky, byste si měli pečlivě přečíst návod a přestat pít alkohol po celou dobu léčby.

Analogy

Strukturní analogy účinné látky:

  • Aspiquor, Aspirin, Aspirin Cardio, Acekardol, kyselina acetylsalicylová, CardiASK, Cardiomagnyl, Kolifarit, Mikristin, Plydol 100, Plydol 300, Polokard, Taspir, Trombo ASS, Trombogard 100, Trombopol, Upsarin UPSA.

Před použitím analogů se poraďte se svým lékařem.

Aspirin a Analgin

Je kyselina acetylsalicylová aspirin nebo analgin? Aspirin je derivát kyseliny salicylové. Kyselina acetylsalicylová, která se často nazývá aspirin, byla získána nahrazením jedné hydroxylové skupiny. Proto analginum je úplně jiná droga.

Skladovací podmínky a trvanlivost

Uchovávejte při teplotě do 30 ° C v dosahu dětí.

Doba použitelnosti - 5 let. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

ACETYLSALICKÁ KYSELINA

◊ Tablety jsou bílé, ploché válcovité, lehce mramorované, riskantní a zkosené, bez zápachu nebo se slabou charakteristickou vůní.

Pomocné látky: bramborový škrob - 91 mg, talek - 9 mg.

10 ks. - Balení obalů (1) - lepenkové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (2) - kartonové obaly.
10 ks. - Konturované buněčné balíčky (5) - kartonové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (10) - kartonové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (20) - kartonové obaly.
10 ks. - Obaly (300) - kartonové obaly (pro nemocnice).
10 ks. - Zabalené buněčné balíčky (500) - kartonové obaly (pro nemocnice).
20 ks. - polymerové plechovky (1) - kartonové obaly.
20 ks. - polymerní banky (30) - kartonové obaly (pro nemocnice).
20 ks. - polymerní banky (40) - kartonové obaly (pro nemocnice).
30 kusů - polymerové plechovky (1) - kartonové obaly.
30 kusů - polymerní banky (30) - kartonové obaly (pro nemocnice).
30 kusů - polymerní banky (40) - kartonové obaly (pro nemocnice).

NSAID. Má protizánětlivé, analgetické a antipyretické účinky a také inhibuje agregaci krevních destiček. Mechanismus účinku je spojen s inhibicí aktivity COX - hlavního metabolismu enzymů kyseliny arachidonové, která je prekurzorem prostaglandinů, které hrají hlavní roli v patogenezi zánětu, bolesti a horečky. Snížení obsahu prostaglandinů (zejména E. T1) ve středu termoregulace vede ke snížení tělesné teploty v důsledku expanze kožních cév a zvýšeného pocení. Analgetický účinek je způsoben centrálními i periferními účinky. Snižuje agregaci, adhezi krevních destiček a tvorbu trombů potlačením syntézy tromboxanu A2 v destičkách.

Snižuje mortalitu a riziko infarktu myokardu u nestabilní anginy pectoris. Je účinný při primární prevenci onemocnění kardiovaskulárního systému a při sekundární prevenci infarktu myokardu. Při denní dávce 6 g nebo více potlačuje syntézu protrombinu v játrech a zvyšuje protrombinový čas. Zvyšuje plazmatickou fibrinolytickou aktivitu a snižuje koncentraci koagulačních faktorů závislých na vitaminu K (II, VII, IX, X). Zvyšuje hemoragické komplikace během chirurgických zákroků, zvyšuje riziko krvácení během antikoagulační léčby. Stimuluje vylučování kyseliny močové (porušuje její reabsorpci v renálních tubulech), ale ve vysokých dávkách. Blokování COX-1 v sliznici žaludku vede k inhibici prostaglandinů chránících žaludek, což může vést k ulceraci sliznice a následnému krvácení.

Při požití se rychle vstřebává převážně z proximálního tenkého střeva a v menší míře ze žaludku. Přítomnost potravy v žaludku významně mění vstřebávání kyseliny acetylsalicylové.

Metabolizuje se v játrech hydrolýzou za vzniku kyseliny salicylové, následuje konjugace s glycinem nebo glukuronidem. Koncentrace salicylátů v krevní plazmě je variabilní.

Přibližně 80% kyseliny salicylové se váže na plazmatické proteiny. Salicyláty snadno pronikají do mnoha tkání a tělních tekutin, vč. v spinálních, peritoneálních a synoviálních tekutinách. Salicyláty se nacházejí v malých množstvích v mozkové tkáni, stopách - v žluči, potu, výkalech. Rychle přechází placentární bariérou v malých množstvích vylučovaných do mateřského mléka.

U novorozenců mohou salicyláty vytěsnit bilirubin ze spojení s albuminem a přispět k rozvoji bilirubinové encefalopatie.

Proniknutí do kloubní dutiny se urychluje v přítomnosti hyperémie a edému a zpomaluje v proliferativní fázi zánětu.

V případě acidózy se velká část salicylátu přemění na neionizovanou kyselinu, která dobře proniká do tkání, vč. do mozku.

Vylučuje se hlavně aktivní sekrecí v tubulech ledvin v nezměněné formě (60%) a ve formě metabolitů. Vylučování nezměněného salicylátu závisí na pH moči (během alkalizace moči se zvyšuje ionizace salicylátů, jejich reabsorpce se zhoršuje a exkrece se významně zvyšuje). T1/2 Kyselina acetylsalicylová je přibližně 15 minut. T1/2 salicylát, pokud se užívá v nízkých dávkách, je 2-3 hodiny, se zvýšením dávky se může zvýšit na 15-30 hodin U novorozenců je eliminace salicylátu mnohem pomalejší než u dospělých.

Revmatismus, revmatoidní artritida, infekční alergická myokarditida; horečka u infekčních a zánětlivých onemocnění; bolestivý syndrom slabé a střední intenzity různých genezí (včetně neuralgie, myalgie, bolesti hlavy); prevence trombózy a embolie; primární a sekundární prevenci infarktu myokardu; prevence mozkových cirkulačních poruch ischemického typu.

V klinické imunologii a alergologii: v postupně se zvyšujících dávkách pro prodlouženou desenzibilizaci aspirinu a tvorbu tolerantních NSAID u pacientů s astmatem aspirinem a aspirinovou triádou.

Na straně zažívacího ústrojí: nevolnost, zvracení, anorexie, bolest v epigastriu, průjem; vzácně - výskyt erozivních a ulcerózních lézí, krvácení z gastrointestinálního traktu, abnormální funkce jater.

Na straně centrálního nervového systému: při dlouhodobém užívání jsou možné závratě, bolesti hlavy, reverzibilní zrakové postižení, tinnitus, aseptická meningitida.

Z hematopoetického systému: vzácně - trombocytopenie, anémie.

Na straně systému srážení krve: vzácně - hemoragický syndrom, prodloužení doby krvácení.

Na části močového systému: vzácně - porucha funkce ledvin; při dlouhodobém užívání - akutní selhání ledvin, nefrotický syndrom.

Alergické reakce: vzácně - kožní vyrážka, angioedém, bronchospasmus, "aspirinová triáda" (kombinace bronchiálního astmatu, recidivující polypózy nosu a vedlejších vedlejších nosních dutin a intolerance na kyselinu acetylsalicylovou a pyrazolonové).

Jiné: v některých případech - Reyeův syndrom; při dlouhodobém užívání - zvýšené příznaky chronického srdečního selhání.

Při současném použití antacid obsahujících hydroxid hořečnatý a / nebo hlinitý zpomalte a snižte absorpci kyseliny acetylsalicylové.

Při současném použití blokátorů kalciových kanálů, které omezují příjem vápníku nebo zvyšují vylučování vápníku z těla, se zvyšuje riziko krvácení.

Při současném použití s ​​kyselinou acetylsalicylovou se zvyšuje účinek heparinu a nepřímých antikoagulancií, hypoglykemických činidel derivátů sulfonylmočoviny, inzulínů, metotrexátu, fenytoinu, kyseliny valproové.

Při současném použití s ​​SCS se zvyšuje riziko ulcerogenního působení a výskyt gastrointestinálního krvácení.

Při současném užívání snižuje účinnost diuretik (spironolakton, furosemid).

Při současném užívání jiných NSAID zvyšuje riziko nežádoucích účinků. Kyselina acetylsalicylová může snížit plazmatické koncentrace indometacinu, piroxikamu.

Při současném použití se zlatými přípravky může kyselina acetylsalicylová vyvolat poškození jater.

Při současném užívání klesá účinnost urikosurických léčiv (včetně probenecidu, sulfinpyrazonu, benzbromaronu).

Při současném podávání kyseliny acetylsalicylové a alendronátu může dojít k rozvoji závažné esofagitidy.

Se současným použitím griseofulvina možné porušení absorpce kyseliny acetylsalicylové.

Je popsán případ spontánního krvácení do duhovky při odebírání extraktu ginkgo biloba na pozadí dlouhodobého užívání kyseliny acetylsalicylové v dávce 325 mg / den. Předpokládá se, že to může být způsobeno aditivním inhibičním účinkem na agregaci destiček.

Při současném užívání dipyridamolu se může zvýšitmax salicylát v krevní plazmě a AUC.

Při současném použití s ​​kyselinou acetylsalicylovou se zvyšují koncentrace digoxinu, barbiturátů a lithných solí v krevní plazmě.

Při současném použití salicylátů ve vysokých dávkách s inhibitory karboanhydrázy je možná intoxikace salicyláty.

Kyselina acetylsalicylová v dávkách nižších než 300 mg / den má mírný vliv na účinnost kaptoprilu a enalaprilu. Při použití kyseliny acetylsalicylové ve vysokých dávkách je možné snížit účinnost kaptoprilu a enalaprilu.

Při současném užívání kofeinu se zvyšuje rychlost absorpce, koncentrace v plazmě a biologická dostupnost kyseliny acetylsalicylové.

Se současným užíváním metoprololu se může zvýšit smax salicylát v krevní plazmě.

Pokud se pentazocin používá při dlouhodobém užívání kyseliny acetylsalicylové ve vysokých dávkách, existuje riziko závažných nežádoucích reakcí z ledvin.

Při současném použití fenylbutazonu snižuje urikosurii způsobenou kyselinou acetylsalicylovou.

Při současném užívání ethanolu může dojít ke zvýšení účinku kyseliny acetylsalicylové na gastrointestinální trakt.

Používá se s opatrností u pacientů s onemocněním jater a ledvin, s bronchiálním astmatem, erozními a ulcerózními lézemi a krvácením z gastrointestinálního traktu v anamnéze, se zvýšeným krvácením nebo při provádění antikoagulační léčby, dekompenzovaným chronickým srdečním selháním.

Kyselina acetylsalicylová i v malých dávkách snižuje vylučování kyseliny močové z těla, což může způsobit akutní záchvat dny u citlivých pacientů. Při dlouhodobé terapii a / nebo použití kyseliny acetylsalicylové ve vysokých dávkách je nutný dohled lékaře a pravidelné sledování hladin hemoglobinu.

Použití kyseliny acetylsalicylové jako protizánětlivého činidla v denní dávce 5-8 g je omezeno v důsledku vysoké pravděpodobnosti vedlejších účinků z gastrointestinálního traktu.

Před chirurgickým zákrokem, aby se snížilo krvácení během operace a v pooperačním období, by měly být salicyláty vysazeny po dobu 5-7 dnů.

Při dlouhodobé terapii je nutné provést celkový krevní test a vyšetření stolice na skrytou krev.

Použití kyseliny acetylsalicylové v pediatrii je kontraindikováno, protože v případě virové infekce u dětí pod vlivem kyseliny acetylsalicylové zvyšuje riziko Reyeova syndromu. Symptomy Reyeova syndromu jsou dlouhodobé zvracení, akutní encefalopatie, zvětšení jater.

Trvání léčby (bez konzultace s lékařem) by nemělo překročit 7 dnů, pokud je předepsáno jako analgetikum a více než 3 dny jako antipyretikum.

Během léčby by se měl pacient zdržet pití alkoholu.

Kontraindikováno pro použití v I. a III. Trimestru těhotenství. V II. Trimestru těhotenství je možné jednorázové přijetí podle přísných indikací.

Má teratogenní účinek: při aplikaci v prvním trimestru vede k rozvoji štěpení horního patra, ve třetím trimestru způsobuje inhibici pracovní aktivity (inhibice syntézy prostaglandinů), předčasného uzavření tepenného kanálu u plodu, hyperplazie plicních cév a hypertenze v plicním oběhu.

Kyselina acetylsalicylová se vylučuje do mateřského mléka, což zvyšuje riziko krvácení u dítěte v důsledku dysfunkce krevních destiček, proto během laktace nepoužívejte kyselinu acetylsalicylovou v matce.

Kontraindikace: selhání ledvin.

Používá se s opatrností u pacientů s onemocněním ledvin.

Kontraindikace: selhání jater.

Používá se s opatrností u pacientů s onemocněním jater.

Co pomáhá kyselina acetylsalicylová? Aplikace

Téměř každý má kyselinu acetylsalicylovou (aspirin) ve své domácí hrudi - lék, který každý ví, že je to pomoc kocovin a nachlazení. Aspirin je zařazen do seznamu nejběžnějších drog mezi lidmi a patří do skupiny analgetik, má analgetické a antipyretické vlastnosti. Je schopen snížit tělesnou teplotu, bojovat proti migrénám a febrilním onemocněním, stejně jako odolávat zánětlivým procesům v lidském těle.

Lék je velmi populární v medicíně, protože je univerzální ve svých kvalitách a kromě uvedených vlastností je schopen předcházet onemocněním kardiovaskulárního systému, bojovat proti revmatismu a odolávat chorobám jiné povahy. Abychom zjistili, jaké další akce mohou mít na lidský organismus aspirin, prostudujeme si podrobný návod k léku, jeho vlastnosti a návod k použití.

Kyselina acetylsalicylová. Návod k použití

Na pultech lékáren lze aspirin nalézt v čisté formě, stejně jako v jiných lécích. Přípravky kombinovaného typu obsahující kyselinu acetylsalicylovou jsou zvláště specifické a mohou být vyráběny ve formě prášku, kapslí a v jiných formách. Pokud jde o čistý aspirin, jedná se obvykle o tablety o hmotnosti 250 nebo 500 mg. Děti mladší dvanácti let, lék je dodáván s nižším dávkováním a je dodáván ve formě tablet 100 mg.

Vlastnosti kyseliny acetylsalicylové

Tento lék má široké spektrum účinku: odstraňuje bolest, snižuje krev, snižuje teplotu, zastavuje zánětlivé procesy. S jeho použitím, úroveň hustoty krve je redukována, mít krevní sraženiny se rozpouštějí, který normalizuje cirkulaci ve velkých cévách a kapilárách. Vylepšený přívod kyslíku do mozku rychle a účinně eliminuje bolest v oblasti hlavy, snižuje vnitřní tlak a snižuje zánět v tkáních. Po požití začne aspirin působit na tělo po 5-15 minutách.

Mnoho lékařů se domnívá, že užívání této drogy pro kocovinu je nebezpečné, protože existuje riziko gastritidy, cirhózy a poškození mozkových buněk.

Dávkování a způsob použití

Aby se maximalizovala účinnost léčiva, doporučuje se užívat kyselinu acetylsalicylovou perorálně jednu hodinu po jídle. Maximální dávka kyseliny acetylsalicylové pro zdravého dospělého je dvě tablety. U onemocnění žaludeční sliznice se doporučuje snížit dávku na polovinu. Děti mladší 12 let předepisují lék v dávce 25 mg na kilogram tělesné hmotnosti dítěte. Lidé, kteří utrpěli dávku infarktu myokardu 1 tabletu denně nebo polovinu tablety ve dvou rozdělených dávkách.

Vezměte si lék je nutné, pitnou vodu nebo mléko. Délka léčby kyselinou acetylsalicylovou nesmí být delší než 5 dnů v intervalech 8 hodin.

Je zakázáno užívat lék současně s alkoholem. Při eliminaci příznaků alkoholového syndromu odborníci doporučují užívat pilulku šest hodin po užití poslední dávky alkoholických nápojů.

Pro co nejúčinnější účinnost je nejlepší vzít si na kocovinu šumivý aspirin. Například rozpustit Alka-Seltzer pilulku ve sklenici s teplou vodou a pít na prázdný žaludek. Tato metoda působí na tělo rychleji a nedráždí žaludeční sliznici. Ve své čisté formě je v tomto případě lepší kombinovat aspirin s Regidronem nebo aktivním uhlím.

Indikace pro použití

Lék je předepsán pacientům:

  • při akutních projevech revmatické horečky, revmatoidní artritidy a revmatické chorea;
  • syndromy bolesti nízké a střední intenzity;
  • poruchy páteře;
  • perikarditida a syndrom komorníka;
  • myalgie a neuralgie;
  • studený;
  • hypertenze (v tabletách pro vazodilataci).

Stejně tak jako prevence, prevence tromboembolie při fibrilaci síní, vaskulitidě a srdečních onemocněních chlopní a zmírnění stavu v případě otravy a kocoviny.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Při užívání nežádoucích účinků kyseliny acetylsalicylové:

  • nevolnost, ztráta chuti k jídlu;
  • krvácení a bolest v gastrointestinálním traktu;
  • alergické reakce (kožní vyrážka, angioedém, astma aspirinu);
  • poškození ledvin / jater;
  • intersticiální nefritida, papilární nekróza, nefrotický syndrom;
  • trombocytopenie, leukopenie, anémie;
  • bolest hlavy, závratě, poškození sluchu a zraku, aseptická meningitida;
  • komplikace srdečního selhání;
  • migrény po vysazení léku a dlouhodobém užívání.

Aspirin je kontraindikován v následujících případech:

  • v případě přecitlivělosti na léčivo;
  • v případě akutních fází ulcerózních lézí a krvácení v orgánech gastrointestinálního traktu;
  • s "aspirinem" astmatem, diathesis, portální hypertenzí, nedostatkem vitaminu K a dnovou artritidou;
  • s jaterním a renálním selháním;
  • v 1. a 3. trimestru těhotenství a kojení.

Kyselina acetylsalicylová při kocovině

K opici v lidském těle dochází v důsledku nadměrné konzumace nápojů obsahujících alkohol. Dopad na závažnost syndromu má nejen množství opilého, ale také hmotnost a pohlaví osoby, jakož i kvalitu alkoholu a schopnost těla odolávat působení toxinu. Tyto příznaky, jako je bolest hlavy a slabost, mohou být zmírněny analginem a jinými léky, spolu s nimž je aspirin.

Kyselina acetylsalicylová z kocoviny je nejoblíbenější mezi léky, které rychle eliminují téměř všechny projevy intoxikace alkoholem. Je však nutné pochopit, jaké procesy se v těle vyskytují během kocoviny, a zda je možné považovat aspirin přesně za lék, který může zlepšit zdraví.

Účinek kyseliny acetylsalicylové po kocovině

Stojí za zmínku, že alkohol má negativní vliv na všechny orgány lidského těla v důsledku rychlého pronikání do krve, a tedy i jeho distribuce ve všech systémech vlastní lidské fyziologie.

Systematické nadměrné užívání alkoholu, bez ohledu na sílu a kvalitu, může vést k cirhóze nebo cévní mozkové příhodě, protože během spojení ethanolu s krví se krevní buňky drží pohromadě, což narušuje pohyb molekul kyslíku a buněčné dýchání tkání, což vytváří sraženiny, které mohou blokovat velké tepny a malé kapiláry; a zde jsou následky smutné - dochází k smrti velkého množství buněk, jejichž činnosti jsou nezbytné pro lidské tělo. Ethanol může krátce ovlivnit expanzi krevních cév a poté dochází k silné kontrakci, která v nepříznivé kombinaci s hustou krví končí mrtvicí.

Těžké bolesti hlavy způsobují kapilární křeč, která se vyskytuje v mozku. Možná závažná intoxikace s následujícími následky, jako jsou: těžkost v hlavě, nevolnost, dehydratace a poruchy trávení.

Aspirin je schopen rychle a účinně ovlivnit procesy spojené se špatným zdravotním stavem po kocovině a okamžitě změnit situaci, protože léčivo má širokou škálu terapeutických vlastností, včetně:

  • dopad na mozková centra a teplotu lidského těla;
  • schopnost účinně ředit krev (ethanol rozpadá a tvoří látky, které zvyšují srážení krve; snižuje pravděpodobnost sraženin a krevních sraženin v žilách; pomáhá při zásobování buněk těla kyslíkem a glukózou);
  • schopnost zmírnit bolesti hlavy a poskytnout analgetické účinky rozšířením prospěšné látky do svalové tkáně;
  • odstranění zánětlivých procesů spojených s lidmi, kteří trpí závislostí na alkoholu;
  • zlepšení koncentrace pozornosti

Současně, aspirin není schopný dělat nemožné a odstranění toxinů zbývající po rozkladu etanolu z lidského těla není v jeho vlastnostech. Proto se při léčbě kocoviny doporučuje používat kombinované léky, které mají schopnost odstranit jedy z alkoholu.

Použití aspirinu pro kocoviny

Abychom se zbavili syndromu kocoviny s výhodou, je důležité vědět, kolik tablet kyseliny acetylsalicylové se užívá a jak nepoškodit vaše vlastní zdraví. K tomu postupujte podle návodu k použití a dodržujte přípustné dávkování.

Vezměte aspirin s opatrností, vzhledem ke stavu a úrovni kocoviny. Před použitím se rozpustí ve vodě, což zabrání dehydrataci těla a lék bude působit mnohem rychleji. Tablety ze stanoveného výpočtu je nutné vypít (1000 mg aspirinu na 70 kg hmotnosti) po 6 hodinách po konzumaci nápojů obsahujících alkohol.

Mnoho lidí se ptá: je možné užívat drogu před použitím alkoholu, vyhnout se vážným následkům a nemít kocovinu.

Podle instrukcí pro prevenci syndromu kocoviny se doporučuje užívat dvě tablety léku během 24 hodin ve dvou dávkách (1 tableta každých 12 hodin), je možné užívat lék dříve, ale nejpozději 2 hodiny před konzumací alkoholu. Odborníci nedoporučují pití pilulky s nápoji neslučitelné s drogami: šťávy, sycené nápoje, káva a čaj.

Můžete pít kyselinu acetylsalicylovou se syndromem kocoviny nebo její prevenci v jakékoliv formě. Nejlepší možností je považovat šumivé tablety Aspirin Ups nebo Upsarin.

Aby se předešlo intoxikaci těla po svátku, je doporučeno kombinovat příjem léků s dočasnou dietou proteinů, což dává větší pravděpodobnost, že stav těla potěší následky, protože játra jsou očištěna, a tak je z ní odstraněna významná část zátěže. Ze stravy by mělo být vyloučeno: klobása, maso, houby, fazole a hrášek. Mohou být nahrazeny mléčnými výrobky, saláty, různými obilovinami nebo omáčkami, zeleninou a ovocem.

Je přísně zakázáno užívat lék s alkoholem, protože to může být život ohrožující!

Kontraindikace pro použití aspirinu pro kocovinu

Existují případy, kdy užívání aspirinu se syndromem kocoviny nepomáhá, ale stává se nebezpečným pro člověka. Od lidí trpících onemocněním žaludku, střev, jater a ledvin se vyžaduje zvláštní péče při užívání tohoto léčiva. Neužívejte aspirin a těhotné ženy, stejně jako astmatiky a děti.

Lék poškodí, pokud zkombinujete jeho příjem s glukokortikosteroidy; v případě existujících onemocnění gastrointestinálního traktu způsobí kyselina acetylsalicylová krvácení v žaludku a chemická reakce vyvolaná vniknutím aspirinu do alkoholu způsobí korozi stěny žaludku.

Hrozba žaludku vyplývá z koncentrace alkoholu 20% nebo více a aspirin v tomto případě pouze zvýší negativní dopad. Nejnebezpečnější následky při kombinaci alkoholu a této drogy jsou pro osoby s první a druhou krevní skupinou.

Vyhněte se užívání léku je nezbytné pro lidi, kteří trpí žaludečním vředem. Exacerbace tohoto chronického onemocnění povede k objevení vnitřního krvácení, dojde k závažné formě anémie, která později povede k nedostatku železa v těle; úroveň ředění krve se zvýší, což způsobí těžké a dlouhodobé krvácení.

Je také třeba mít na paměti, že předávkování kyselinou acetylsalicylovou může vedle možnosti vyvolat mrtvici a cirhózu způsobit infarkt myokardu, takže je důležité porozumět vlastnostem a účinkům léku na lidský organismus a pít tablety přísně podle instrukcí a osoby, které jsou pro léčivo kontraindikovány. vzdát se.

Jak používat lék acetylsalicylovou kyselinu?

Kyselina salicylová je aktivní složkou rostlin bohatých na salicylát. I v době Hippokrata byl tento lék získán z bílé vrbové kůry a vařil místo čaje. Poté mělo terapeutické činidlo vedlejší účinky, které způsobovaly nevolnost a silnou bolest břicha. Čištěná forma byla izolována v Německu až v 19. století.

Jméno

Objev chemické struktury kyseliny salicylové umožnil vybudovat v Drážďanech první továrnu na výrobu léčiv. Laboratorní chemicky čisté vzorky byly registrovány pod názvem Aspirin:

  1. Latinský název rostliny byl vzat jako základ, z něhož byla nejprve izolována kyselina salicylová - Spiraea ulmaria.
  2. První čtyři písmena (spirála) byla přiřazena „a“, zdůrazňující důležitou úlohu acetylace (chemická reakce nahrazující atomy vodíku kyselinou octovou).
  3. Vpravo (v souladu s tradicí obecně uznávanou lékárníky) přidali „in“ konec.

Ukázalo se, že je to jednoduché pro výslovnost a zapamatování - Aspirin.

Latinský název

Acidum acetylsalicylicum (lat.) Je organická sloučenina esteru kyseliny salicylové a kyseliny octové. Struktura léku uložená v chemickém vzorci: COOH-C6H4-O-C (O) -CH3.

Obchodní jméno

V roce 1988 byl tento lék patentován německou společností Bayer pod obchodní značkou Aspirin. Mezinárodní nevlastní název léku, který lze vidět na obalu domácích výrobců - kyselina acetylsalicylová (kyselina acetylsalicylová). Zkrácený název je ASC.

Složení a jednání

Léčivá kompozice se získá z kyseliny salicylové a emulze kyseliny octové (anhydridu). Chemickými reakcemi se uvolňuje prášek, což je bílá jehličkovitá krystalka. Tento lehký lék:

  • má mírně kyselou chuť;
  • mírně rozpustný ve studené vodě;
  • rozpustný v horké vodě;
  • snadno rozpustný v alkoholu.

Složení tablet obsahuje účinnou látku (ASA) a pomocné složky: t

  • škrobové pojivo;
  • Talek je zdrojem hořčíku a křemíku;
  • kyselina citrónová - stimuluje vylučování žaludeční šťávy;
  • kyselina stearová je konzervační látka;
  • oxid křemičitý - enterosorbent, odstraňuje toxické látky z těla.

Formulář vydání

Lék se často nalézá ve formě tablet 500 mg, hermeticky zabalených v blistrech. Lze zakoupit šumivé tablety se stejnou účinnou látkou a pomocnými složkami:

  • citrát sodný bezvodý;
  • uhličitan sodný monosubstituovaný;
  • kyselina citrónová.

Aspirin v lékárnách se také prodává jako šumivý prášek, balený ve sáčcích. Jedno balení obsahuje 500 mg (0,5 g) ASA a také: t

  • fenylefrinhydrotartrát;
  • chlorfenamin maleát;
  • hydrogenuhličitan sodný;
  • barev a chutí.

Farmakologická skupina

Kyselina salicylová a její deriváty patří do farmakologické skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv (NSAID), což jsou všechna analgetika a antipyretika, která mají stejné účinky:

  • protizánětlivé;
  • antipyretika;
  • analgetika.

Farmakologický účinek

Mechanismus účinku spočívá v procesu inhibice (inhibice) enzymů podílejících se na regulaci působení na krátké vzdálenosti. Tato farmakologická inhibice přispívá k:

  1. Snižte zánět. Pod vlivem léčiva v ohnisku klesá permeabilita kapiláry, snižuje se aktivita hyaluronidázy (enzymu pro permeabilitu tkáně), který se podílí na dodávce energie zánětlivého jevu.
  2. Snižte teplo. To je způsobeno účinkem léku na hypotalamická termoregulační centra umístěná v centrálním nervovém systému.
  3. Úleva od bolesti. Tento proces je způsoben schopností salicinu ovlivnit centra citlivosti na bolest zředěním krve a dilatací krevních cév.

Farmakodynamika

Farmakodynamika závisí na dávkování: t

  • od 75 mg do 250 mg denně (nízká dávka) - způsobuje inhibici agregace destiček (lepení);
  • až 2 g (střední dávka) - má anestetický a antipyretický účinek;
  • až 6 g (velká dávka) - má protizánětlivý účinek.

Ve velké dávce (od 4 do 6 g, což se rovná 8-12 tabletám po 500 mg) aspirin pomáhá eliminovat kyselinu močovou z těla.

Lék je předepsán v nižší dávce, odstranění této organické hmoty je zpožděno.

Farmakokinetika

Aspirin, stejně jako všechny NSAID, je dobře absorbován gastrointestinálním traktem. Sání se zvýší, pokud je tableta rozdrcena a opláchnuta teplou vodou. Při působení esteráz (enzymů katalyzujících štěpení esterů na alkoholy a kyseliny hydrolýzou) se salicylát štěpí z ASA, která má základní farmakologickou aktivitu.

Metabolismus dochází v játrech s tvorbou metabolitů:

  • salicilurát;
  • glukuronidy;
  • kyseliny gentisinové a gentisurové.

Metabolity se vylučují ledvinami, proces závisí na dávce:

  • nízké dávky (do 100 mg) za 2-3 hodiny;
  • průměrné dávky po 5-8 hodinách;
  • vysoká - za 12-15 hodin.

Co pomáhá kyselině acetylsalicylové

Kromě antipyretických a analgetických vlastností ASC odhalila další vlastnosti

  • bylo zjištěno, že lék má glukosurické vlastnosti (čištění krve), což umožnilo jeho použití jako léku na dny;
  • snížené riziko mrtvice a úmrtí na infarkt myokardu;
  • hraje roli protizánětlivého v léčbě revmatoidní artritidy;
  • účinné pro prevenci rakoviny prsu, prostaty a tlustého střeva (i když mechanismus účinku není zcela jasný a klinické studie pokračují).

Lék je indikován pro:

  • bolesti hlavy a bolesti zubů;
  • teplo a zimnice;
  • zvýšený tlak;
  • zánětlivé procesy.

Práškový roztok se používá jako antiseptikum v kosmetologii:

  • pro dezinfekci kůže;
  • pro akné;
  • jako součást obličejové masky;
  • při oplachování mastných vlasů.

Jade

Užívání aspirinu doma v zánětlivých procesech neznámého původu je zakázáno. Takže v případě nefritidy (zánětlivé onemocnění ledvin) je narušena činnost renálních tubulů zodpovědných za příjem moči a jeho reabsorpce (reverzní absorpce).

ASK může vyvolat poškození tubulárního epitelu.

Jak si vzít

ASC jsou přijímány po jídle.

Dávka od 0,25 do 1 g 3-4krát denně (pro dospělé):

  • snižuje teplotu během chladu;
  • zmírňuje bolesti svalů a kloubů;
  • pomáhá při bolestech hlavy a neuralgii.

Od 2 do 4 g na (dospělého) je předepsáno pro:

  • revmatismus;
  • revmatoidní artritidu;
  • infekční alergická myokarditida.

Jak dlouho kyselina acetylsalicylová působí

Akumulace maximální koncentrace salicylátu v krvi je pozorována 2 hodiny po užití přípravku. Nástroj však začne fungovat po 20-30 minutách.

Aspirin ve formě prášku rozpuštěného v teplé vodě má léčivý účinek v ještě kratším čase - 10-15 minut.

Kontraindikace při užívání přípravku acetylsalicylová kyselina

Pacienti, kteří trpí: t

  • bronchiální astma;
  • alergie;
  • onemocnění žaludku (gastritida, vředy);
  • hemofilie;
  • horečka dengue (tropická horečka).

Aspirin není předepisován dětem a dospívajícím ve věku od 4 do 12 let s nepotvrzenými příznaky chřipky, protože horečka může být spojena s Reyeovým syndromem. Toto vzácně se vyskytuje, ale nebezpečný stav se vyskytuje u mladých pacientů během léčby virové horečky (spalničky, plané neštovice) s léky obsahujícími ASA.

Tuto kyselinu nelze podávat dětem a Kawasakiho chorobě (vaskulóze) - zánětu stěn cév, což vede k jejich expanzi. Vaskulóza se projevuje ve formě příznaků chřipky a akutních respiračních infekcí: horečka, zimnice, horečka.

Vedlejší účinky

Vedlejší účinky gastrointestinálního traktu a hematopoetického systému:

  • pálení žáhy;
  • nevolnost;
  • bolest břicha;
  • krvácení do žaludku.

U některých pacientů může aspirin způsobit alergie:

  • kopřivka;
  • anafylaktická reakce;
  • bronchospasmus;
  • Quincke otok.

Alergická reakce je často způsobena nesnášenlivostí salicylátu, ale neschopností metabolizovat lék, což vede k předávkování.

Předávkování

Předávkování může způsobit akutní otravu s následujícími důsledky centrální nervové soustavy:

  • závratě;
  • tinnitus;
  • tlak na časové oblasti.

Při jednorázové velké dávce je riziko smrti 2%. Při chronické otravě způsobené dlouhodobým užíváním velkých dávek aspirinu je smrt možná ve 25% případů.

Zvláštní pokyny

Lék, ředící krev, zvyšuje krvácení. To je třeba vzít v úvahu při chirurgických zákrocích, včetně malých (např. Extrakce zubů), stejně jako při menstruaci.

Odrůdy šumivých tablet na bázi aspirinu (Alka-Seltzer, Blowfish) snižují bolest rychleji než čistý lék.

Při konzumaci salicylátů spolu s přírodními složkami, které potlačují vlastnosti izoenzymu COX-2 cyklooxygenázy (vzniklého v periferních tkáních během zánětu), je třeba dbát zvýšené opatrnosti:

  • česnekový extrakt;
  • rybí olej;
  • ginkgo;
  • kurkumin a další

Můžu užívat během těhotenství a kojení

ASA je kontraindikován pro použití v 1 a 3 trimestrech těhotenství. To je způsobeno rizikem fetálních vývojových abnormalit. Během laktace není lék předepsán.

Můžu vzít děti

Aspirin by neměl být podáván dětem bez předchozí konzultace s lékařem (kvůli riziku Reyeova syndromu nebo Kawasakiho choroby).

Denní sazba pro děti závisí na věku:

  • 1 rok - aspirin můžete přiřadit 0,05 g;
  • 2 roky - 0,1 g;
  • 3 roky - 0,15 g;
  • 4 roky - 0,2 g

Od 5 let jsou tablety předepsány v 0,25 g (250 mg nebo 1/2 tableta) v jednu dobu.

V případě poruchy funkce ledvin

S opatrností se ASA užívá pro nefrotický syndrom (renální dysfunkce). S nadměrným příjmem léku je vylučování kyseliny močové ledvinami zpožděno. Lidé s onemocněním jako je dna (ukládání krystalů kyseliny močové v orgánech) nebo hyperurikémie (zvýšené hladiny kyseliny močové) by neměli užívat aspirin, aby nedošlo ke zhoršení stavu.

S abnormální funkcí jater

Aspirin není předepsán v přítomnosti různých onemocnění jater (cirhóza, hepatitida). Při porušení funkcí jater je pozorována zvýšená aktivita jaterních enzymů. Kyselina způsobuje další zvýšení jejich aktivity, což může zhoršit stav onemocnění.

Přínos a škoda

Výhody léku v nepřítomnosti kontraindikací jeho příjmu jsou zřejmé.

Aspirin je účinný protizánětlivý, antipyretický a analgetický přípravek (pro některé typy bolesti).

Ale ASK thins krev, časté užívání může způsobit gastrointestinální krvácení, to je jeho hlavní nebezpečí a poškození.

Kompatibilita s alkoholem

Droga se nepodílí na procesu rozpadu etanolu, takže je zbytečné, když dochází k intoxikaci alkoholem. Aspirin jednoduše usnadňuje celkový stav s kocovinou, přispívá k rychlému zotavení těla. Zředění krve, lék zvyšuje jeho cirkulaci, poskytuje buňkám glukózu a kyslík.

Lékové interakce

Interakce ASC s jinými léky:

  • spolu s vitaminem C chrání stěny žaludku před poškozením (které se často vyskytuje při použití čistého aspirinu);
  • kombinace s kofeinem zvyšuje analgetický účinek;
  • chlorid amonný a acetazolamid zvyšují účinek salicylátu;
  • Aspirin inhibuje působení antidiabetik (tolbutamid a chlorpropamid, warfarin, methotrexát, fenytoin, probenecid);
  • steroidní hormony (kortikosteroidy) snižují koncentraci ASA v krvi;
  • kombinace s ibuprofenem snižuje účinek kardioprotekce.

Analogy

Aspirin má mnoho analogů. Jakékoliv léky na předpis musí být dohodnuty s lékařem.

K analogům patří:

  • Ibuprofen;
  • Analgin;
  • Anopyrin;
  • Kardiopyrin;
  • Kolpharite:
  • Mikristin;
  • Thromboth ACC;
  • Upsarin;
  • Fluspirin a mn. ostatní

Aspirin a kyselina acetylsalicylová jsou stejné a stejné.

Aspirin je patentovaný název léku, jehož hlavní aktivní složkou je ASA (to je mezinárodní nechráněný název stejného léku).

Co je lepší než paracetamol nebo kyselina acetylsalicylová?

Aspirin a Paracetamol jsou ve své činnosti podobné, ale každý lék má další výhody:

  1. Paracetamol omezuje pouze syntézu cyklooxygenázy, potlačuje signály bolesti. Kromě toho má aspirin vliv na tromboxany.
  2. ASA má závažný vliv na gastrointestinální trakt, takže pacienti s takovými problémy by měli dávat přednost druhému léku.
  3. Aspirin snižuje teplotu rychleji, ale Paracetamol je považován za nejbezpečnější.
  4. Paracetamol může být použit v pediatrické terapii, léky jsou předepisovány těhotným a kojícím ženám.

Podmínky skladování

Doba použitelnosti léku je 5 let od data uvedeného na obalu.

Doporučuje se uchovávat přípravek při teplotě ne vyšší než + 30 ° C, mimo dosah dětí.

Obchodní podmínky lékárny

Aspirin je dostupný bez lékařského předpisu.

Náklady na lék se liší, závisí na formě, výrobci a dalších složkách:

  • 10 blistrů 500 mg - 5 rublů;
  • balení po 20 kusech 500 mg (Reneval) - 17 rublů;
  • Aspirin Cardio (20 ks. 300 mg) - 75 rublů;
  • Aspirin C (šumivé tablety v enterosolventním povlaku) - 250 rublů. pro 10 ks;
  • Aspirin Complex (šumivý prášek 10 sáčků) - 430 rublů.

Recenze

Jurij, 39 let, Biysk: „Každý den jsem ho užíval 10 let (1 tableta ráno - a jak jsem se znovu narodil). Nikdy jsem nedostal chlad, nejsou žádné vedlejší účinky. “

Marina, 48, Penza: „Vzal jsem si lék nejen pro nachlazení, ale také pro sebemenší indispozici. Řekl jsem však lékaři před operací, která musela být odložena kvůli tomu na týden! Není to tak jednoduché. “

Sonya, 25 let, město Tula: „Mám rád aspirin mnohem víc než Paracetamol. Vynikající volba - šumivé tablety vždy uchovávejte v lékárničce v rezervě. “