Pentalgin: návod k použití

Skleróza

Obchodní název léku:

potahované tablety.

Obchodní podmínky pro lékárny:

Over-the-counter

  • Složení
  • Popis
  • Farmakologické vlastnosti
  • Indikace pro použití
  • Dávkování a podávání
  • Kontraindikace
  • Vedlejší účinky
  • Předávkování
  • Interakce s jinými léky
  • Zvláštní pokyny
  • Formulář vydání
  • Podmínky skladování
  • Doba použitelnosti

Složení jedné tablety

Účinné látky:

  • paracetamol - 325 mg,
  • naproxen - 100 mg,
  • bezvodý kofein - 50 mg,
  • Drotaverin hydrochlorid - 40 mg,
  • Feniramin maleát - 10 mg.

Pomocné látky:

Jádro: mikrokrystalická celulóza, bramborový škrob, sodná sůl kroskarmelosy, giproloza (hydroxypropylcelulóza (klutsel EF)), monohydrát kyseliny citronové, butylhydroxytoluen (E 321), magnesium-stearát, mastek, barvivo, chinolinová žluť (E 104), indigokarmín (E 132).

Shell: hypromelóza (hydroxypropylmethylcelulosa), povidon (polyvinylpyrrolidon se střední molekulovou hmotností), polysorbát-80 (tween-80), oxid titaničitý, mastek, barvivo chinolinové žluté barvy, indigokarmin (E 132).

Popis

Potahované tablety od světle zelené po zelenožlutou, bikonvexní ve tvaru tobolky se zkosenými hranami, na jedné straně pomlčka a na druhé straně vyražený PENTALGIN. Na řezu je tableta světle zelená s bílými skvrnami.

Farmakologické vlastnosti

Kombinovaný lék má analgetický, protizánětlivý, antispasmodický, antipyretický účinek.

Paracetamol je narkotické analgetikum, které má antipyretické a analgetické účinky v důsledku blokády cyklooxygenázy v centrálním nervovém systému a účinku na centra bolesti a termoregulace.

Naproxen je nesteroidní protizánětlivé léčivo, které má protizánětlivé, analgetické a antipyretické účinky spojené s neselektivním potlačením aktivity cyklooxygenázy, která reguluje syntézu prostaglandinů.

Kofein - způsobuje dilataci krevních cév kosterních svalů, srdce, ledvin;
zvyšuje duševní a fyzickou výkonnost, pomáhá eliminovat únavu a ospalost; zvyšuje propustnost histohematických bariér a zvyšuje biologickou dostupnost narkotických analgetik, čímž zvyšuje terapeutický účinek. Má tonizující účinek na mozkové cévy.

Drotaverin - má myotropní antispasmodický účinek v důsledku inhibice fosfodiesterázy IV, působí na hladké svaly v gastrointestinálním traktu, žlučových cestách, močových a cévních systémech.

Feniramin - blokátor receptorů H1-histaminu. Má antispasmodický a mírný sedativní účinek, snižuje fenomén exsudace a také zvyšuje analgetický účinek paracetamolu a naproxenu.

Indikace pro použití

  • Bolestivý syndrom různého původu, včetně bolesti kloubů, svalů, radiculitidy, menstruační bolesti, neuralgie, bolesti zubů a bolesti hlavy (včetně bolesti hlavy způsobené křečemi mozkových cév).
  • Syndrom bolesti spojený s křečí hladkého svalstva, včetně chronické cholecystitidy, cholelitiázy, syndromu postcholecystektomie, renální koliky.
  • Posttraumatická a pooperační bolest, včetně zánětu.
  • Katarální onemocnění s febrilním syndromem (jako symptomatická léčba).

Dávkování a podávání

Lék se užívá 1 tableta 1-3 krát denně. Maximální denní dávka je 4 tablety.
Trvání léčby není více než 3 dny jako antipyretikum a ne více než 5 dní jako anestetikum. Pokračování léčení je možné pouze po konzultaci s lékařem.

Nepřekračujte specifikovanou dávku!

Kontraindikace

Hypersenzitivita na složky léku, erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu (v akutní fázi), gastrointestinální krvácení, kompletní nebo neúplná kombinace bronchiálního astmatu, recidivující nosní polypózy a paranazálních dutin a intolerance na kyselinu acetylsalicylovou nebo jiné nesteroidní protizánětlivé léky. anamnéza, těžké jaterní a / nebo renální selhání, inhibice hematopoézy kostní dřeně, stav po aorty-koronárním shuntyro znalosti; závažné organická onemocnění kardiovaskulárního systému (včetně akutního infarktu myokardu), paroxysmální tachykardie, častého komorového extrasystolu, těžké arteriální hypertenze, hyperkalemie, dětí do 18 let, těhotenství a kojení.

Bezpečnostní opatření - cerebrovaskulární onemocnění, diabetes mellitus, onemocnění periferních tepen, ulcerativní léze gastrointestinálního traktu v historii, renální a jaterní nedostatečností mírné až střední intenzity, virová hepatitida, alkoholickým poškozením jater, benigní hyperbilirubinémie (Gilbert syndrom, Dubin-Johnsonův a Rotor ), epilepsie a tendence ke křečovitým záchvatům, nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy, stáří.

Pokud máte některou z uvedených chorob / stavů, nezapomeňte se poradit se svým lékařem, než začnete tento lék užívat.

Vedlejší účinky

Alergické reakce: kožní vyrážka, svědění, kopřivka, angioedém;

Ze strany krvetvorných orgánů: trombocytopenie, leukopenie, agranulocytóza, anémie, methemoglobinémie;

Na straně nervového systému: agitovanost, úzkost, zvýšené reflexy, třes, bolest hlavy, poruchy spánku, závratě, snížená koncentrace pozornosti;

Protože kardiovaskulární systém: srdeční tep, arytmie, zvýšený krevní tlak;

Na straně zažívacího ústrojí: erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu, nevolnost, zvracení, epigastriální diskomfort, bolest břicha, zácpa, abnormální jaterní funkce;

Na části močového systému: dysfunkce ledvin;

Na straně smyslů: ztráta sluchu, tinnitus, zvýšený nitrooční tlak u pacientů s glaukomem s uzavřeným úhlem;

Jiné: dermatitida, tachypnoe (zvýšené dýchání).

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků uvedených v návodu zhorší nebo jste si všimli jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v návodu, informujte svého lékaře.

Předávkování

Příznaky:

bledost kůže, anorexie (nedostatek chuti k jídlu), bolest břicha, nevolnost, zvracení, gastrointestinální krvácení, neklid, neklid, zmatenost, tachykardie, arytmie, hypertermie (horečka), časté močení, bolest hlavy, třes nebo svalové záškuby; epileptické záchvaty, zvýšená aktivita jaterních transamináz, hepatonekróza, zvýšení protrombinového času. Příznaky abnormální funkce jater se mohou objevit po 12-48 hodinách po předávkování. U těžkého předávkování se vyvíjí selhání jater s progresivní encefalopatií, kómou, smrtí; akutní selhání ledvin s tubulární nekrózou; arytmie, pankreatitida. Pokud máte podezření na předávkování, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Léčba:

výplach žaludku následovaný požitím aktivního uhlí. Acetylcystein je specifické antidotum pro otravu paracetamolem. Zavedení acetylcysteinu je relevantní po dobu 8 hodin Pro gastrointestinální krvácení je nutné podávat antacida a výplach žaludku ledově studeným 0,9% roztokem chloridu sodného; udržování plicní ventilace a okysličování; pro epileptické záchvaty, intravenózní diazepam; udržení rovnováhy tekutin a soli.

Interakce s jinými léky

Je nutné se vyhnout současnému podávání léčiva s barbituráty, tricyklickými antidepresivy, rifampicinem a nápoji obsahujícími alkohol (zvyšuje se riziko hepatotoxického účinku).
Paracetamol zvyšuje účinek nepřímých antikoagulancií a snižuje účinnost urikosurik.

Dlouhodobé užívání barbiturátů snižuje účinnost paracetamolu.

Současné užívání paracetamolu s ethanolem zvyšuje riziko akutní pankreatitidy.

Inhibitory mikrosomální oxidace (včetně cimetidinu) snižují riziko hepatotoxického působení paracetamolu.

Diflunisal zvyšuje plazmatickou koncentraci paracetamolu o 50%, což zvyšuje riziko vzniku hepatotoxicity.

Naproxen může způsobit snížení diuretického účinku furosemidu, zvýšení účinku nepřímých antikoagulancií, zvýšení toxicity sulfonamidů a metotrexátu, snížení vylučování lithia a zvýšení jeho koncentrace v krevní plazmě.

S kombinovaným použitím kofeinu a barbiturátů, primidonu, antikonvulziv (derivátů hydantoinu, zejména fenytoinu) se může zvýšit metabolismus a zvýšení clearance kofeinu; při užívání kofeinu a cimetidinu, perorálních kontraceptiv, disulfiramu, ciprofloxacinu, norfloxacinu - snížení metabolismu kofeinu v játrech (zpomalení jeho vylučování a zvýšení krevních koncentrací).

Současná konzumace kofeinových nápojů a jiných stimulantů centrální nervové soustavy může vést k nadměrné stimulaci centrálního nervového systému.

Při současném užívání drotaverinu může dojít k oslabení antiparkinsonického účinku levodopy.

Se současným použitím feniraminu s trankvilizéry, hypnotiky, inhibitory monoaminooxidázy může alkohol zvýšit inhibiční účinek na centrální nervový systém.

Zvláštní pokyny

Je třeba se vyvarovat současného užívání léčiva s jinými látkami obsahujícími paracetamol a / nebo jiné nesteroidní protizánětlivé léky, stejně jako s látkami pro zmírnění příznaků nachlazení, chřipky a nazální kongesce.

Pokud používáte lék déle než 5-7 dní, měli byste sledovat ukazatele periferní krve a funkční stav jater.

Paracetamol zkresluje výsledky laboratorních studií glukózy a kyseliny močové v plazmě.

Pokud je to nutné, stanovte 17-ketosteroidové léčivo, které má být zrušeno 48 hodin před studií. Všimněte si, že naproxen zvyšuje dobu krvácení.

Účinek kofeinu na centrální nervový systém závisí na typu nervového systému a může se projevit jako excitace a inhibice vyšší nervové aktivity.

Během období léčby by neměly konzumovat alkoholické nápoje.

V některých případech může být koncentrace pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí snížena, proto je třeba v průběhu léčby dbát zvýšené opatrnosti při řízení vozidel a při provádění jiných potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou koncentraci a psychomotorickou rychlost.

Formulář vydání

Tablety, potažené filmem.

Na 2, 6, 10 nebo 12 tabletách v blistrovém proužku z fólie z polyvinylchloridu a hliníkové fólie natištěné lakem.

1 nebo 2 obaly blistrů spolu s instrukcemi pro aplikaci v kartonu.

Podmínky skladování

Skladujte při teplotě do 25 ° C.
Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti

2 roky. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Alergie na Analginum: Symptomy a léčba

Analgin je jedním z nejoblíbenějších léků běžně používaných k úlevě od bolesti hlavy nebo zubů. Kromě toho je součástí řady komplexních léčiv, včetně účinné redukce teploty (například v kombinaci s difenhydraminem). Někteří lidé však vyvíjejí alergie na analgin, což vyžaduje jeho povinnou výměnu.

Obsah

Proč dochází k alergiím?

Alergie - je příliš silná reakce imunitního systému na látku, která může přijít zvenčí nebo přímo do těla. Po setkání s buňkami imunitního systému určité molekuly dané látky (alergeny) spouští kaskádu buněčných reakcí, včetně tvorby protilátek imunitními buňkami. Během nového kontaktu s alergenem tělo velmi rychle syntetizuje protilátky, které neutralizují alergen, což způsobuje řetěz reakcí přecitlivělosti okamžitého nebo opožděného typu.

Za normálních podmínek imunitní buňky reagují na viry, bakterie a rakovinné buňky tak, aby je zničily. V případě alergické reakce však imunitní systém začne bojovat proti normálním a prospěšným látkám, včetně analgenu a dalších léků.

Jak alergické na analginum?

Příznaky alergie na analgin jsou u každého pacienta různé a individuální. Obecně lze pozorovat nejčastější alergické reakce na tento lék:

  • výskyt svědění puchýřů na kůži (urtikária),
  • rozvoj angioedému,
  • bronchospasmus
  • udušení.

Anafylaktický šok. Jedná se o nejzávažnější alergickou reakci na analgin, která je naštěstí velmi vzácná. Poté, co alergen vstoupí do těla, může k šoku dojít téměř okamžitě nebo během prvních 5 hodin a pro jeho vývoj nehraje téměř žádnou roli množství léčiva a cesta jeho zavedení.

Hlavní příznaky anafylaktického šoku jsou:

  • prekurzor šokové reakce - ostré zarudnutí v místě vpichu dipyronu (kůže kolem injekce, ústní sliznice ústní dutiny),
  • intenzivní svědění kůže, otok, otok,
  • prudký pokles krevního tlaku.

Navíc u anafylaktického šoku může být bolest v břiše, za hrudní kostí nebo v jakékoli jiné části těla, edém hrtanu, dutina ústní, nevolnost. Pak je tu dusivost způsobená bronchospasmem a kolapsem. Bez včasné lékařské péče může anafylaktický šok vést pacienta k smrti během několika sekund. Z tohoto důvodu, pokud již došlo k nějaké reakci z přecitlivělosti na analgin, měli byste se vždy poradit se svým lékařem o tom, jak nahradit alergii u alergií.

Quincke otok. Ve skutečnosti se jedná o otok kůže v místech, kde je dobře vyvinut subkutánní tuk, v oblasti genitálií, sliznice ústní dutiny, hrtanu a hltanu, tváří, očních víček, rtů. Je to život ohrožující, pokud se vyvíjí v oblasti hrtanu a jiných dýchacích cest. Zpravidla, když není pozorován angioedém způsobený svěděním analginu.

Bronchospasmus a kopřivka. Zúžení lumenu průdušek je také doprovázeno rozvojem dušnosti a projevem sípání. Při užívání analginu obvykle dochází k akutní urtikárii, která se vyznačuje tvorbou mnoha kožních puchýřů na kůži, které po určité době zmizí bez stopy.

Jak se léčí alergie na analginum?

Co dělat, když jste alergický na analgin? Nejprve byste se měli poradit se svým lékařem, abyste určili přesnou diagnózu a předepsali účinnou léčbu, včetně:

  • Úplné zrušení drogy a těch prostředků, které je složkou analgin, například anapirin, pentalgin, kofalgin a další.
  • Přijetí antihistaminik nebo hormonálních léků předepsaných lékařem (zohledňuje se jejich míra interakce s analginumem).
  • Odstranění léčivých látek z těla (nucená diuréza, očistné klystýry, slané projímadla, výplach žaludku, odběr aktivního uhlí atd.).

Pentalgin, jak to funguje

Pentalgin je kombinovaný lék, který má účinný protizánětlivý a analgetický účinek. Terapeutický účinek léku je způsoben pěti hlavními účinnými látkami, které tvoří jeho složení. Návod k použití tablet Pentalgin podrobně popisuje jeho farmakologické vlastnosti a účinky na organismus. Podle ní má lék schopnost inhibovat syntézu prostaglandinů blokováním enzymu, jako je cyklooxygenáza v centrálním nervovém systému.

Pentalgin je vysoce účinný prostředek k odstranění těžké bolesti různého etiologického charakteru. Tento nesteroidní a narkotický lék je schopen se vyrovnat se silným syndromem bolesti a má také vysoký protizánětlivý a antipyretický účinek. To znamená, že tento lék velmi rychle odstraňuje bolest, různé křeče, snižuje teplotu a eliminuje ohnisko zánětu.

Léčivo má analgetické, antispasmodické, psychostimulační vlastnosti a účinně blokuje receptory H1-histaminu. Účinek léku je zajištěn následujícími léčivými látkami:

Účinně odstraňuje křeče jakékoliv povahy, má pozitivní vliv na hladké svalstvo, žlučové cesty, močový a cévní systém. Látka má výrazné antispasmodické myotropní účinky.

Je to narkotické analgetikum, které účinně snižuje teplo a odstraňuje bolest. Jeho analgetické a antipyretické účinky jsou způsobeny blokádou některých enzymů centrálního nervového systému, což vede k účinnému ovlivnění center bolesti a regulaci tělesné teploty.

Protizánětlivá nesteroidní složka, která rychle odstraňuje zánětlivý proces, má analgetický účinek a je také schopna snížit horečku. Působení látky je spojeno s potlačením enzymu cyklooxygenázy, který reguluje syntézu prostaglandinů. Naproxen aktivně inhibuje rozvoj zánětu a bolesti.

Rozšiřuje krevní cévy tkání a svalů, příznivě působí na ledviny a srdce, odstraňuje únavu, ospalost, zvyšuje fyzickou a duševní výkonnost. Kofein zvyšuje biologickou dostupnost a účinek analgetik obsažených v přípravku Pentalgin. Zvyšuje propustnost bariér a přispívá ke zvýšení terapeutického účinku léčiva. Kofein má tonický účinek na cévy mozku.

Je to blokátor receptorů histaminu. Efektivně zmírňuje křeče a bolesti různé povahy, zvyšuje analgetický účinek paracetamolu a naproxenu.

Co Pentalgin pomáhá? Nástroj má velmi široký rozsah použití. Lék je účinný při bolestech hlavy, při revmatických bolestích, při bolesti po operaci. Hlavní indikace pro užívání léčiva:

  • myalgie;
  • artralgie;
  • bolest zubů;
  • bolest hlavy;
  • syndrom akutní bolesti různých etiologií;
  • migrény.

Často se předepisují stejná data o drogách:

  • s komplexní terapií SARS a chřipky;
  • při vysoké teplotě;
  • v zánětlivém procesu;
  • pro bolest svalů;
  • horečka;
  • bolest po zranění;
  • bolest po operaci;
  • bolest s onemocněním žlučových kamenů;
  • chronická chronicita;
  • renální kolika.

Droga je pilulka. Maximální přípustná dávka léku - 4 tablety denně. Je důležité vědět, že dlouhodobé užívání tablet Pentalgin může způsobit závislost na drogách. Nedoporučuje se užívat lék v léčbě déle než sedm dní. V případě takové potřeby je nutné sledovat práci jater a ledvin, stejně jako krev.

Přípravek Pentalgin nelze užívat během těhotenství a kojení. Také lék se nepoužívá při léčbě dětí mladších 12 let. Hlavní kontraindikace:

  • tachykardie;
  • infarkt myokardu;
  • selhání ledvin;
  • poruchy jater;
  • nosní polypóza;
  • bronchiální astma;
  • střevní krvácení;
  • individuální intoleranci.

S opatrností je nutné užívat Pentalgin starší osoby s diabetem, pacienty s epilepsií.

Pentalgin N

Léčivo Pentalgin N zahrnuje metamizol sodný, fenobarbital, kodein, naproxen a kofein. Lék je dostupný v tabletách, v blistru (10 kusů). Fenobarbital poskytuje sedativní účinek, zklidňuje nervový systém. Kodein blokuje určité receptory a účinně odstraňuje bolest. Léčivo je narkotické analgetikum. Má analgetický účinek a účinně se vyrovná s bolestí při různých onemocněních.

Pentalgin N se používá k odstranění jakékoli bolesti a horečky. Používá se po operacích, při nachlazení, neuralgii, myalgii, radiculitidě a dalších onemocněních. Léčivo velmi účinně zmírňuje bolesti zubů, bolesti svalů a rychle odstraňuje migrény.

Lék je kontraindikován v:

  • individuální nesnášenlivost:
  • peptické vředové choroby;
  • poruchy krve;
  • poruchy jater a ledvin;
  • intoxikace alkoholem;
  • akutní infarkt;
  • srdeční arytmie;
  • záchvaty bronchiálního astmatu;
  • glaukom;
  • traumatické poranění mozku;
  • vysoký intrakraniální tlak;
  • hypertenze;
  • těhotenství;
  • laktace;
  • ve věku do 12 let.

Pentalgin icn

Tam je také taková léčivá odrůda, jako lék Pentalgin icn. Tento lék obsahuje paracetamol, kofein, fenobarbital, fosfát kodeinu, metamizol sodný ve svém složení. Jedná se o kombinovanou léčbu, která má protizánětlivé, analgetické a antipyretické účinky. Lék účinně blokuje bolest působením na centra zánětu. Snižuje peristaltiku střevních svěračů, uvolňuje hladké svalstvo, odstraňuje křeče.

Lék je indikován pro odstranění bolesti jakékoli etiologie, je používán pro bolesti hlavy, pro nachlazení, pro revmatismus, po operaci. Nástroj také dokonale eliminuje bolesti zubů a bolesti svalů. Lék nemůže být používán dlouho a nekontrolovaně.

  • těhotenství;
  • laktace;
  • dětský věk;
  • anémie;
  • respirační deprese;
  • arytmie;
  • intoxikace alkoholem;
  • leukopenie;
  • bronchiální astma;
  • hypertenze;
  • citlivost na složky léků;
  • selhání ledvin;
  • onemocnění jater;
  • glaukom.

Lék je tělem velmi dobře snášen a málokdy způsobuje vedlejší účinky. Při užívání léku ve vzácných případech může dojít k těmto projevům:

  • nevolnost;
  • zvracení;
  • bolest břicha;
  • poruchy spánku;
  • anémie;
  • zrakové postižení;
  • srdečního selhání
  • hluk v uších;
  • zvýšený intrakraniální tlak;
  • zhoršená stolice;
  • alergická reakce.

Předávkování

V případě předávkování lékem, zvracením, nevolností, slabostí, snížením srdeční frekvence a krevním tlakem se může objevit. Také s předávkováním, alergická reakce, deprese centrálního nervového systému.

Fetální ložisko vyžaduje, aby těhotná žena věnovala zvláštní pozornost svému zdraví. Jakékoli léky mohou způsobit riziko vzniku různých patologií a vývojových postižení u nenarozeného dítěte. Těhotné ženy musí být při léčbě léky co nejopatrnější. Každá touha užívat léky musí být koordinována s gynekologem, který zná rysy průběhu těhotenství.

Lék Pentalgin a jeho odrůdy Pentalgin N, Pentalgin icn nelze použít během těhotenství! Instrukce k drogám od výrobců léků zakazují jeho užívání v období těhotenství dítěte v jakémkoli stádiu těhotenství. Nastávající matka je lepší používat jiné, méně nebezpečné léky pro úlevu od bolesti a léčbu. Dnes, farmaceutický trh nabízí těhotným ženám velký výběr různých bezpečných homeopatických léků, které mohou být použity v těhotenství.

Pentalgin se nevztahuje na období krmení dítěte Aktivní látky, které jsou součástí medikace, se velmi rychle vstřebávají do krve a vstupují do mateřského mléka. Při léčbě přípravkem Pentalgin je lepší přenést dítě na umělé krmení nebo odmítnout tento přípravek užívat.

Lék je povolen po 12 letech. Před tímto věkem nelze Pentalgin použít k léčbě dětí podle pokynů výrobců léků. Pro děti od 12 let je nežádoucí užívat jednu dávku ve formě přípustné ve dvou tabletách. V opačném případě je lék extrémně negativní na tělo dítěte. Měli byste také omezit léčbu na dvě nebo tři tablety denně. Instrukce vám umožní dát dětem 1 tabletku Pentalgin třikrát denně.

Pokud se vyskytne slabost, nevolnost, alergie, zvracení, závratě, tinnitus a další negativní vedlejší účinky, je nutné užívat lék k ukončení léčby a poraďte se s lékařem.

Lék je velmi silné anestetikum, takže se často používá k odstranění různých bolestí po chirurgických zákrocích. Lék může být také účinně použit po odstranění zubu. Je nežádoucí užívat dvě tablety jednou. Složky léku jsou zaměřeny na rychlou akci, takže byste měli počkat na bolest ustoupit.

Tento lék je široce používán v období zotavení po těžkých operacích. Měli byste vědět, že předpis pro Pentalgin bez kodeinu není nutné k nákupu léku v lékárně. Pokud typ léku neobsahuje kodein, lék lze volně zakoupit v lékárnách.

Vysoká účinnost Pentalginu při eliminaci bolesti po operaci je způsobena aktivními vlastnostmi složek léčiva. Paracetamol se v těle váže na plazmatické proteiny a pevně blokuje rozvoj prostaglandinů. Léčivé látky léčiva přímo ovlivňují receptory, které způsobují bolest.

Fenobarbital obsažený v léku má relaxační účinek na nervový systém, zklidňuje nervové receptory a snižuje úzkost. Kombinovaný účinek všech komponent Pentalgin umožňuje rychlé a trvalé odstranění bodnutí, řezání, tažení bolesti po operaci.

Dnes farmaceutický trh nabízí širokou škálu léků proti bolesti. Pentalgin má své výhody oproti jiným lékům proti bolesti, ale někdy je nutné jej nahradit podobnými léky. Tam jsou levnější analogy Pentalgina, které mají podobné složení a účinky. Při výběru léku ze skupiny analogů je důležité předem se poradit se svým lékařem. Možná, vzhledem k povaze organismu, podobný lék nebude fungovat.

Hlavní analogy Pentalgin:

  1. Pentalphine. Vyrobeno ruskou farmaceutickou společností. Předpis. Obsahuje narkotické analgetikum.
  2. Pentamalgin. Je levnější Pentalgin a má podobné vlastnosti a stejný účinek, protože obsahuje fenobarbital a codiene.
  3. Sedal M. Má stejné náklady jako původní Pentalgin a přesně stejné složení.
  4. Plivalgin. Složení tohoto léku se poněkud liší od složení přípravku Pentalgin, protože kromě paracetamolu obsahuje propifenazon.
  5. Sedalgin plus. Droga je bulharské výroby, ale méně účinná než původní. Neobsahuje křečové látky.

V maloobchodních lékárnách se cena léku může lišit. Přibližná cena:

  • Pentalgin (12 ks.) - 85-104 rublů;
  • Pentalgin (24 ks.) - 160 -170 rublů;
  • Pentalgin icn (12 ks.) - 50 rublů;
  • Pentalgin N s drotaverin - 56 -106 rublů;
  • Pentalgin N - 170 rublů.

Průměrná cena analogů:

  • Pentamalgin - 130 rublů;
  • Pentalfen - 70 - 100 rublů;
  • Sedal M - 120 - 230 rublů;
  • Plivalgin - 50 rublů;
  • Sedalgin plus - 126 - 260 rublů.

Číslo revize 1

Viděl velmi nedávno Pentalgin po operaci na slinivce břišní. Lék je velmi účinný a rychle zmírňuje bolest. Pentalgin se používá v celé mé rodině k úlevě od bolesti hlavy a když se mi zuby zanícují. Dobrý a kvalitní lék.

Irina, 45 let - Moskva

Znám tento lék na dlouhou dobu - rychle odstraňuje jakoukoli bolest a umožňuje vám cítit se lépe během deseti minut po jeho užití. Někdy jsem pít, když strečink vaz po cvičení.

Konstantin, 33 let - Novosibirsk

Často používám Pentalgin pro bolesti hlavy. Rychle uvolňuje silnou migrénu. Doporučuji jako kvalitní a vysoce kvalitní anestetikum.

Nikita, 62 let - Samara

Pentalgin zmírňuje křeče a rychle bojuje proti bolesti. Tento účinný prostředek rozpoznatelné zelené barvy byl dlouho považován za jeden z nejlepších léků proti bolesti.

Čím silnější je lék, tím větší jsou kontraindikace a vedlejší účinky. V tomto ohledu je Pentalgin dokonale vyváženým lékem - v něm již není kodein, ale jeho účinnost se mírně snížila.

S jeho pomocí se nemůžete vyrovnat se závratěmi, ale bolest hlavy nebo migréna ustupují téměř okamžitě. Léčivo obsahuje kofein, drotaverin, paracetamol, feniramin a naproxen - to znamená, že obsahuje nejrychleji působící a silné složky proti bolesti. Je dostupný v balení po dvou, šesti, deseti a dvanácti tabletách.

Pentalgin díky svému složení velmi dobře pomáhá při bolestech hlavy a má protizánětlivý antipyretický antispasmodický účinek. Působí přímo na centrální nervový systém, potlačuje v něm procesy tvorby hormonů bolesti a stimuluje vyrovnání tělesné teploty.

Vzhledem k tomu, že v Pentalginu je kofein, po užití léků se pacientovy cévy rozšíří, zvyšuje se pracovní kapacita, ospalost prochází a účinek analgetik na tělo se zvyšuje. Další velmi užitečná látka - Drotaverinum - zmírňuje křeče, takže Pentalgin může být opilý pro jakoukoli bolest.

Vzhledem k jeho silnému účinku je maximální dávka přípravku Pentalgin pro bolesti hlavy omezena na čtyři tablety denně. Normální příjem je ne více než pilulka třikrát denně, protože účinek je často dosaženo od první pilulky.

Průběh léčby pentalginem jako antipyretikem je tři dny, jako anestetikum, pět dní.

Pokud byla dávka překročena, mohou se objevit následující příznaky: t

  • Pallor;
  • Nedostatek chuti k jídlu;
  • Bolesti břicha;
  • Porucha srdečního rytmu;
  • Zvýšení teploty;
  • Zvracení a nevolnost;
  • Bolesti hlavy a závratě;
  • Časté naléhání na toaletu;
  • Potřesení rukou a nohou;
  • Poruchy jater.

Předávkování se neobjeví okamžitě, nejzávažnější symptomy se mohou objevit druhý den po užití předávkování. V nejzávažnějších případech může být pankreatitida, nekróza tkáně, kóma a dokonce i smrt, takže musíte striktně dodržovat pokyny. Při prvních příznacích je nutné umýt nemocný žaludek a vstřikovat acetylcystein.

Vzhledem k možnosti intoxikace by se přípravek Pentalgin neměl užívat spolu s tabletami na spaní, antidepresivy a alkoholem. Neutralizuje levodopu a přípravky k normalizaci práce ledvin a významně zvyšuje účinek ředidel krve.

Lékaři také zakázali užívání přípravku Furosemide, Diflunisal, Primidon. Pokud užíváte lék s antikoncepčními pilulkami, kofein v těle se zvýší. Z tohoto důvodu je možné nadměrné podráždění centrálního nervového systému, takže byste se měli vzdát nejen výše uvedených léků, ale i nápojů s kofeinem.

Léky obsahující kodein jsou zakázány

Vedlejší účinky

Během užívání přípravku Pentalgin a po jeho užití jsou možné následující účinky: t

  • Různé alergické reakce na složky;
  • Porušení složení a srážení krve;
  • Nadměrná stimulace CNS - závratě, nespavost, úzkost;
  • Porucha srdečního rytmu;
  • Ostré zvýšení krevního tlaku;
  • Poruchy zažívacího traktu - zácpa, bolest, nevolnost a zvracení;
  • Porucha funkce ledvin;
  • Poruchy smyslů.

Pokud jsou nežádoucí účinky vysloveny nebo zhoršeny a pacient je konfrontován s jakýmikoliv tělesnými reakcemi, které nejsou popsány v návodu, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Pentalgin nesmí užívat těhotné a kojící matky, nezletilé, pacienty s vředy v gastrointestinálním traktu, s vnitřním krvácením, astmatem, polypy, citlivostí a intolerancí na aspirin.

Stejně jako u všech podobných léků má pentalgin kontraindikaci pro použití osobami se srdcem, ledvinami, selháním jater. Neberte to a ty, kteří nedávno podstoupili operaci na srdci a cévách, trpí onemocněním krve.

Diabetici, vředy, epileptika, starší pacienti jsou léčeni pečlivě a pod dohledem lékaře.

Cena Pentalgin se může značně lišit v závislosti na počtu tablet a odrůdě. Konvenční tablety jsou poměrně levné, ale ty, které mají předpony "H", "FS", "ICN" a další, obsahují kodein, jsou dostupné na předpis a jsou mnohem dražší.

Cena za pentalgin se liší v závislosti na počtu pilulek v balení - čím více z nich, tím vyšší jsou náklady na balení. Dvojice tablet lze zakoupit za pouhých 50 rublů a velké balení 12 tablet je již prodáváno za 200 rublů. Jediným odůvodněním těchto vysokých cen je nepochybná účinnost a rychlost jednání.

„Po novém právním předpisu Paltalgin, který se prodává bez lékařského předpisu, zmizel kodein. Samozřejmě, že účinnost okamžitě klesla - pokud to pomáhá bolesti hlavy normálně, pak něco vážnějšího je pro něj nemožné. Kupodivu, cena se všemi těmito změnami zůstává stejná - transcendentální, od 200 rublů za velké balení. "

„Najednou jsem se dozvěděl, že existuje několik typů Pentalgin - pravidelných, H, Yixiang, FC a tak dále. Jaký je rozdíl - nerozumím, kupuji normální, pomáhá mi velmi dobře i při migrénách a občas odstraňuje dysmenorrhea. Nežádoucí účinky jsou však příliš mnoho, ale je lepší trpět nevolností z pilulky, než nechat hlavu bolet na nevolnost.

„Byl jsem velmi překvapen, když jsem zjistil, že Pentalgin opět vzrostl a nyní je prodáván na lékařský předpis. Proč Co je to s těmi pilulkami, které pod tímto dohledem dostali? A ceny za Pentalgin byly nahuštěny, dříve za 60 rublů bylo možné koupit. A teď v lékárně bez sto, nepřicházejí. "

Pentalgin je kombinovaný lék, který má protizánětlivý, pyrolytický, antispasmodický účinek a má analgetický účinek. Tento lék kombinuje několik složek, což způsobuje široký rozsah jeho působení.

Pentalgin je předepisován pacientům trpícím různými typy bolesti - bolestí hlavy, svalovou, zubní, během menstruace, posttraumatickým a pooperačním syndromem.

Pentalgin je dostupný v tabletkách a působí na pacienta čtyři hodiny.

Lék se skládá z pěti látek: metamizol sodný, kodein, paracetamol, fenobarbital a kofein. Metamizol sodný, paracetamol má protizánětlivý a analgetický účinek na tělo. Kodein má analgetické účinky a inhibuje vzrušení. Fenobarbital má depresivní účinek na nervový systém.

Pod vlivem kofeinu, zvyšování aktivity a zvyšování pracovní síly, zlepšování celkové pohody, vymizení letargie, expanze mozkových cév.

Tento lék je indikován pro:

  • Bolesti hlavy, zubní a jiné druhy bolesti.
  • Útoky migrény.
  • Bolest pooperační syndrom.
  • Posttraumatický syndrom bolesti.
  • Bolest při menstruaci.
  • Neuralgie.
  • Bolest svalů.
  • Bolesti kloubů.
  • Ischias
  • Jaterní onemocnění, renální, jaterní kolika.
  • Postcholecystektomický syndrom.

V jedné tabletě přípravku Pentalgin je přítomen feniramin maleát 10 mg, paracetamol 325 mg, kofein 50 mg, naproxen 100 mg, drotaverin 40 mg. Lék musí být opláchnut vodou, ne kousáním a drcením. Doba mezi užíváním tablet je 4 hodiny. Než začnete užívat tento lék, je vhodné poradit se s lékařem, aby bylo možné vypočítat požadovanou dávku léku na den a určit průběh léčby. Je zakázáno užívat více než čtyři tablety denně.

Děti od 12 let a dospělí mohou užívat jednu tabletu třikrát denně. Je-li přípravek Pentalgin používán jako analgetikum, je doba podávání nejvýše pět dnů, jako pyrolytika - po dobu tří dnů. Pokud je potřeba zvýšit průběh léčby, měli byste se poradit se svým lékařem a řídit se jeho doporučeními.

Po celou dobu těhotenství a během laktace není použití přípravku Pentalgin žádoucí. Pokud žena, která porodila, užívá tento lék, doporučuje se, aby bylo dítě přeměněno na umělé krmení.

Symptomy: ztráta chuti k jídlu, cyanóza, nevolnost, možné zvracení, krvácení do žaludku a střev, akutní břicho, zmatenost vědomí, zvýšená fyzická aktivita a excitabilita, rychlý srdeční tep (tachykardie), poruchy srdečního rytmu (arytmie), hypertermie, polyurie (časté močení) třes končetin, časté bolesti hlavy, zvýšené ALT, AST (jaterní transaminázy), epileptické záchvaty, nekróza jater.

Příznaky zhoršené funkce jater se objevují po předávkování po 12-48 hodinách.

V důsledku závažného předávkování se vyskytnou následující stavy - akutní selhání ledvin a jater, encefalopatie, kóma, smrt, nekróza, pankreatitida a postup při poruchách srdečního rytmu.

Pokud se objeví příznaky předávkování, okamžitě vyhledejte lékaře!

Léčba: v případě předávkování je nutné žaludek omýt a absorbovat aktivní uhlí. Po dobu 8 hodin se doporučuje aplikovat paracetamol antidotum - acetylcystein.

V případě krvácení v žaludku a střevech, podávání speciálních prostředků (antacida), výplachu žaludku s 0,9% p-rumem chloridu sodného (led), udržování ventilace, okysličování, epizod epilepsie, intravenózního podávání, zachování metabolismu vody a soli.

  • Svědění, vyrážka, kopřivka, angioedém.
  • Zvýšení počtu leukocytů a destiček, absence granulocytů.
  • Methemoglobinémie, anémie.
  • Zvýšený tep, abnormální srdeční rytmus, arteriální hypertenze.
  • Vředy, eroze žaludku a střev, nevolnost, zvracení, pocit těžkosti a nepohodlí v žaludku, akutní bolest břicha, doprovázená zácpou; selhání funkce jater.
  • Nedostatek funkce ledvin.

Orgány zraku a sluchu:

  • Snížený sluch, zvýšený tlak (oční a intrakraniální).

Pentalgin ICN, Sedal-M, Sedalgin-neo, Pentalgin-N, Piralgin, Pentalgin Plus.

Pentalgin je kombinovaný lék, který má protizánětlivé, analgetické, antispasmodické, antipyretické účinky. Taková široká škála vzhledem k tomu, že kompozice obsahuje několik účinných složek. Z toho, co pomáhá Pentalgin a jak jej správně používat, se podrobně dozvíte návod k použití.

V souladu s popisem, nástroj je k dispozici v tabletách, doba trvání léku na těle - od čtyř do šesti hodin.

Léčivo obsahuje pět složek: paracetamol, metamizol sodný, fenobarbital, kodein, kofein. Paracetamol, sodná sůl metamizolu, má analgetický účinek, vykazuje protizánětlivý účinek. Fenobarbital zvyšuje terapeutické účinky nesteroidních protizánětlivých léčiv. Kodein snižuje vzrušení, má charakteristický analgetický účinek. Kofein rozšiřuje krevní cévy mozku, zvyšuje pracovní kapacitu, prochází letargií, zlepšuje pohodu.

Pentalgin N místo paracetamolu obsahuje naproxen.

V indikacích pro užívání léku se uvádí, že tento nástroj pomáhá s:

  • bolesti kloubů;
  • svaly;
  • ischias;
  • neuralgie;
  • bolesti hlavy, bolesti zubů;
  • záchvaty migrény;
  • syndrom bolesti po úrazech, operacích;
  • během menstruace.

Aplikujte lék také na nachlazení, ke snížení vysoké tělesné teploty, zánětlivých projevů, bolesti svalů.

Pentalgin je v takových podmínkách kontraindikován:

  • akutní žaludeční vřed a duodenální vřed;
  • játra, ledviny, onemocnění srdce;
  • poruchy oběhového systému;
  • přecitlivělost na léčivo.

Lék by neměl být podáván pacientům s vysokým krevním tlakem, kteří utrpěli poranění hlavy. Léčivo pečlivě předepište pacientům trpícím exacerbací onemocnění jater, onemocnění ledvin, cukrovky, astmatu, závislosti na alkoholu, pacientů s glaukomem.

Nedoporučuje se užívat tento přípravek dětem mladším 12 let. Mělo by být pečlivě předepsáno léky pacientům pracujícím s mechanismy, nedoporučuje se dostat za volant vozidel.

Je to důležité! Užívání léků staršími pacienty je možné po konzultaci s lékařem a pouze na jeho předpis.

Tableta přípravku Pentalgin obsahuje 325 mg paracetamolu, 100 mg naproxenu, 50 mg kofeinu, 40 mg drotaverinu, 10 mg feniramin maleátu. Tablety jsou polknuty celé, neprořezané, nerozdrcte, nepijte vodu. Časový interval mezi recepcemi musí být nejméně čtyři hodiny.

Trvání léčby a dávka předepsaná lékařem pacientovi osobně. Za den se nesmí užívat více než čtyři tablety. Dospělí pacienti, děti starší 12 let, se doporučuje užívat jednu tabletu 3x denně.

Pokud užíváte tento lék jako antipyretikum, doba jeho užívání není delší než tři dny, jako anestetikum - pět dní, pokud je nutné prodloužit dobu užívání přípravku, měli byste se poradit se svým lékařem.

Je to důležité! Recepce Pentalgin nemůže být kombinována s alkoholem, musí se zdržet práce, která vyžaduje zvýšenou pozornost a okamžitou reakci na situaci. Při projevech vedlejších účinků je žádoucí dokončit užívání tablet, konzultovat lékaře.

Při předávkování lékem je pozorováno:

  • nevolnost;
  • zvracení;
  • nedostatek chuti k jídlu;
  • bolest ve střevech;
  • krvácení do žaludku;
  • bledá kůže;
  • bušení srdce;
  • rozmazaná mysl;
  • vysoká teplota;
  • možné bolesti hlavy;
  • křeče;
  • časté močení;
  • záchvaty hysteriky;
  • epilepsie.

Porucha jater se může objevit v intervalu 12 až 48 hodin po předávkování. Se silnou otravou těla s lékem, rozvojem selhání jater, je možné kóma, smrt je možná. Pokud došlo k předávkování, pak je třeba propláchnout žaludek, užívat pilulky s aktivním uhlím, ujistěte se, že jste se obrátili na zdravotnické zařízení pro lékařskou péči.

Při použití přípravku Pentalgin měli pacienti nežádoucí účinky léku. Ukazatelem nepříznivých účinků léků na tělo jsou:

  • poruchy gastrointestinálního traktu;
  • nervové, imunitní, respirační systémy;
  • smyslové orgány;
  • alergie.

Je zakázáno užívat tento nástroj ženám během těhotenství. Pokud maminka užívá lék během kojení, dítě je převezeno do kojenecké výživy.

Analogy jsou Pentalfen, Pentamyalgin (obsahují narkotika, v lékárnách jsou vydávány podle receptů), Plivalgin, Sedal M, Sedalgin plus, Santotralgin, Citramon, Spazmalgon, Novigan. Levné analogy jsou Andipal, Spazgan, Caffetin, Ibuprofen, Drotaverin, Paracetamol, pomáhají s mírnými bolestmi. Pokud je přípravek Pentalgin změněn na jiný lék, je nutné se poradit s lékařem, pouze on bude schopen nabídnout podobné náhražky léků.

V lékárnách se lék prodává v lepenkových obalech, které obsahují čtyři až dvacet čtyři kusů. Cena tablet se pohybuje od 56 do 165 rublů, prodávány bez lékařského předpisu. V balení Pentalgin N je deset tablet, cena je od 169 rublů do 220 rublů, prodává se pouze na předpis.

Pacienti dávají pozitivní hodnocení léku Pentalgin, považují ho za velmi dobré anestetikum, pomáhají při bolestech hlavy, bolesti zubů, opakované bolesti u žen spojených s menstruačním cyklem, snadno se vylučují po ukončení léčby.

Existuje mnoho výhod léků: není drahé, pohodlné balení, nevyžaduje zvláštní podmínky pro skladování. Nevýhodou tohoto léku je, že způsobuje alergie, nevolnost a měla by být pečlivě užívána pro onemocnění srdce. Zdravotníci souhlasně reagují na lék, všimnou si rychlého nástupu analgetického účinku, trvání účinku na tělo.

Pentalgin je velmi účinně používán v medicíně díky nejširšímu spektru účinku, dokonale eliminuje syndrom bolesti. Nepodávejte léky samy, vezměte si lék sami, řídí se pouze návodem k použití, musíte se nejprve poradit se svým lékařem o výhodách užívání přípravku.

Pentalgin

Pentalgin je kombinovaný farmakologický lék zaměřený na boj s různými typy bolesti. Pentalgin obsahuje pět různých složek, které mají analgetický účinek, což se odráží v jeho názvu (řečtina "Penta" - pět, "Algia" - bolest). Hlavní účinná látka Pentalgin má také protizánětlivý a antipyretický účinek.

Pentalgin lze použít v různých situacích, s bolestmi velmi odlišné lokalizace a charakteru. Pentalgin je nejčastěji doporučován pro bolesti hlavy (migréna), bolesti zubů, po modřinách, odření, dislokacích, během zotavení po operaci. Pentalgin je také účinný při vysokých teplotách (horečka), pomáhá snižovat ho na normální hodnoty a omezuje zánět. Tento lék může být použit pro žlučovou nebo ledvinovou koliku.

Když máme bolesti hlavy, okamžitě se protáhneme na analgetika, například na Pentalgin, který je snad v každé skříni domácí medicíny. Je však třeba mít na paměti, že tento lék a další analgetika jsou stále léky a často mají řadu nežádoucích účinků.

Pro bolesti zubů, bolesti svalů, bolesti hlavy, je lepší upustit od Pentalgin a dalších, jako je on, a pamatujte, že jídlo může také snížit bolest. Místo toho si vezměte nějaké pikantní léky, jako je hořčice, česnek nebo chilli. Když jsou konzumovány, chuťové receptory jsou podrážděné, což způsobuje nepříjemné pocity, v důsledku čehož se hormony štěstí, endorfiny, uvolňují do krve. Endorfiny jsou produkovány v mozku a mají analgetické a sedativní účinky, zejména při silné bolesti.

Dalším lékem pro odstranění bolesti bez použití přípravku Pentalgin a umělých analgetik je koření: petržel, kopr, estragon a šafrán. Kromě toho můžete použít heřmánek, který má protizánětlivý a analgetický účinek.

Pokud máte něco bolavého, nevhazujte do sebe hrst tablet, ale spíše se podívejte na to, co jíte. Sýr, alkohol, káva, vepřové maso, čokoláda, konzervované potraviny, fazole a smažená jídla zvyšují bolest jen proto, že obsahují látku, která způsobuje cévní křeče a v důsledku toho i bolest. Pivo, čokoláda a káva vedou k závislosti těla na těchto produktech, takže pokud je tělo přestane přijímat, reakce může být bolest. Uzené maso a ryby obsahují dusitan, který může způsobit závažnou bolest v časové oblasti.

Tak, odstranění některých produktů z vaší stravy a včetně jiných, můžete odstranit syndrom bolesti, aniž by se uchýlil k Pentalgin a další analgetika s množstvím vedlejších účinků.

Pentalgin je poměrně bezpečné analgetikum, ale v některých případech může způsobit nežádoucí účinky, například při dlouhodobém užívání (déle než jeden týden).

Na straně centrální nervové soustavy se jako reakce na Pentalgin může objevit ospalost a závratě. Pokud je tento lék užíván po dlouhou dobu, 3-4 tablety denně nebo více, může se rychlost psychomotorických reakcí snížit.

Tento lék může také způsobit alergie, které se obvykle projevují jako kožní vyrážky a svědění.

Kardiovaskulární systém může reagovat na tachykardii Pentalgin (rychlý srdeční tep), zejména při dlouhodobém užívání léčiva ve vysokých dávkách.

Při užívání tohoto léku může také dojít k nežádoucím reakcím gastrointestinálního traktu ve formě nevolnosti, zvracení, zácpy. Dlouhodobé užívání tohoto léku může způsobit dysfunkci jater, zejména při vysokých dávkách léku.

Někdy může na tento lék reagovat také hematopoetický systém ve formě leukopenie, granulocytopenie. Rizikem může být také funkce ledvin.

Měli byste užívat lék na dobu předepsanou ošetřujícím lékařem, protože jeho dlouhodobé užívání obvykle způsobuje závislost na léku, který necítí analgetický účinek. Prodloužené nekontrolované užívání léčiva může také vést k závislosti na léku s ohledem na kodein, který je v něm obsažen.

Během léčby přípravkem Pentalgin byste se měli zdržet pití alkoholu, protože účinek alkoholu zvyšuje účinek fenobarbitalu obsaženého v přípravku.