Užívání paracetamolu s kyselinou acetylsalicylovou

Léčba

Antipyretika a analgetika mají vysokou populační poptávku mezi obyvatelstvem všech zemí světa. Zvláštní poptávka je sledována na paracetamolu a kyselině acetylsalicylové, protože právě tyto léky jsou dostatečně účinné při řešení většiny menších problémů v každodenním životě lidí a mohou být také zakoupeny v každé lékárně a jsou cenově dostupné.

Nejčastější důvody použití těchto léků:

  • bolesti hlavy, bolesti zubů, bolesti svalů a kloubů;
  • exacerbace řady chronických onemocnění dobře reaguje na symptomatickou léčbu paracetamolem a kyselinou acetylsalicylovou, protože léčiva mají protizánětlivý účinek na tělo;
  • hypertermie různých etiologií;
  • nachlazení.
Je třeba mít na paměti, že oba léky jsou prostředkem pro symptomatickou léčbu, ale nevylučují příčinu problému. Zvláště tato vlastnost platí pro paracetamol, protože kyselina acetylsalicylová má na lidský organismus rozšířenější účinek a v některých případech dochází k výraznému terapeutickému účinku. Před použitím každého léku se poraďte se svým lékařem a pečlivě si přečtěte pokyny o vhodnosti a bezpečnosti použití.

Současné použití paracetamolu a aspirinu

Paracetamol s kyselinou acetylsalicylovou je součástí velmi účinného léku na bolesti hlavy - Citramone, to znamená, že v jednorázovém podání neexistují žádná zvláštní omezení, ale odborníci to nedoporučují. Tato kombinace může velmi negativně ovlivnit stav žaludeční sliznice. Jejich střídání je zcela povoleno, navíc v různých situacích má každý lék výraznější účinek.

Paracetamol (Paracetamol)

Paracetamol se potýká s těmito problémy:

  • virová nebo bakteriální hypertermie;
  • silná bolest v krku, zuby;
  • migréna, bolest hlavy z fyzické a duševní únavy;
  • chronické zánětlivé procesy v těle.

S chřipkou s přítomností příliš vysoké tělesné teploty v počátečním stadiu, doporučení specialisty zahrnují kyselinu acetylsalicylovou plus Paracetamol, ale pouze v prvních 1-2 dnech.

Kyselina acetylsalicylová (Acetylsalyclicaacid)

Kyselina acetylsalicylová má širší spektrum účinků na lidské tělo, to znamená, že se aktivně používá v následujících případech:

  • revmatoidní artritidu;
  • myokarditida infekčního původu;
  • hypertermie v zánětlivých procesech virové a infekční etiologie;
  • myositida, neuralgie, bolesti hlavy;
  • prevence akutních forem ischemické choroby (mrtvice, srdeční infarkt, přechodný ischemický záchvat) v důsledku vlastnosti léčiva ke snížení agregace krevních destiček.

Kyselina acetylsalicylová má výraznou podobnost s paracetamolem při léčbě hypertermie, ale z hlediska jejího účinku na organismus jako celek se významně liší v účinku a v bodech aplikace účinné látky. Kyselina acetylsalicylová je zahrnuta ve všech klinických protokolech pro léčbu a prevenci ischemických mozkových příhod, srdečních záchvatů a embolů. Je to hlavní účinná látka ve skupině léků, které jsou předepsány po stentování a bypassu koronárních tepen. Obsahuje mnoho kombinačních přípravků. Kombinace aspirinu, paracetamolu a kofeinu v určitých poměrech vytváří vynikající analgetický účinek, který se úspěšně používá pro intenzivní bolesti hlavy.

Článek ověřen
Anna Moschovis je rodinný lékař.

Našli jste chybu? Vyberte ji a stiskněte klávesy Ctrl + Enter

Lze paracetamol a kyselinu acetylsalicylovou užívat společně

Aspirin (kyselina acetylsalicylová) a paracetamol (acetaminofen) jsou nejoblíbenějšími prostředky v domácí lékárni. Jedná se o dvě různá léčiva patřící do stejné skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv (NSAID).

Aspirin (kyselina acetylsalicylová) a paracetamol (acetaminofen) jsou nejoblíbenějšími prostředky v domácí lékárni.

Charakteristika léčiv

Paracetamol a kyselina acetylsalicylová (ASA) jsou považovány za účinné léky proti bolesti, protizánětlivé a antipyretické léky. Léky mají jak výhody, tak nevýhody, mají oddělené kontraindikace, liší se v mechanismu účinku na stejné onemocnění. Proto je při výběru mezi těmito dvěma léky nutné znát vlastnosti každého z nich.

Paracetamol

Narkotikum Paracetamol patří do analgetik a antipyretik a v západních zemích se nazývá acetaminofen (ze sníženého chemického složení - para-acetylaminofenol). Hlavními indikacemi pro podávání jsou febrilní projevy infekcí a zánětů.

Narkotikum Paracetamol označuje analgetika a antipyretika.

Nástroj je:

  • bílý (méně krémový) krystalický prášek;
  • snadno se rozpustí ve vodě;
  • nerozpustí v alkoholu.
  • neporušuje metabolické procesy a zažívací orgány;
  • má nízkou toxicitu;
  • bezpečné pro děti.

Při dlouhodobém užívání léčiva může dojít k následujícím vedlejším účinkům:

  • změny ve fungování oběhového systému;
  • toxické poškození ledvin;
  • narušení jater;

Riziko onemocnění ledvin a jater se zvyšuje s alkoholem.

Kyselina acetylsalicylová

ASA (acetylsalyclicaacid) má kromě antipyretických a analgetických vlastností protizánětlivý účinek. Účinná látka acetylsalyclicaacid je nasměrována lokálně do ohniska zánětu, což dává dobrý terapeutický výsledek.

ASA (acetylsalyclicaacid) má kromě antipyretických a analgetických vlastností protizánětlivý účinek.

  • rychleji snižuje teplotu;
  • zastaví zánět;
  • zabraňuje srážení krve;
  • užitečné pro revmatismus, ischemii, endokarditidu;
  • po cévní chirurgii.

ASA má vedlejší účinky a kontraindikace:

  • lék je toxický;
  • velmi krví krev;
  • zvyšuje riziko gastrointestinálních vředů;
  • předávkování může nepříznivě ovlivnit ledviny a játra;
  • Aspirin je dětem předepisován s opatrností a během těhotenství se nedoporučuje.

Aspirin je dětem předepisován s opatrností a během těhotenství se nedoporučuje.

Jaký je rozdíl

Mezi ASK a paracetamolem existuje jen málo, ale významné rozdíly:

  • Paracetamol je bezpečnější pro všechny indikace;
  • Aspirin rychleji odstraňuje horečku a udržuje účinek déle;
  • ASA se používá v boji proti kardiovaskulárním onemocněním (způsobeným ředěním krve);
  • Paracetamol má nízkou protizánětlivou aktivitu a nevylučuje symptomy;
  • Aspirin má účinnější účinek na produkci prostaglandinů (hojení, protizánětlivé látky) v celém těle a paracetamol ovlivňuje pouze mozek (proto vylučuje teplo a bolest, ale neztrácí zánět);
  • ASK je větší alergen.

Kdy může být užíván Paracetamol a kyselina acetylsalicylová

Mechanismem účinku obou léčiv je inhibice mediátorů, které způsobují bolest, horečku a zánět, pouze Paracetamol na úrovni centrálního nervového systému a Aspirin působí na samotný nidus. Proto občas povolují jmenování fondů společně. Kombinované dávky paracetamolu a aspirinu jsou zahrnuty v tabletách, jako je například Citramon.

Tento lék obsahuje 3 účinné látky:

I když se tato analgetika prodávají volně prodejná, je lepší, abyste si léky nebrali sami. Jejich kombinace může vyvolat závažné komplikace. Před použitím léku je také nutné prostudovat si instrukce, kde jsou předepsány indikace a dávkování.

Kombinované dávky paracetamolu a aspirinu jsou zahrnuty v tabletách, jako je například Citramon.

Kdy a proč je lepší nekombinovat

Častěji kombinace těchto léků nemá smysl, protože mají podobný účinek a nezvyšují vzájemný účinek.

Současné použití povede pouze k dvojnásobnému zatížení karoserie.

Léky se nedoporučují mísit s: t

  • onemocnění sliznic;
  • gastrointestinální problémy;
  • špatné srážení krve;
  • onemocnění jater a ledvin.

Pro onemocnění ledvin a jater se nedoporučuje míchat léky.

Stanovisko lékařů o kombinaci paracetamolu a kyseliny acetylsalicylové

Lékaři nejsou jednotní, pokud jde o společné užívání těchto analgetik a o každý lék samostatně. Léky mají obecně obecné indikace pro použití (zbavit se horečky, zmírnit bolesti hlavy, zmírnit stavy spojené s běžným nachlazení a chřipkou). S ohledem na názor pediatrů je však Paracetamol v terapii vhodnější, protože kyselina acetylsalicylová je spojena s rizikem Reyeova syndromu (projevuje se u dětí ve věku od 4 do 12 let).

Jiní lékaři říkají, že dnes Paracetamol nedostane žádné uznání, že by mělo být zakázáno prodávat, a to i na lékařský předpis. Profesor farmakologie na Univerzitě Erlangen-Nurnberg (Německo), Cai Brune, věří, že i denní dávka acetomonofenu, která se rovná 4 g, může způsobit vážné poškození jater a jeho dvojnásobný přebytek je nebezpečný při rozvoji akutního selhání jater.

Lékaři říkají, že dnes Paracetamol nedostane žádné uznání, že by mělo být zakázáno prodávat, a to i na předpis.

Jmenování Aspirinu je podle názoru stejného vědce možné pouze u pacientů s kardiovaskulárními problémy, nikoli však jako lék proti bolesti. Koneckonců, anestetický účinek léku trvá jen několik hodin a působení ředění krve - několik dní. Výsledkem je vždy zvýšené, neodůvodněné riziko krvácení.

Recenze pacientů

Irina, 32, Nickel

Líbilo se mi víc Aspirin. Nevěděl jsem, že děti jsou kontraindikovány. Díky za osvícení.

Anna, 40 let, Ufa

Složení Citramonu bývalo jiné. Nyní se jmenuje Citramon-P. To znamená s paracetamolem.

Elena, 53 let, Moskva

Užívám Aspirin každé ráno. Pomáhá mi udržet lodě v pořádku. Ale poprvé jsem slyšel, že zuby jsou těmito prostředky odstraněny.

Kyselina acetylsalicylová a paracetamol současně z chladu

Jak léky působí na tělo

Paracetamol je léčivo ze skupiny anilidů, která má protizánětlivý, antipyretický a slabý analgetický účinek.

Aspirin je účinnější lék. Má podobný účinek.

Metabolismus paracetamolu

Léčivo inhibuje syntézu prostaglandinů, protože má vliv na cyklooxygenázu. Lék působí na receptory, které vedou impulz do mozku. Uvolňuje tak pocity bolesti a snižuje tělesnou teplotu.

Metabolismus aspirinu

Složení léčiva je účinná látka kyselina acetylsalicylová. Ovlivňuje tromboxany, což je důvod, proč je syntéza prostaglandinů zpomalena. Z tohoto důvodu je akce efektivnější. Lék se používá pro zánět, otok, otok, vzniklé po úrazech.

Lék se používá pro zánět, otok, otok, vzniklé po úrazech.

Působí rychleji, účinek přetrvává po dlouhou dobu. Vedlejší účinky jsou vnitřní krvácení, zažívací poruchy. Má ztenčující účinek na krev, nezpůsobuje krevní sraženiny.

Kdy společně užívat aspirin a paracetamol

Jelikož léky mají podobný účinek, jejich současné použití může být nebezpečné.

Bezpečné je považováno za použití Citramonu: tento lék obsahuje obě látky, ale v malé dávce. Citramon je často předepisován pro nachlazení, bolesti hlavy. Z použité teploty a triády.

Citramon je často předepisován pro nachlazení, bolesti hlavy.

Současné podávání může být předepsáno, pokud dospělá osoba dlouhodobě nesnižuje teplotu. Aby se předešlo předávkování, otrava by měla být alternativou léků. Je důležité vydržet nějaký čas mezi užíváním těchto léků. Doporučuje se poradit se svým lékařem, aby si zvolil vhodný léčebný režim.

Kdy a proč je lepší nekombinovat

Protože drogy mají podobný účinek, jejich současné užívání může nepříznivě ovlivnit stav nemocného. Vedlejší účinky se mohou objevit v důsledku vysokých dávek paracetamolu a salicylátu. Existuje nadměrné zatížení jater, ledvin.

Doporučuje se upustit od užívání obou léčiv ve stejnou dobu, je-li nesnášenlivost jednoho z nich, kontraindikace užívání některého z těchto léčiv. Aspirin se nedoporučuje pro děti. Jeho kombinace s alkoholem je přísně zakázána. Nepoužívejte obě látky během těhotenství, kojení.

Lékaři o kombinaci aspirinu a paracetamolu

Lékaři doporučují léčbu kombinovat s opatrností. Před zahájením léčby je nutné se poradit s odborníkem na výběr správných dávek, vhodného režimu léčby. Vlastní léky mohou poškodit tělo. Ve většině případů se současné podávání léčiv nedoporučuje.

Kompatibilita léčiv

Mnozí se zajímají o to, zda lze aspirin a paracetamol používat společně a v jakých případech je to nutné. Chcete-li odpovědět na tuto otázku, musíte pochopit, jak tyto léky ovlivňují lidské tělo. Aspirin a paracetamol jsou oba zahrnuty ve skupinách nesteroidních protizánětlivých léčiv, ale jejich mechanismus účinku je poněkud odlišný. Paracetamol působí převážně na úrovni centrálního nervového systému a má nízkou protizánětlivou aktivitu, zatímco Aspirin dobře vylučuje zánětlivé procesy a může působit lokálně v místě zánětu.

Společný pro oba léky je antipyretický a analgetický účinek. Paracetamol a aspirin jsou součástí takové populární medicíny bolesti hlavy jako citramon. Současný příjem paracetamolu a aspirinu v přípravku Citramone má dobrý terapeutický účinek, nicméně jedna tableta citramonu obsahuje malé dávky těchto léčiv. Pro zvýšení protizánětlivého účinku je možné užívat oba léky společně ve standardních dávkách, avšak tato kombinace může vést k dalším závažným komplikacím.

Charakteristika paracetamolu

Droga se nevztahuje na narkotická analgetika, a proto při dlouhodobém užívání nezpůsobuje závislost. Použije se:

  • s nachlazením;
  • při vysoké teplotě;
  • s příznaky neuralgie.

Paracetamol a Aspirin - léky, které snižují horečku, odstraňují symptomy bolesti, pozastavují zánětlivé procesy.

Hlavní rozdíl léčiva od jiných léčiv je nízká toxicita. Nemá vliv na sliznici žaludku a může být kombinován s jinými léky (Analgin nebo Papaverine).

Analgetikum má tyto vlastnosti:

  • léky proti bolesti;
  • antipyretika;
  • protizánětlivé.

Lék je předepisován v přítomnosti slabých nebo středně velkých bolestivých pocitů různého původu. Indikace pro přijetí jsou:

  • zvýšení tělesné teploty (v důsledku virových onemocnění, nachlazení);
  • bolesti kostí nebo svalů (s chřipkou nebo ARVI).

Paracetamol se předepisuje za přítomnosti slabých nebo středně velkých pocitů bolesti.

Nástroj je určen a za těchto patologických podmínek:

Jak aspirin

Toto je silné protizánětlivé léčivo, jehož aktivní složkou je kyselina acetylsalicylová. Lék má následující vlastnosti:

  • eliminuje symptomy bolesti;
  • zmírňuje otoky po úrazech;
  • odstraňuje opuch.
  1. Antipyretické vlastnosti. Lék působící na střed přenosu tepla vede k expanzi krevních cév, což způsobuje zvýšené pocení, sníženou teplotu.
  2. Anestetický účinek. Lék působí na mediátory v oblasti zánětu a neuronů mozku a míchy.
  3. Antiagregační akce. Lék ředí krev, což zabraňuje vzniku krevních sraženin.
  4. Protizánětlivý účinek. Snižuje se propustnost krevních cév a inhibuje se syntéza zánětlivých faktorů.

Co je lepší a jaký je rozdíl mezi paracetamolem a aspirinem

Při výběru léku se pacient musí zaměřit na povahu onemocnění. Pro virová onemocnění je lepší pít Paracetamol a pro bakteriální procesy se doporučuje užívat Aspirin.

Paracetamol je dobrou volbou, pokud je teplota nutná pro dítě. Předepisuje se od 3 měsíců.

K odstranění bolesti hlavy je lepší užívat kyselinu acetylsalicylovou. Salicylát se absorbuje rychleji v krvi a účinněji bojuje proti teplu a teplu.

Rozdíl léčiv je v jejich účincích na tělo. Aspirin má terapeutický účinek v ohnisku zánětu a paracetamol působí přes centrální nervový systém.

Protizánětlivé účinky jsou výraznější u Aspirinu. Pokud však člověk trpí chorobami žaludku nebo střev, měl by se zdržet užívání kyseliny acetylsalicylové.

U virových onemocnění je lepší pít Paracetamol.

Kombinovaný účinek paracetamolu a aspirinu

Užívat 2 léky současně je nejen nepraktické, ale také nebezpečné pro zdraví. Zvyšuje zátěž jater a ledvin, což může vést k otravě.

Obě látky jsou součástí citramonu, ale jejich koncentrace v tomto léku je nižší. Proto je možné je v takovém případě vzít.

Indikace a kontraindikace pro současné použití

Aspirin je lék snižující teplo. Často se používá v kardiologii, včetně předepsán pro revmatismus.

Paracetamol je neškodný lék k odstranění horečky, bolesti.

Kontraindikace Aspirinu jsou:

  • poruchy žaludku;
  • bronchiální astma;
  • těhotenství;
  • období krmení;
  • alergie;
  • věku do 4 let.

Paracetamol je kontraindikován u renální nebo jaterní insuficience.

Jak užívat Paracetamol a Aspirin

Jakékoliv léčivo může poškodit tělo. Z bezpečnostních důvodů se nemusíte léčit samy, ale musíte kontaktovat odborníka, který zvolí vhodné možnosti léčby.

Předávkování často vede k poruše těla, která se projevuje příznaky mírné otravy ve formě nevolnosti nebo zvracení.

S chladem

Pro léčbu nachlazení je nejlepší volbou Aspirin. Díky svým aktivním složkám se zlepšuje termoregulace těla. Lék se konzumuje po jídle a jeho denní dávka je 3 g. Interval mezi dávkami je 4 hodiny.

Paracetamol lze užívat až 4 g denně. Interval mezi dávkami by měl být nejméně 5 hodin.

Bolesti hlavy

Dávkování závisí na stupni bolesti. Denní dávka nesmí překročit 3 g.

Tablety paracetamolu do 500 mg se užívají 3-4krát denně. Používá se po jídle.

Ospalost je vedlejším účinkem léků.

Pro děti

Dává dítě Aspirin je přísně zakázáno, protože léky mohou způsobit otok mozku.

Dávka paracetamolu se vypočítá na základě hmotnosti dítěte. Lék je opilý 2 hodiny po jídle. Omyjte vodou.

Můžu užívat aspirin po paracetamolu?

Tato technika je možná, pokud dospělá osoba nespadne na dlouhou dobu. Aby se zabránilo předávkování, je lepší počkat nějaký čas po užití první drogy.

Vedlejší účinky

Vedlejší účinky mohou být:

  • nevolnost;
  • ospalost;
  • anémie;
  • alergická reakce.

Stanovisko lékařů

Lékaři věří, že tyto léky by měly být léčeny moudře. Je lepší je brát podle doporučení specialistů, kteří předepíše pacientovi správné dávkování a léčebný režim.

Kompatibilita aspirinu s paracetamolem

Kompatibilita léčiv

1 Jak ovlivnit tělo

Všechny tři léky mají analgetické a antipyretické účinky, čímž eliminují příznaky nachlazení, bolesti těla, slabou nebo silnou bolest.

Analgin, Paracetamol a Aspirin jsou považovány za nejčastější léky s podobnými účinky.

Analgin

Jedná se o účinný nástroj, který je k dispozici v několika dávkových formách - tablety a injekční roztok. Hlavní účinnou látkou je sodná sůl metamizolu. Má analgetický a slabý protizánětlivý účinek.

Aspirin

Aspirin je kyselina acetylsalicylová. Má širokou škálu účinků na tělo: snižuje teplotu, snižuje teplo, zánět, zabraňuje infekci. Tato látka se aktivně používá při kardiovaskulárních onemocněních, v krvi.

Paracetamol

Aktivní složkou léčiva je antipyretická složka paracetamol. Jedná se o chemickou sloučeninu, která má silný protizánětlivý účinek. Používá se při bolestech hlavy, svalové, kloubní, zubní, menstruační bolesti.

2Vliv kombinace antipyretik

Kombinace Paracetamolu, Analginu a kyseliny acetylsalicylové není žádoucí, ale možná. Společně se používají pouze v případech extrémní nutnosti a podle pokynů lékaře. Metamizol přispívá k rozvoji mnoha nežádoucích účinků, jejichž riziko se zvyšuje v kombinaci s aspirinem. Pro snížení teploty se doporučuje používat různé léky. To znamená, že pokud si nejprve vezmete "acetylka", pak po 4 hodinách je lepší použít jiné léky, paracetamol nebo ibuprofen.

Paracetamol, Analgin a kyselina acetylsalicylová se používají podle pokynů lékaře.

3 Indikace pro použití

Přípravy se používají v následujících případech:

  • vysoká tělesná teplota;
  • zánětlivý proces vyplývající z infekčního onemocnění nebo chirurgického zákroku;
  • bolesti hlavy, bolesti zubů;
  • bolesti kloubů a svalů.

Dávkování předepisuje specialista, počínaje věkem pacienta, typem nemoci a přítomností chronických patologií.

4Jak vzít dohromady

Společně můžete užívat pouze podle pokynů svého lékaře, pokud jiná antipyretická léčiva nedávají požadovaný výsledek. Účinnější je užívat ve formě injekcí.

5Speciální pokyny pro použití přípravku Analgin, Paracetamol a Aspirin.

Dospělí mohou kombinovat léky při příliš vysokých teplotách a užívat jednu dávku.

Těhotenství a kojení

Při nošení dítěte a kojení není možné používat kyselinu acetylsalicylovou společně s metamesolem a paracetamolem.

Během těhotenství nemůžete užívat Aspirin s přípravkem Analgin a Paracetamol.

Dětský věk

Je velmi nežádoucí používat kombinaci léků pro děti. Existuje mnoho dalších léků určených speciálně pro tělo dítěte. Pokud paracetamol a ibuprofen nenarážejí na teplotu, můžete si dát směs 1/6 dílů Analgin a 1/6 dílů Aspirinu přes noc. Tuto kombinaci lze podat dítěti jednou. Při opětovném přijetí může dojít ke zdravotním problémům.

V případě vysokých teplot je pro děti lepší použít triádu - Analgin, Dimedrol a No-Shpa.

Pokročilý věk

Ve stáří můžete kombinovat léky na jednorázové snížení teploty v případě, že není chronické srdeční onemocnění. V noci po dobu ½ tablety.

Ve stáří mohou být Analgin, Paracetamol a Aspirin použity jednou ke snížení teploty.

6 Vedlejší účinky Analgin s paracetamolem a aspirinem

Kombinovaný příjem paracetamolu, kyseliny acetylsalicylové a metamizolu sodného může způsobit řadu nežádoucích účinků:

  • alergické reakce, projevující se svěděním, kopřivkou, zánětem kůže;
  • záchvat bronchitidy, plicního edému, otok dýchacích tkání;
  • výskyt vnitřního krvácení, výskyt hematomů;
  • snížení teploty a únavy.

7 Kontraindikace pro použití přípravku Analgin s paracetamolem a aspirinem

Nelze použít kombinaci léků v následujících případech:

  • individuální nesnášenlivost složek;
  • narušení jater;
  • selhání ledvin;
  • onemocnění gastrointestinálního traktu, pankreatitida, cholecystitis;
  • bronchiální a aspirinové astma;
  • těžké srdeční selhání;
  • krevní nemoci - anémie, leukopenie.

V případě porušení jater nelze použít kombinaci Analgin, Paracetamol a Aspirin.

Před použitím popsaných léků se musíte poradit s odborníkem, protože samoléčba může být škodlivá pro zdraví.

Kombinace analginu a aspirinu s jinými léčivými přípravky

Nelze kombinovat metamezol a aspirin s jinými antipyretiky, je zakázáno pít vitamin C s nimi.

Porovnání paracetamolu a kyseliny acetylsalicylové

Mnoho lidí se obává, zda by měl být zvolen paracetamol nebo kyselina acetylsalicylová. Oba jsou mezi protizánětlivými léky.

Stejné nebo ne?

Kyselina acetylsalicylová - hlavní účinná látka, která je v Aspirinu. Obchodní názvy:

  • Aspirin;
  • Upsarin;
  • Thrombopol;
  • Bufferin;
  • Aspicore;
  • Aspickard;
  • Aspinujte.

Kyselina acetylsalicylová snižuje teplotu během chřipky, SARS.

Jedná se o 2 různé léky. První je antipyretikum, které má protizánětlivé účinky. Ovlivňuje krevní cévy a je předepsán lékařem při léčbě komplikací u pacientů podstupujících ischemickou cévní mozkovou příhodu.

Druhá je lék, který snižuje teplotu během chřipky, ARVI. Má analgetický účinek.

Jaký je rozdíl a podobnost mezi paracetamolem nebo kyselinou acetylsalicylovou?

  • pomoci zbavit se bolesti hlavy a jiné bolesti;
  • snížit teplotu;
  • nežádoucí účinky - poškození jater.

Rozdíl mezi léky:

Co je lepší užívat: Paracetamol nebo kyselina acetylsalicylová?

Aspirin je považován za nejúčinnější lék, který snižuje tělesnou teplotu, ale Paracetamol je nejbezpečnější. Proto se doporučuje užívat Paracetamol s vysokou horečkou, bolestí hlavy a dalšími příznaky nachlazení.

Lékaři recenze

Valery, 42, Oryol: „Předepisuji Paracetamol v případě virových, bakteriálních onemocnění pacienta, bolestí kloubů a zubů a infekčních a zánětlivých onemocnění. Lék lze podat dítěti. “

Victoria, 34, Kaluga: „Kyselina acetylsalicylová pomáhá zmírňovat příznaky, ale nemůžete se zbavit nemoci. To jen vyvolává výskyt nachlazení, také způsobuje zhoršení gastritidy. Je přísně zakázáno užívat ho během těhotenství.

Svetlana, 27, Krasnojarsk: „Aspirin díky svým vlastnostem pomáhá snižovat horečku o 7–8 hodin a bolest zmizí o 5-6 hodin.“

Ivan, 52 let, Voronezh: „Pracuji jako terapeut. Pacientům předepisuji oba léky, aby se snížila bolest.

Hodnocení pacientů pro paracetamol a kyselinu acetylsalicylovou

Pavel, 31, Penza: „Při prvních příznacích zimy užívám Aspirin. Teplota klesne za půl hodiny. Je to levná droga, je v každé lékárně. Užívám 1 tabletu denně bezprostředně po jídle, omyjte teplou vodou.

Láska, 37 let, Magnitogorsk: „Četl jsem, že Aspirin je pro tělo škodlivý. Teď používám jako lék proti bolesti pouze Paracetamoli. “

Irina, 25, Moskva: „Paracetamoli je účinný a levný lék, který odstraňuje bolesti hlavy. Lékař to předepsal i během těhotenství a kojení. “

Peter, 36, Vologda: „Snižuji teplotu pouze s pomocí Paracetamolu. Tento léčivý přípravek s minimálním množstvím vedlejších účinků “.

Můžu současně užívat Aspirin a Paracetamol?

Antipyretická léčiva se používají ke snížení tělesné teploty. Někdy nestačí jedna látka a lékaři se uchylují k kombinaci několika léků. Zvažte aspirin a paracetamol, jejich intracelulární účinky, indikace a kontraindikace.

Aspirin Action

Aspirin je lék od německého výrobce Bayer. Nástroj patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv. Účinná látka - kyselina acetylsalicylová - má široké spektrum účinku:

  • zmírňuje zánět osteochondrózy děložního čípku, artritidu, artrózy a jiných onemocnění tkání kostí a chrupavek;
  • snižuje nepohodlí během menstruace, zubů nebo bolestí hlavy;
  • snižuje tělesnou teplotu;
  • ředí krev, zlepšuje krevní oběh.

Lék je široce používán ve všech oborech medicíny. Vyrábí se ve formě tablet, ale existuje mnoho analogů v jiných dávkových formách, které se používají při teplotě, zánětu, bolesti nebo onemocněních kardiovaskulárního systému.

Paracetamol Akce

Léčivo je založeno na stejné složce paracetamolu. To je nejsilnější nástroj, který se používá ke snížení horečky a snížení bolesti během horečky, zranění a dalších patologických procesů v těle.

Paracetamol během absorpce ovlivňuje mozkové centrum zodpovědné za vnímání bolesti. Navíc molekuly léčiva ovlivňují syntézu prostaglandinů, které jsou zodpovědné za zvyšování teploty, díky čemuž léčivo rychle odstraňuje i vysokou horečku.

Lék nevyléčí horečku, nachlazení, chřipku a další infekční nemoci a také nemá antivirový a antibakteriální účinek, proto se nedoporučuje užívat k léčbě.

Co je lepší a jaký je rozdíl mezi aspirinem a paracetamolem

Účinek obou léků je trochu podobný, ale rozdíl je v tom, že Paracetamol je zaměřen na snížení tělesné teploty a aspirinu na snížení bolesti.

Můžu současně užívat Aspirin a Paracetamol?

Dříve se věřilo, že společný příjem těchto dvou fondů přispívá k rychlému snížení vysoké teploty. Tak to je, ale kromě výhod kombinace léků má mnoho vedlejších účinků, které negativně ovlivňují práci jater, ledvin a gastrointestinálního traktu. Proto lékaři tuto kombinaci používají pouze v případech nouze.

Indikace pro současné použití

Vysoká tělesná teplota a vysoká horečka způsobená infekčními chorobami. Při jednorázovém použití by se neměly bát nežádoucích účinků, protože objevují se pouze tehdy, jsou-li nahromaděny v procesu systematického přijímání.

Jak užívat aspirin a paracetamol společně

V případě nouzového odvodu tepla se prostředky nejčastěji používají ve formě roztoku pro intramuskulární podání. V medicíně existuje pojem "triáda" - kombinace 3 léků, jejichž použití má okamžitý účinek a má prodloužený účinek. Kromě aspirinu a paracetamolu se na zmírnění cévních křečí používá přípravek Analgin nebo No-Spa. Dávka je stanovena individuálně, standard je 2 mg každého činidla.

Paracetamol a kyselina acetylsalicylová: což je lepší

Použití paracetamolu při respiračních virových onemocněních

Paracetamol je výhodnější použít jako febrifuge v případě těžké hypertermie (od 38 a výše), protože její antipyretické vlastnosti jsou zcela jasně vyjádřeny mezi ostatními zástupci farmakologických činidel ze skupiny nesteroidních protizánětlivých látek. Pokud je nutné, aby teplota byla snížena na adekvátní značky, které neohrožují život pacienta, paracetamol pomůže nejlépe před příchodem sanitky.

Formy propuštění na moderním farmakologickém trhu:

  • Tablety balené v blistrech po 6 nebo 10 kusech v dávkách 500 mg nebo 300 mg (dávka pro děti), balené v kartónovém obalu t
  • 2,5% sirup pro děti 50 ml na balení
  • Suspenze 2,5% ve 100 ml na balení
  • Rektální čípky mají také systémový účinek, ale jsou méně náchylné k dráždění gastrointestinálního traktu, vykazují mnohem rychlejší terapeutický účinek díky rychlejšímu pronikání do systémového oběhu.

Existují také kombinované formy uvolňování, které obsahují několik aktivních složek, jako je citramon. Složení tohoto léku je kromě paracetamol kyseliny acetylsalicylové a kofeinu. Souhrnně řečeno, tyto složky vykazují synergický účinek. Také bude zajímavé zjistit, že dávkování látek v těchto léčivech je nižší než u monodrugů. V tabletách je kombinovaný paracetamol a aspirin přibližně poloviční, než u běžných mono- činidel, to však neznamená, že by měli být opilí více než obvykle, jinak hrozí riziko předávkování, takže byste neměli zdvojnásobit zátěž jater.

Použití kyseliny acetylsalicylové

Příjem paracetamolu a aspirinu má podobné indikace, stejně jako další prostředky ke snížení teploty, ale stále existují jasné rozdíly v těchto přípravcích. Kyselina acetylsalicylová má analgetický účinek, výraznější a současně zvyšuje riziko krvácení. Faktem je, že aspirin je klasický disaggregant, v malých množstvích (až 150 mg denně), pomáhá předcházet adhezi krevních destiček a tenké krve a v dávkách 300 mg denně účinně anestetizuje a snižuje projevy akutního virového onemocnění. Aspirin ve vyšších dávkách, asi 500 mg, není špatný srazí zvýšenou teplotu, ale to je ještě považováno za účinnější v této situaci, paracetamol, protože je mnohem bezpečnější, i když poněkud nižší v síle.

Můžu tyto léky vzít společně? Společně mohou být užívány, zejména jako součást stejného tsitramona, ale nedodržení dávkovacího režimu může způsobit nežádoucí účinky ve formě bolesti žaludku a změn v srážení krve. Mimochodem, paracetamol neovlivňuje reologické vlastnosti krve, proto je bezpečnější pro léčbu ARVI. Jaké jsou další léky na snížení teploty bez významných vedlejších účinků? Kromě kyseliny acetylsalicylové a paracetamolu mají ibuprofen a kyselina mefenamová antipyretické vlastnosti.

Oba léky neinhibují a nestimulují krevní koagulační systém, nemají tak výrazný negativní účinek na žaludek jako aspirin a nemají tak toxický účinek na játra jako paracetamol. Existují důkazy o tom, že ibuprofen může být užíván dlouhými kursy, protože je jedním z nejslabších nesteroidních protizánětlivých léčiv. Kyselina mefenamová má mimo jiné také imunomodulační vlastnosti, stimuluje produkci interferonu.

Mohu pít paracetamol spolu s aspirinem (kyselinou acetylsalicylovou)?

V zásadě je to možné. Paracetamol a kyselina acetylsalicylová jsou obsaženy ve stejném citramonu a citropacku. U těchto léků je však dávkování látek nižší než u tablet paracetamolu a aspirinu odděleně. Ale nemyslím si, že pokud si vezmete tabletu aspirinu a paracetamolu, objeví se jakékoliv vedlejší účinky.

Paracetamol je možné užívat společně s kyselinou acetylsalicylovou (aspirinem), ale nedoporučuje se to, protože účinnost této léčby nebyla prokázána. To znamená, že pokud chcete snížit teplotu, je nejlepší nejprve pít, například paracetamol, a příště aspirin.

Pro zvýšení analgetického účinku lze paracetamol použít v kombinaci s aspirinem. Jen nezapomeňte na doporučené jednorázové dávky léku, aby se zabránilo předávkování.

Můžete pít aspirin s paracetamolem, můžete. Ale nikdy to neudělám. Aspirin vždy bolí žaludek. Paracetamol špatně srazí teplotu, řídím jen jednu drogu. Je-li potřeba pít 2 léky najednou, piju je s jídlem, například ovesnou kaši.

Neexistují žádné kontraindikace pro současné užívání aspirinu a paracetamolu, ale potřebujete dvě antipyretická analgetika, z nichž žádná nevyléčí samotnou chorobu, ale pouze pomáhá přežít zánětlivý proces, srazit teplo? Odpověď je zřejmá. Pro žaludek, přebytečné chemikálie nejsou dobré, klepání horečka sama o sobě slouží pouze k usnadnění boje těla proti infekci. Děti do 12 let nepředepisují aspirin. U dospělých se kombinace kyseliny acetylsalicylové a paracetamolu používá v případech, kdy je zvýšení dávky aspirinu nežádoucí a teplota musí být snížena.

Tyto dva léky nezávisle na těle mají dobrý účinek, ale kromě přínosů v procesu antideprese existuje mínus, který přivádí člověka k onemocnění gastrointestinálního traktu. Ale účinek na tělo obou léků najednou zvyšuje proces anti-deprese, ale zároveň účinek na žaludek.

Proto pro nakládací dávku můžete užívat dvě drogy najednou, ale pak léčit žaludek, a přinejmenším nemohou být konzumovány nalačno, je třeba jíst dobře.

Tyto léky můžete kombinovat, pokud je taková potřeba.

Tablety Citramony například obsahují jak aspirin, tak paracetamol.

Ale ujistěte se, že budete jíst dříve, aby žaludek mohl vzít to snadněji a bifidobakterie nepoškodí. Na kursu jsou opilí.

Obecně, aspirin ani paracetamol by neměly být zneužívány.

Aspirin je stále předepisován pro dospělé a dětem se doporučuje užívat Paracetamol. Aspirin a paracetamol mají antipyretický účinek, ale Paracetamol je měkčí.

Aspirin má širší spektrum účinku, a proto není nutné dávat na vnitřní orgány dvojnásobnou zátěž při současném užívání dvou různých tablet. Nesnažte se dělat dva v jednom, je to lepší jednou pod dvěma identickými.

Nepodařilo se mi splnit zákazy současného příjmu aspirinu a paracetamolu. Tyto dva léky navzájem nezasahují. Ale ne každý žaludek snáší aspirin, zejména ve formě tablet. Je-li k dispozici gastritida, pak je lepší omezit se pouze na paracetamol nebo se poradit s lékařem, pokud se jedná o schůzku odpovídající situaci.

Je možné, že mají odlišný mechanismus účinku, a společně budou vzájemně posilovat antipyretický účinek. Doporučuje se kombinovat, když jeden lék nemůže snížit teplotu. A vedlejší účinek bude menší než dvojnásobek dávky stejného léku!

Je možné, že nemá smysl brát dvě drogy stejné třídy. Pokud je cílem prodloužení antipyretického účinku paracetamolu, je lepší použít něco z antihistaminik, jako je difenhydramin, suprastin atd.

A pokud jste vypili 2 paracetomol a 2 acetyl najednou při teplotě 37 a 7, co se stane?

A já vám říkám, že je NESMÍ! Držím v rukou abstrakt paracetamolu, sekci INTERACTIONS s JINÝMI DROGY, kde je psán černobíle, že: „když se užívá s nesteroidními protizánětlivými léky, včetně SALICILATES, zvyšuje se nefrotoxický účinek paracetamolu. - schopnost některých chemických látek (včetně léčiv) mít toxický účinek, který se projevuje poškozením ledvin a co jsou salicyláty - kyselina salicylová - 2-hydroxybenzoová nebo fenolová kyselina, CaH2COOH, bezbarvé krystaly, rozpustné v ethanolu, diethyletheru a dalších polárních organických rozpouštědlech, slabě rozpustných ve vodě, izolované od vrbové kůry italským chemikem Rafael Piria a poté syntetizované jím.

Odtud čerpám závěry, že použití s ​​aspirinem vede k poškození ledvin. Nedoporučuji současné užívání těchto dvou léků.

Kyselina acetylsalicylová + kofein + paracetamol (kyselina acetylsalicylová + kofein + paracetamol)

Obsah

Ruské jméno

Latinský název látek Kyselina acetylsalicylová + Kofein + Paracetamol

Farmakologická skupina látek Kyselina acetylsalicylová + Kofein + Paracetamol

Nosologická klasifikace (ICD-10)

Typický klinický a farmakologický článek 1

Léčivé účinky Kombinované léčivo. ASA má antipyretické a protizánětlivé účinky, zmírňuje bolest, zejména způsobenou zánětlivým procesem, a také mírně inhibuje agregaci krevních destiček a tvorbu trombů, zlepšuje mikrocirkulaci v zánětlivém zaměření. Kofein zvyšuje reflexní vzrušivost míchy, stimuluje dýchací a vazomotorická centra, rozšiřuje krevní cévy kosterních svalů, mozku, srdce, ledvin, snižuje agregaci krevních destiček; snižuje ospalost, únavu, zvyšuje duševní a fyzickou výkonnost. V této kombinaci má malá dávka kofeinu téměř žádný stimulující účinek na centrální nervový systém, ale pomáhá normalizovat vaskulární tón mozku a urychlit průtok krve. Paracetamol má analgetické, antipyretické a extrémně slabé protizánětlivé působení, které je spojeno s jeho účinkem na termoregulační centrum v hypotalamu a slabě exprimovanou schopností inhibovat syntézu Pg v periferních tkáních.

Indikace. Bolestivý syndrom mírné a střední závažnosti (různého původu): bolest hlavy, migréna, bolest zubů, neuralgie, myalgie, artralgie, algomenorrhea. Horečnatý syndrom: s akutními respiračními infekcemi, chřipkou.

Kontraindikace. Přecitlivělost; erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu (v akutní fázi), gastrointestinální krvácení; bronchiální astma, kopřivka nebo akutní rýma vyvolaná užíváním ASA nebo jiných NSAID; hemofilie, hemoragická diatéza, hypoprotrombinémie, portální hypertenze; avitaminóza K; selhání ledvin; těhotenství (trimestry I a III), laktace; nedostatek glukóza-6-fosfát dehydrogenázy, závažná arteriální hypertenze, závažná ischemická choroba srdce, glaukom, zvýšená podrážděnost, poruchy spánku; chirurgické zákroky zahrnující krvácení, věk dětí (do 15 let - riziko Reyeova syndromu u dětí s hypertermií na pozadí virových onemocnění).

S péčí. Dna, onemocnění jater.

Dávkování Uvnitř (během nebo po jídle), 1 tableta každé 4 hodiny, s bolestivým syndromem - 1-2 tablety; průměrná denní dávka je 3-4 tablety, maximální denní dávka je 8 tablet. Průběh léčby není delší než 7-10 dnů.

Lék by neměl být užíván déle než 5 dní jako analgetikum a více než 3 dny - antipyretikum (bez lékařského předpisu a pozorování lékaře). Dr. dávkování a režimy předepisuje lékař.

Vedlejší účinky Gastralgie, nevolnost, zvracení, hepatotoxicita, nefrotoxicita, erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu, alergické reakce (včetně Stevensova-Johnsonova syndromu, Lyellova syndromu), tachykardie, zvýšený krevní tlak, bronchospasmus.

Při dlouhodobém užívání - závratě, bolesti hlavy, poruchy zraku, tinnitus, snížení agregace krevních destiček, hypokoagulace, hemoragický syndrom (krvácení z nosu, krvácení z dásní, purpura atd.), Poškození ledvin s papilární nekrózou; hluchota; Reyeův syndrom u dětí (hyperpyrexie, metabolická acidóza, poruchy nervového systému a psychiky, zvracení, abnormální funkce jater).

Předávkování Příznaky (způsobené ASA): u mírné intoxikace - nevolnost, zvracení, gastralgie, závratě, tinnitus; těžká intoxikace - letargie, ospalost, kolaps, křeče, bronchospasmus, potíže s dýcháním, anurie, krvácení. Centrální hyperventilace plic vede zpočátku k respirační alkalóze (dušnost, asfyxie, cyanóza, pocení). Jak intoxikace zintenzivňuje, progresivní respirační paralýza a disociace oxidační fosforylace způsobují respirační acidózu.

Ošetření: stálé sledování rovnováhy CBS a elektrolytů; v závislosti na stavu metabolismu - zavedení hydrogenuhličitanu sodného, ​​citrátu sodného nebo laktátu sodného. Zvýšení rezervní alkality zvyšuje vylučování ASA v důsledku alkalizace moči.

Interakce Zvyšuje účinek heparinu, nepřímých antikoagulancií, rezerpinu, steroidních hormonů a hypoglykemických léků.

Současné podávání s jinými nesteroidními protizánětlivými léky zvyšuje methotrexát riziko nežádoucích účinků.

Snižuje účinnost spironolaktonu, furosemidu, antihypertenziv, stejně jako léků proti dne, které podporují vylučování kyseliny močové.

Barbituráty, rifampicin, salicylamid, antiepileptika a další stimulanty mikrosomální oxidace přispívají k tvorbě toxických metabolitů paracetamolu, které ovlivňují funkci jater.

Metoklopramid urychluje absorpci paracetamolu.

Pod vlivem paracetamolu T1/2 chloramfenikol se zvyšuje pětkrát. Při opakovaném použití paracetamolu může zvýšit účinek antikoagulancií (derivátů dikoumarinu). Současné užívání paracetamolu a ethanolu zvyšuje riziko hepatotoxických účinků.

Kofein urychluje vstřebávání ergotaminu.

Zvláštní pokyny. Děti by neměly být předepisovány léky obsahující ASA, protože v případě virové infekce mohou zvýšit riziko Reyeova syndromu. Symptomy Reyeova syndromu jsou prodloužené zvracení, akutní encefalopatie a zvětšená játra.

Při dlouhodobém užívání léku je nutné sledovat periferní krev a funkční stav jater.

Vzhledem k tomu, že ASA zpomaluje srážení krve, musí pacient, pokud má podstoupit operaci, předem informovat lékaře o užívání léku.

Pacienti s přecitlivělostí nebo astmatickými reakcemi na salicyláty nebo jejich deriváty ASA lze předepisovat pouze při dodržení zvláštních opatření (z hlediska záchranných služeb).

ASC v nízkých dávkách snižuje vylučování kyseliny močové. U pacientů s odpovídající predispozicí to může v některých případech vyvolat záchvat dny.

Během léčby byste měli přestat užívat ethanol (zvýšené riziko gastrointestinálního krvácení).

ASC má teratogenní účinek; při aplikaci v prvním trimestru vede k malformacím - štěpení horního patra; v trimestru III - k inhibici pracovní aktivity (inhibice syntézy Pg), k uzavření arteriálního kanálu u plodu, který způsobuje hyperplazii plicních cév a hypertenze v cévách plicního oběhu.

Vylučuje se do mateřského mléka, což zvyšuje riziko krvácení u dítěte v důsledku dysfunkce krevních destiček.

[1] Státní registr léčiv. Oficiální vydání: v 2 t.- M.: Medical Council, 2009. - Vol.2, část 1 - 568 s.; Část 2 - 560 s.

Mohu pít paracetamol spolu s aspirinem (kyselinou acetylsalicylovou)?

Paracetamol a aspirin (kyselina acetylsalicylová) - mohou být užívány společně nebo po chvíli, ale během jednoho dne?

  • Paracetamol a aspirin jsou často opilé přesně společně, aby se rychle snížila velmi vysoká teplota. Někdy používají místo aspirinu analgin.
  • Tyto dva léky je nutné pít současně. Jedna tableta paracetamolu a jedna tableta kyseliny acetylsalicylové jsou opilé. Obvykle teplota klesne do 30 minut.

Dnes tyto léky nahradily další moderní antipyretikum, které nejenže snižuje teplotu, ale také bojuje s infekcí. Mezi nimi například Nurofen, Ibuprofen, Viburkol a další.

Také bych rád poznamenal, že na rozdíl od paracetamolu, který má malé množství vedlejších účinků, je aspirin právě naopak velmi škodlivý.

Aspirin sám o sobě nestačí, že si nemůžete vzít děti do 15 let, takže má také mnoho vedlejších účinků.

Kromě bolesti žaludku, nevolnosti a vyrážky může tento lék dokonce vyvolat žaludeční vředy nebo "astma aspirinu".

Lékaři dnes téměř nepředepisují paracetamol a kyselinu acetylsalicylovou, aby snížili teplotu. Aspirin je často předepisován k ředění krve. Ale stará cesta, mnozí používají tuto metodu, protože oba léky lze snadno zakoupit v lékárně bez lékařského předpisu. Ale nedoporučoval bych jim pít.

Otázky relevantní, jak je poměrně populární na internetu.

Odděleně můžete tyto léky pít. Rozhodněte se pro správnou volbu na základě vlastní diagnózy a věku. Například aspirin se nedoporučuje pro děti do 15 let. Mimochodem, nedobrovolně jsem se ocitl na operačním stole ve věku 15, 30 let. Diagnostikováno perforovaným žaludečním vředem. Od té doby jsem nepoužíval kyselinu acetylsalicylovou, jen občas s těžkými bolestmi hlavy nebo vysokou horečkou můžu užívat Citramon. Ale ve velmi vzácných případech, kdy paracetamol prostě není kolem. Obsahuje oba tyto léky. Ale o tom později.

Můj otec například bez problémů pije Cardiomagnyl, který má aspirin. Nápoje podle jiných indikací, ale během chřipkového období neodmítá užívat aspirin. Snaží se používat aspirin ve formě šumivých tablet a rozpouští je ve vodě. To je nejpřijatelnější způsob, jak tento lék použít, musíte ho také pít během jídla nebo po jídle. A ne jako já jsem pil ve věku 14-15 let (jsem si vzal 1-3 tablety na prázdný žaludek). Dlouho jsem pil jen paracetamol, hlavně ve formě prášku rozpustného v teplé vodě, jako je Fervex. Beru to při velmi vysoké tělesné teplotě (jen před několika dny, kdy jsem se nakazil hongkongskou chřipkou způsobenou virem H3N2) nebo jen pro těžké bolesti hlavy. Mimochodem, trpěl jsem chřipku překvapivě snadno, teď není teplota, jen rýma a zbytkový kašel. Před 7 dny.

Obecně si myslím, že moje myšlenka je už jasná, je lepší použít jednu věc, ze které si můžete vybrat. Buď aspirin nebo paracetamol. Můžete je však použít společně, protože existují léky, které zahrnují paracetamol i aspirin. Jeden z nich se nazývá "Citramon". Ale pak je lepší pít citramon než paracetamol a aspirin. Myslím, že to bude bezpečnější.

Můžete si také přečíst další podobné otázky: