Analgin děti - návod k použití, indikace, složení, dávkování, vedlejší účinky a analogy

Skleróza

Analgin je multifunkční lék, který může zmírnit zánět, snížit horečku a zmírnit bolest. Akce má metamizol sodný - hlavní složka léčiva. Analgin je dostupný ve formě tablet, prášků, léků pro injekce a čípků. Vzhledem k různým formám a dlouholetým zkušenostem s léčivem je vhodný pro snížení vysoké teploty u dítěte, jako je Paracetamol.

Mohou děti Analgin

Podle instrukcí je lék podáván dětem starším než 3 měsíce, ale odborníci říkají, že dítě mladší než jeden rok by mělo užívat analgin pouze podle pokynů pediatra. U dětí starších než jeden rok je ve svíčkách analgin pediatrické dávkování. Pokud dítě může polykat pilulku, pak je lék podáván v této formě. Injekce se používají v kritických případech, aby rychle zmírnily bolest nebo snížily teplotu. Pro děti se používá paracetamol nebo ibuprofen, ale analginum je účinnější.

Složení a uvolňovací forma

Lék je prezentován v různých dávkových formách, na výběr: svíčky, tablety, injekce. Léčivou látkou je sodná sůl metamizolu.

Sterilní 25% nebo 50% kapalina. Zadejte intramuskulárně nebo do žíly. Prodáváme v ampulích o objemu 1 ml a 2 ml. Jedno balení obsahuje 5 nebo 10 kusů.

Na 1 ml roztoku - 250 mg nebo 500 mg metamizolu. Plus sterilní voda.

Jsou bílé a kulaté. Prodává se v blistrech nebo sklenicích. Jedno balení po 10 nebo více tablet.

Tableta obsahuje 500 mg metamizolu. Další látky: stearát vápenatý nebo hořečnatý, mastek, povidon, mikrokrystalická celulóza.

Bílá nebo krémová barva. Mají tvar střely. V blistru po 5 kusech. Balení obsahuje 10 svíček.

Svíčka - 100 nebo 250 mg metamizolu. Přidejte více tuhých tuků.

Farmakologický účinek léčiva

Léčivo má účinek v důsledku metamizolu sodného. Účinná látka patří do skupiny pyrazolonů. Metamizol sodný je nesteroidní látka, která snižuje zánět, snižuje tvorbu prostaglandinů (zánětlivých mediátorů) v těle a zvyšuje práh bolesti thalamu, čímž působí analgeticky. Lék také zvyšuje tělesné teplo, což vede ke snížení teploty.

Má menší schopnost eliminovat zánět než podobné nesteroidní léky, ale antipyretický účinek je silnější. Nezpůsobuje podráždění sliznice žaludku a střev, neovlivňuje metabolismus vody a soli. Lék je antispasmodikum, které ovlivňuje hladké svalstvo močového a žlučového traktu. Účinek je patrný po 30 minutách, maximální koncentrace látky v krevní plazmě je pozorována po 1,5-2 hodinách. Je snadno vstřebatelný žaludkem a může být rozpuštěn, což umožňuje jeho použití pro inhalaci a injekce.

Indikace pro použití

Analgin děti předepsané jako antipyretika, pokud jsou horečka, zimnice, bolest svalů a kloubů, křeče. Lék má protizánětlivý účinek, snižuje tlak. Je předepsán pro:

  • bolesti hlavy;
  • bolest zubů;
  • radiculitis, neuralgie;
  • šindele;
  • bolesti svalů nebo kloubů;
  • poranění, myositida;
  • popáleniny;
  • bolest po operaci.
  • horečka (s ARVI, pneumonií, bronchitidou, po bodnutí hmyzem)
  • renální nebo střevní kolika.

Analgin při teplotě dítěte

Lék snižuje bolest a zmírňuje horečku, pomáhá s febrilními projevy. Metamizol sodný, hlavní účinná látka, vytváří blokádu cyklooxygenázy, skupiny enzymů souvisejících s takovými projevy onemocnění, jako je horečka a bolest. Účinky zvýšení přenosu tepla v těle a zvýšení prahu bolesti přispívají k tomu, že je považován za účinný lék. Analgin dávkování pro děti při teplotě závisí na věku.

Úleva od bolesti

Lék patří do skupiny nesteroidních struktur antipyreticko-analgetik, blokuje impulsy bolesti. Je vhodný jako lék proti bolesti při zranění, otravě, řezání zubů a výskytu nemocí trávicího traktu. V dětství je lék předepsán, když má dítě kritický stav. Pediatři povolují použití přípravku Analgin pro zmírnění bolesti jako dočasné opatření.

V jakém věku si můžete vzít

Podle pokynů, lék se podává dětem od 3 měsíců, ale lékaři nedoporučují rodiče uchýlit se k léku až na jeden rok. Je přijatelné použít v kombinaci s difenhydraminem, pokud existují závažné indikace, jako je vysoká horečka nebo horečka. Od 3 měsíců do jednoho roku používají lytickou směs (triáda): Analgin, Dimedrol a Papaverine v jedné injekční stříkačce. Uvolňuje křeče, které se vyskytují u kojenců při vysokých teplotách.

Dávkování

Metamizol sodný v přípravcích pro děti je menší. Pro děti je vhodnější používat čípky, dávka je od 100 do 250 mg. U dětí ve věku od 3 měsíců do jednoho roku je nízká dávka rozdělena do dvou dávek. U dětí starších než jeden rok můžete použít plnou dávku 100 mg. Dítě ve věku od 3 do 7 let by již mělo dostat 1-2 svíčky ve 200 mg. Ve věku 8 až 14 let se používají až 2 čípky maximální dávky dvakrát denně.

Dávkování Analgin pro děti závisí na věku. Pokud je nutné snížit vysokou horečku, přidejte k analginu difenhydramin, papaverin a ne-silo. Dávka tablet závisí na věku. Dítě od 2 do 3 let by nemělo dostávat více než 100 mg najednou, dávka 100-200 mg je možná od 4 do 5 let, limit dávky 6 až 7 let je 200 mg, od 8 do 14 je 300 mg. Tablety dávají maximálně 3krát denně.

Prášky

Tento formulář se nedoporučuje pro děti. Tablety dráždí žaludek, což vede ke vzniku křečí. V závislosti na věku je přípustné následující dávkování:

  • od 2 do 3 let - ne více než 50-100 mg na dávku;
  • od 3 do 5 let - 100-200 mg na příjem;
  • 6-7 let - 200 mg;
  • nad 7 let - 300 mg.

Injekce

Injekce přípravku Analginum intramuskulárně rychle usmrcuje teplo. Rychlost a síla nárazu injekce často šetří situaci, když teplota dosáhne kritických hodnot. Dávku metamizolu musí lékař vypočítat s přihlédnutím k tělesné hmotnosti a věku. Přidá se 10 mg roztoku na 1 kg hmotnosti. Analgin a Papaverin s Dimedrolem - 0,1 ml (do 1 roku). Plus 0,1-0,2 ml na každý rok života. Všechny léky musí být užívány v jedné injekční stříkačce.

Svíčky

Formulář je vhodný pro děti. Podávají se rektálně. V jedné svíčce - 200 mg metamizolu. Vypočítejte dávku antipyretika v závislosti na věku dítěte:

  • od 6 měsíců do jednoho roku - polovina svíčky;
  • od roku do 3 let - 1 rektální čípek;
  • od 3 do 7 let - 400 mg denně;
  • Od 7 let - 600 mg denně.

Klystýr

Tento postup okamžitě zmírní stav dítěte. Klystýr zvyšuje vstřebávání léčiva ve střevech. Jakýkoliv lék, který vstoupil do těla, bude mít okamžitý účinek. Pro klystýr s analgin bude stačit 20-30 ml roztoku. V takovém objemu bude dost půl tablety. Rozemele se na prášek a pak se rozpustí. Použitá voda je teplá.

Vedlejší účinky a možné následky

Analgin přijímají jak dospělí, tak děti, zřídka způsobuje vedlejší účinky. Prodloužený příjem vede ke zhoršení tvorby krve. V řadě evropských zemí je droga zakázána, protože existuje podezření, že vede k výskytu agranulocytózy. To je nebezpečná krevní porucha. Studie ukazují, že nebezpečí je přehnané. Lék je alergický, pokud existuje individuální intolerance. Taková reakce je možná při intravenózním podání.

Kontraindikace

Analgin je předepsán pro úlevu od bolesti nebo jako antipyretikum, ale pokud není diagnóza provedena, nemůžete podat analgin dětem se závažnou bolestí břicha. Užíváním léku by mělo být přistupováno s opatrností, po přečtení návodu. Metamizol sodný má mnoho kontraindikací:

  • alergické reakce na metamizol sodný a jiné pyrazolonové deriváty nebo jejich individuální intoleranci;
  • hypotenze;
  • přítomnost krevních onemocnění nebo problémů s procesy tvorby krve;
  • nedostatek enzymu glukóza-6-fosfátdehydrogenáza (dědičná hemolytická anémie);
  • aspirinem indukované astma;
  • akutní stadium přerušované porfyrie;
  • agranulocytóza;
  • selhání ledvin nebo jater;
  • první tři a poslední měsíc a půl těhotenství a dokonce i období kojení;
  • vrozená hemolytická anémie.

Analogy

Metamizol sodný je přítomen jako účinná látka nejen v analginu. Pokud je pacient alergický na tento lék nebo má kontraindikace, pak lze zvážit použití analogů. Běžné léky:

  • Tempal;
  • Pentalgin;
  • Tempalgin;
  • Analdim;
  • Spazmalgon;
  • Baralgin-M;
  • Andipal neo.

Cena Analgin

Tento lék je v segmentu s nízkou cenou. Balení, ve kterém 10 tablet stojí ne více než 30 rublů; 20 tablet bude oceněno na více než 50 rublů. Roztok pro injekce je také relativně levný.

Mám dát analgin dítě?

Analgin je známý svou schopností eliminovat bolest a nižší tělesné teplo. Za tímto účelem je tento lék již dlouho používán dospělými, ale je možné ho dát dětem, z jakého věku může být léčba přípravkem Analgin léčena a kolik léků může dětem dávat?

Složení a uvolňovací forma

Analgin je dostupný v různých dávkových formách:

  • Rektální čípky. Jsou reprezentovány bílými svíčkami ve tvaru kuličky (krémový nebo žlutý odstín nebo bílý květ je možný), balené v blistrech po 5 kusech. Jedno balení obsahuje 10 svíček.
  • Prášky Často mají bílou barvu a kulatý tvar. Jsou baleny v blistrech nebo sklenicích. Jedno balení může obsahovat 10, 20, 30 nebo více tablet.
  • Řešení pro pichnutí. Je reprezentován sterilní 25% nebo 50% kapalinou, která je injikována intramuskulárně nebo do žíly. Taková kapalná Analgin se prodává v 1 ml a 2 ml ampulích. Jedno balení obsahuje 5 nebo 10 ampulí.

Metamizol sodný je účinnou látkou ve všech léčivech. V 1 ml injekční formy přípravku Analgin může obsahovat 250 mg nebo 500 mg těchto sloučenin. Dávka účinné látky v jedné tabletě je 500 mg. Jedna svíčka obsahuje 100 nebo 250 mg metamizolu.

Ve formě tablet jsou další látky stearát vápenatý nebo hořečnatý, povidon, mastek, mikrokrystalická celulóza a další sloučeniny, které pomáhají vytvářet pevné tablety. V kapslích přípravku Analgin kromě účinné látky a sterilní vody nejsou žádné další složky. Kromě metamizol svíčky přidány tuhé tuky.

Jak to funguje?

Analgin je zástupcem skupiny antipyretických analgetik nesteroidní struktury. Hlavním účinkem přípravku Analgin je blokovat vedení impulsů bolesti, proto je tento lék zvláště žádán o různé typy bolesti. Poznamenal také velmi silný antipyretický účinek, ale protizánětlivý účinek tohoto nástroje není příliš významný. Pokud porovnáte s Analginom Nurofen nebo Paracetamol, antipyretický a analgetický účinek přípravku Analgin bude vyšší.

Video instrukce pro používání Analgin si můžete prohlédnout ve videu:

Můžu dát dětem?

V anotaci k Analginu naznačil, že lék může být použit u dětí od 3 měsíců, ale je přípustné předepsat tento lék dětem do jednoho roku věku pouze s vážnými indikacemi. Dávat Analgin dětem prvního roku života bez lékařského předpisu je nepřijatelné.

Ve věku nad 1 rok je lék předepisován ve čípcích (pediatrické dávkování) a tabletová forma se používá u dětí, které mohou bez problémů polykat tablety. Injekce jsou předepisovány pouze lékařem v situacích vyžadujících rychlou úlevu od bolesti nebo horečky. Injekce Analgin se obvykle v dětství používají pouze v případě, že je dítě v kritickém stavu.

Většina pediatrů, mezi nimiž je populární lékař Komarovsky, umožňuje použití přípravku Analgin ke snížení teploty nebo zmírnění bolesti pouze jako dočasné a rychle působící opatření. U dětí s méně nebezpečnými vedlejšími účinky, jako je paracetamol nebo ibuprofen, preferují použití léků proti bolesti a antipyretik.

Komarovsky o Analgin - ve videu:

Léčba přípravkem Analgin je podle lékařů možná s neúčinností jiných nesteroidních léčiv, stejně jako v nepřítomnosti jiných léků po ruce. Pokud je možné použít paracetamol nebo ibuprofen, pak je lepší, aby si děti zvolily takové léky.

Co je nebezpečné pro děti?

Riziko takového léku pro zdraví dětí je způsobeno jeho častými vedlejšími účinky. Analgin často vyvolává alergie, které mohou projevit anafylaktický šok. Také z užívání Analgin teploty a krevního tlaku může klesnout příliš rychle a po velmi dlouhou dobu.

Je také uveden negativní účinek tohoto léku na tvorbu krve, zejména na počet leukocytů v krvi, jejichž výsledek může být snížen na infekční a zánětlivé komplikace. U některých dětí léčba přípravkem Analgin vyvolává tak závažné vedlejší účinky, že je smrtelná.

Vzhledem k vysokému riziku nežádoucích účinků lékaři doporučují, aby dítě Analgin dostalo pouze ve vzácných případech, pokud není možné používat bezpečnější léky. Kromě toho se doporučuje hlavně jedno použití takové drogy. Díky tomu je Analgin rezervním lékem. Dospělí by neměli pít tento lék během nošení dítěte nebo během kojení.

Indikace

Lze použít jakoukoliv formu Analgin:

  • S bolestí hlavy.
  • S neuralgií a radiculitidou.
  • S bolestí zubů.
  • Při bolesti v kloubech nebo svalech.
  • Se šindelem.
  • Se zraněním.
  • S myositidou.
  • Popáleniny
  • S pooperační bolestí.
  • S horečkou, která je způsobena ARVI, bronchitidou, pneumonií, bodnutím hmyzem a jinými příčinami.

Injekční forma léčiva je často používána pro renální, střevní nebo biliární koliku, v kombinaci s léky, které mají antispasmodický účinek (například s papaverinem).

Když nemůžete dát dítě

Léčba přípravkem Analgin je kontraindikována v případě nesnášenlivosti jeho účinné látky. Kromě toho tento lék není předepsán, pokud krevní test ukázal inhibici procesů tvorby krve, stejně jako v případě selhání jater nebo ledvin.

V žádném případě nesmí být přípravek Analgin používán k těžké bolesti břicha, pokud dítě nebylo diagnostikováno. To je často příznak vážného onemocnění, takže odstranění bolesti může „rozmazat“ klinický obraz a zabránit včasné léčbě.

Analgin by měl být podáván velmi opatrně s nízkým krevním tlakem, traumatem, alergickými onemocněními a bronchiálním astmatem. Pokud má dítě během užívání přípravku Analgin horečku, dojde ke krvácení, je zapálena orofaryngeální sliznice nebo se změní ukazatele krevních testů, léčba se okamžitě zastaví.

Je možné dát dětem analgin

Více nedávno, analgin (metamizole sodík) moci být viděn v každém domácím lékárně. Byl nepostradatelný pro bolesti hlavy, bolesti zubů, vysokou horečku a svalové křeče. Kromě toho dospělí, kteří používají analgin, bez podílu pochybností dali dětem. V souvislosti s posledním lékařským výzkumem však byla otázka vhodnosti použití tohoto léku.

Vědci ukázali, že pravidelné užívání této drogy může způsobit změnu ve složení krve. Proto mezi lékaři zůstává debata o možnosti předepisování analginu dětem stále nevyřešena. Vzhledem k účinnosti metamizolu sodného se však nadále používá nejen ve své čisté formě, ale také jako součást lytické směsi.

Jaká je zvláštnost této drogy?

Popis léčiva

Analgin je charakterizován jako antipyretikum a analgetikum. Rychle se vstřebává, takže účinek příjmu se projeví během 20-30 minut. Ale úleva netrvá dlouho - asi dvě hodiny.

Analgin je účinný při zvyšování teploty a bolesti různých etiologií. Je však třeba mít na paměti, že metamizol sodný je pouze analgetikum, které nezmiňuje zánět a nemá léčivý účinek.

Lékaři varují, že by měl být používán pouze symptomaticky, než zjistí skutečnou příčinu bolesti nebo horečky.

  • Individuální nesnášenlivost;
  • Onemocnění ledvin a zhoršení jejich funkce;
  • Poruchy oběhového systému;
  • Věk - odběr dětí do 3 měsíců je zakázán.

Navíc při dlouhodobém pravidelném používání analginu může dojít k narušení srdečního svalu, patologickým stavům vzniku a vývoje krevních leukocytů, červených krvinek krevních destiček a také vzniku alergických reakcí.

Existují však takové okolnosti, kdy je použití dipyronu oprávněné nebo je to jediný způsob, jak snížit vysokou teplotu u dítěte. V takových případech je nutné striktně dodržovat předpisy pediatra a vypočítat dávkování léku podle věku.

Analgin děti: dávkování

Lék je dostupný v tabletkách, injekcích a ve formě lékařských čípků (rektálních čípků). Každá forma udává množství účinné látky, metamizol sodný je zpravidla redukován v tabletách pro děti.

Analgin pro děti ve svíčkách je nejvhodnější forma pro mladší děti. Jsou dostupné v dávkách 100, 200 a 250 mg. Pokud je to nutné, použití rektálních čípků pro děti ve věku od 3 do 12 měsíců, minimální dávka je rozdělena na polovinu. Děti od jednoho do tří let dostanou celou svíčku (100 mg). Děti od tří do sedmi let mají předepsané 1-2 svíčky ve 200 mg. Ve věku osmi až čtrnácti let se doporučuje používat čípky 250 mg v množství 1-2 svíček na recepci. Je dovoleno užívat lék až dvakrát denně.

Dávka injekce pro děti se liší podle věku a injekce jsou předepsány pouze v případě individuální tolerance. Nejčastěji se analginum podává dětem jako součást teploty s papaverinem a dimedrolem. Tato lytická směs má silný antipyretický účinek a používá ji ambulance.

Pokud se rodiče sami rozhodnou dát dětem pilulky, je nutné striktně dodržovat jednorázovou dávku analginu pro děti:

  • 2-3 roky - 50-100 mg;
  • 4-5 let - 100-200 mg;
  • 6-7 let - 200 mg;
  • 8-14 let - 250-300 mg.

Vezměte pilulku 2-3 krát denně.

Samozřejmě jako antipyretikum může být dětem podáván analgin jako nouzový prostředek. Je však stále lepší mít alternativní léky v lékárničce, například na bázi paracetamolu, protože metamizol sodný není marně zakázán ve 40 zemích po celém světě.

Jak starý může analgin. Analgin tablety: návod, recenze, analogy

1. Farmakologický účinek

Absorpce Analginu prochází poměrně rychle, terapeutický účinek nastává během půl hodiny a dosahuje maxima během jedné a půl hodiny až dvou hodin. Neutralizace léčiva probíhá s pomocí jater a jeho eliminace s pomocí ledvin.

2. indikace pro použití

  • Bolestivý syndrom střední a střední závažnosti různého původu;
  • Katarální onemocnění bakteriální a virové povahy, doprovázená horečkou;
  • Revmatoidní onemocnění pohybového aparátu.

3. Dávkování

Analgin ve formě injekcí:

Používá se pro syndrom bolesti střední a vysoké závažnosti ve formě intramuskulárních injekcí nebo intravenózních infuzí. Subkutánní užívání léčiva je zakázáno.

  • Dávkování analginu pro pediatrické pacienty: 0,1 až 0,2 ml 50% roztoku léčiva nebo 0,2 až 0,4 ml 25% roztoku léčiva pro každý kg hmotnosti;
  • Dávkování pro dospělé pacienty: 1-2 ml 25% nebo 50% roztoku léčiva.
Ve všech případech se Analgin používá maximálně 3krát denně.
  • Maximální jednorázová dávka pro dospělé pacienty - 1 g léku;
  • Maximální denní příjem pro dospělé je 2 g léků.

4. Vedlejší účinky

  • Porušení hematopoetického systému (změny v procentech krevních buněk, inhibice procesů tvorby krve);
  • Různé alergické reakce (,) - s použitím léčiva ve formě injekcí;
  • Porušení močového systému (zánětlivé procesy v ledvinách, porušení denní tvorby a vylučování moči, výskyt bílkovin v moči, močení v červené barvě);
  • Porušení kardiovaskulárního systému (snížení krevního tlaku);
  • Lokální vedlejší účinky (infiltráty v místě vpichu injekce).

5. Kontraindikace

  • Poruchy tvorby krve;
  • Nedostatek enzymu glukóza-6-fosfátdehydrogenáza;
  • Individuální intolerance na léčivo nebo jeho složky;
  • Funkční selhání jater;
  • Přítomnost bronchospasmu;
  • Těhotenství a kojení;
  • Aspirinové astma;
  • Přecitlivělost na léčivo nebo jeho složky;
  • Porucha funkce ledvin;
  • Nestabilita krevního oběhu;
  • Současné použití s ​​přípravky obsahujícími ve složení ethylalkohol, radiopropustné látky, penicilin a náhražky krve;
  • Různé onemocnění ledvin;
  • Pacienti,

6. Během těhotenství a kojení

7. Interakce s jinými léky

  • Současné použití analginu s cyklosporinem vede k významnému zvýšení jeho koncentrace;
  • Současné užívání přípravku Analgin s léky, které snižují schopnost krve srážet, léky obsahující ve svých prostředcích hormony nadledvin, hormonální antikoncepci, indomethacin, léky, jejichž složení zahrnuje ethylalkohol nebo alkoholické nápoje, vede ke zvýšenému účinku těchto látek;
  • Současné užívání přípravku Analgin se sedativy a sedativy vede ke zvýšení terapeutického účinku přípravku Analgin, který je spojen s potlačením bolesti;
  • Současné užívání přípravku Analgin s barbituráty, fenylbutazonem a léky, které stimulují aktivitu jater, vede k významnému snížení terapeutického účinku přípravku Analgin;
  • Současné užívání přípravku Analgin s antidepresivy tricyklické série, narkotickými analgetiky, alopurinolem a antikoncepčními prostředky vede ke zvýšené toxicitě přípravku Analgin.

8. Předávkování

  • Porušení trávicího systému (funkční selhání jater v akutní formě, nevolnost, zvracení, bolest v žaludku);
  • Porušení kardiovaskulárního systému (snížení krevního tlaku, srdečních arytmií, poruch procenta krevních buněk, krvácení);
  • Porušení močového systému (funkční poruchy ledvin v akutní formě, snížení množství moči);
  • Poruchy dýchacího systému (ochrnutí dýchacích svalů, dušnost, potíže s dýcháním);
  • Poruchy nervového systému (zmatenost, křeče, ospalost, tinnitus, stav s bludy);
  • Poruchy metabolismu (horečka).
K odstranění výše uvedených stavů se používá výplach žaludku, použití léků, které mohou vázat a odstraňovat toxické látky z těla, diuretika a symptomatická léčba.

9. Formulář vydání

10. Podmínky skladování

11. Složení

1 ml roztoku:

  • Metamizol sodný - 500 mg.

1 tableta:

  • metamizol sodný - 500 mg.

1 čípek:

  • Metamizol sodný - 100 mg.

12. Dovolená z lékáren

Našli jste chybu? Vyberte ji a stiskněte klávesy Ctrl + Enter

* Pokyny pro léčebné použití léku Analgin publikované ve volném překladu. Existují KONTRAINDIKACE. PŘED POUŽITÍM JE POTŘEBNÉ KONZULTACE S SPECIALISTEM

Další 1,5-2 desetiletí analgin byl nepostradatelným lékem. V domácí lékárničce, v případě bolesti hlavy, křeče v břiše, horečky a tak dále, dospělí i děti užívali pilulku se stejnou frekvencí. S rozvojem informačních sítí se však informace o nebezpečích této drogy stali veřejně dostupnými, a proto byla zpochybněna její účelnost - je tak dobré vystavit tělo takovému riziku?

Obzvláště akutní problém kontroverze vznikl při použití dipyronu pro děti. K otázce „Je možné dát dětem analgenu?“ Mnoho lékařů jednoznačně odmítá odpověď, protože věří, že by se jí měli zdržet i dospělí. Na druhé straně se však v některých případech používá v kombinaci s jinými léky, například v případech, kdy je naléhavé snížit vysokou teplotu drobků. Být nebo ne být analgin v domácí lékárni? Zkusme na to přijít.

Analgin má antipyretický a analgetický účinek, je rychle vstřebáván, takže po požití to přijde velmi rychle - doslova za 30 minut a trvá asi 2 hodiny. Je účinný při bolesti a horečce různých etiologií, ale měl by být používán s maximální opatrností a symptomatickými. Není vhodný pro systematické použití a může být používán pouze podle pokynů lékaře, aby se vyloučily výrazné příznaky onemocnění, dokud nebude diagnostikována jeho příčina.
Je kategoricky nepřijatelné nezávisle a nekontrolovatelně podávat analginum dětem při teplotě, protože je to silný lék, který má řadu kontraindikací a vedlejších účinků. Nedoporučuje se tedy v následujících případech:

  • individuální citlivost na komponenty;
  • chronické onemocnění ledvin, narušení jejich fungování;
  • porucha funkce krve;
  • věku do 3 měsíců.

Kromě toho existují důkazy o tom, že dlouhodobé užívání analginu může vést k narušení srdečního svalu, vzniku alergických reakcí a hematopoietické deprese.

Ale přesto existují situace, kdy použití dipyronu - jediný způsob, jak snížit teplo u dítěte. V tomto případě se musíte striktně řídit pokyny a pokyny lékaře.

Analgin dávkování pro děti

Maximální dávka analginu pro dítě do 12 let je 10 mg na kg tělesné hmotnosti. Na základě toho se vypočítá optimální dávka konkrétní formy léčiva.

Lék je dostupný v následujících dávkových formách:

Více nedávno, analgin (metamizole sodík) moci být viděn v každém domácím lékárně. Byl nepostradatelný pro bolesti hlavy, bolesti zubů, vysokou horečku a svalové křeče. Kromě toho dospělí, kteří používají analgin, bez podílu pochybností dali dětem. V souvislosti s posledním lékařským výzkumem však byla otázka vhodnosti použití tohoto léku.

Vědci ukázali, že pravidelné užívání této drogy může způsobit změnu ve složení krve. Proto mezi lékaři zůstává debata o možnosti předepisování analginu dětem stále nevyřešena. Vzhledem k účinnosti metamizolu sodného se však nadále používá nejen ve své čisté formě, ale také jako součást lytické směsi.

Jaká je zvláštnost této drogy?

Popis léčiva

Analgin je charakterizován jako antipyretikum a analgetikum. Rychle se vstřebává, takže účinek příjmu se projeví během 20-30 minut. Ale úleva netrvá dlouho - asi dvě hodiny.

Analgin je účinný při zvyšování teploty a bolesti různých etiologií. Je však třeba mít na paměti, že metamizol sodný je pouze analgetikum, které nezmiňuje zánět a nemá léčivý účinek.

Lékaři varují, že by měl být používán pouze symptomaticky, než zjistí skutečnou příčinu bolesti nebo horečky.

  • Individuální nesnášenlivost;
  • Onemocnění ledvin a zhoršení jejich funkce;
  • Poruchy oběhového systému;
  • Věk - odběr dětí do 3 měsíců je zakázán.

Navíc při dlouhodobém pravidelném používání analginu může dojít k narušení srdečního svalu, patologickým stavům vzniku a vývoje krevních leukocytů, červených krvinek krevních destiček a také vzniku alergických reakcí.

Existují však takové okolnosti, kdy je použití dipyronu oprávněné nebo je to jediný způsob, jak snížit vysokou teplotu u dítěte. V takových případech je nutné striktně dodržovat předpisy pediatra a vypočítat dávkování léku podle věku.

Analgin děti: dávkování

Lék je dostupný v tabletkách, injekcích a ve formě lékařských čípků (rektálních čípků). Každá forma udává množství účinné látky, metamizol sodný je zpravidla redukován v tabletách pro děti.

Analgin pro děti ve svíčkách je nejvhodnější forma pro mladší děti. Jsou dostupné v dávkách 100, 200 a 250 mg. Pokud je to nutné, použití rektálních čípků pro děti ve věku od 3 do 12 měsíců, minimální dávka je rozdělena na polovinu. Děti od jednoho do tří let dostanou celou svíčku (100 mg). Děti od tří do sedmi let mají předepsané 1-2 svíčky ve 200 mg. Ve věku osmi až čtrnácti let se doporučuje používat čípky 250 mg v množství 1-2 svíček na recepci. Je dovoleno užívat lék až dvakrát denně.

Dávka injekce pro děti se liší podle věku a injekce jsou předepsány pouze v případě individuální tolerance. Nejčastěji se analginum podává dětem jako součást teploty s papaverinem a dimedrolem. Tato lytická směs má silný antipyretický účinek a používá ji ambulance.

Pokud se rodiče sami rozhodnou dát dětem pilulky, je nutné striktně dodržovat jednorázovou dávku analginu pro děti:

  • 2-3 roky - 50-100 mg;
  • 4-5 let - 100-200 mg;
  • 6-7 let - 200 mg;
  • 8-14 let - 250-300 mg.

Vezměte pilulku 2-3 krát denně.

Analgin tablety (Belmedpreparaty): návod k použití

Složení

Jedna tableta obsahuje: t

účinná látka: metamizol sodný (analgin) - 500 mg;

pomocné látky: stearát vápenatý, práškový cukr, mastek, bramborový škrob.

Popis

Farmakologický účinek

Analgin má analgetický, antipyretický a mírný protizánětlivý účinek. Inhibuje aktivitu cyklooxygenázy, snižuje tvorbu endoperoxidů, bradykininů, některých prostaglandinů, volných radikálů, inhibuje peroxidaci lipidů. Narušuje bolestivé extra- a proprioceptivní impulsy podél paprsků Gaulla a Burdachu, zvyšuje práh excitability thalamických center citlivosti na bolest, zvyšuje přenos tepla.

Farmakokinetika

Indikace pro použití

Akutní bolest po úrazu nebo operaci;

Bolest způsobená novotvarem;

Jiná akutní nebo chronická intenzivní bolest, pokud jiná terapeutická opatření nejsou možná;

Vysoká teplota, která nereaguje na jiná opatření.

Parenterální podání je indikováno pouze tehdy, když není možné enterální podání.

Kontraindikace

Analgin by neměl být používán:

V případě přecitlivělosti na metamizol a jiné deriváty pyrazolonu nebo pyrizalidiny (včetně pacientů, u kterých byla agranulocytóza zjištěna po použití těchto látek) nebo na kteroukoli jinou složku analginu;

U pacientů s anamnézou aspirinu astmatu nebo analgetikum intolerance syndrom (kopřivka, edém anginevrotichesky), pacientů s bronchospasmu nebo s jinými formami anafylaktoidních reakcí na salicyláty, paracetamol, nebo jiné non-narkotických analgetik, jako je diklofenak, ibuprofen, indometacin nebo naproxen;

V případě poruchy funkce kostní dřeně (například po léčbě cytostatiky) nebo onemocnění hematopoetického systému;

Dědičná hemolytická anémie spojená s nedostatkem glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;

Pacienti se systolickým krevním tlakem pod 100 mm Hg. st;

S akutní intermitentní porfyrií (riziko napadení porfyrií);

V posledním trimestru těhotenství.

Tablety 500 mg jsou kontraindikovány pro použití u dětí mladších 10 let.

Těhotenství a kojení

Údaje o použití dipyronu během těhotenství u lidí nejsou k dispozici. Ve studiích na zvířatech nebyl pozorován teratogenní účinek metamizolu. Vzhledem k tomu, že není dostatek údajů pro lidi, analgin by neměl být užíván v prvním trimestru těhotenství, ve druhém trimestru se používá pouze po důkladném vyhodnocení zdravotních přínosů a rizik.

Navzdory skutečnosti, že analgin je slabým inhibitorem syntézy prostaglandinů, není vyloučena možnost předčasného uzavření arteriálního kanálu a perinatálních komplikací. Proto je analginum během posledního trimestru těhotenství kontraindikováno.

Analginové metabolity se vylučují do mateřského mléka, proto se nedoporučuje jeho použití během laktace. Ve výjimečných případech je kojení možné 48 hodin po užití dipyronu.

Dávkování a podávání

Dávka závisí na intenzitě bolesti, horečce a individuální citlivosti v reakci na užívání analginu.

Měla by být zvolena nejmenší účinná dávka pro kontrolu bolesti a horečky.

U dětí je pro snížení teploty dostatečná dávka metamizolu 10 mg na kilogram tělesné hmotnosti.

Nástup účinku se pohybuje od 30 do 60 minut po požití a 30 minut po parenterálním podání.

U dětí starších 10 let a dospívajících do 14 let je jednorázová dávka metamizolu 8–16 mg / kg. Dospělí a mladiství starší 15 let (> 53 kg) mohou užívat až 1000 mg na dávku. V případě nedostatečného účinku jednorázové dávky, v závislosti na maximální denní dávce, může být maximální jednorázová dávka užívána až čtyřikrát denně. Níže uvedená tabulka obsahuje doporučené dávkování a maximální dávky:

Mohou děti dát "Analgin"

"Analgin" - populární lék, který má protizánětlivé, antipyretické, analgetické účinky. Mnoho mužů a žen z vlastní zkušenosti bylo přesvědčeno o vysoké účinnosti tohoto nástroje. Je však možné dát dětem „Analgin“ a dětskému tělu nepřinese škodu - otázka je samozřejmě rozumná.

Léčivo, které je založeno na sodné soli metamizolu, je dostupné v různých farmakologických formách: tablety, rektální čípky, roztok pro intravenózní a intramuskulární injekce.

Hlavní indikace pro užívání "Analgin"

Při interním použití se léčivo rychle rozpouští v krevním řečišti, což zajišťuje vysoký stupeň jeho účinnosti. "Analgin" se doporučuje užívat v následujících případech:

  • S těžkými bolestmi hlavy, migrénami.
  • Bolest zubů.
  • Zvýšení teploty, horečka.
  • Renální nebo žlučová kolika.
  • Neuralgie.

Lék jako antipyretikum může být podáván pouze v případě, že hladina tělesné teploty vzroste na 38,5 °. Ale v některých situacích, kdy je člověk narušen bolestivými křečemi a svalovými křečemi, zimnicí, poruchami vědomí, je doporučeno užívat febrifugální léky co nejdříve.

Užívání drog

V každém balení k léku existuje instrukce, kde je podrobně popsáno, kdy a v jakých dávkách se doporučuje užívat. Dospělí pacienti by měli užívat 1 tabletu 15-30 minut po jídle, 2-3 krát denně.

Kapalné "Analgin" děti jsou nejčastěji doporučovány k podání intravenózně v 1 ml 2-3 krát denně. Lék pro intravenózní použití je účinnější, protože začíná působit mnohem rychleji než běžné tablety.

Děti "Analgin" by měly být podávány pouze v tekuté formě, zatímco tento lék je přísně zakázáno dávat děti do 3 měsíců věku. "Analgin" pro děti od horečky je uveden pouze pod lékařským dohledem.

V případě, že obvyklé antipyretické činidlo je neúčinné, je možné použít tzv. Lytickou směs: „Analgin“ s „Dimedrolem“ pro děti, často spojenou s papaverinem. Tento nástroj umožňuje během 10-15 minut zbavit se tepla a vrátit se k dobrému zdraví.

Pro léčbu můžete použít tekuté roztoky "Papaverina", "Dimedrol" s "Analgin", podávané intramuskulárně. Pokud z nějakého důvodu nemá dítě možnost podat injekci, můžete užívat léky ve formě tablet.

Aby se snížila teplota dětí, je třeba vzít "Paracetamol", "Analgin" a "Suprastin". Dospělí nad 10 let mohou nahradit „Paracetamol“ slovem „Dimedrol“. Pokud je zvýšení tělesné teploty doprovázeno bolestivými křečemi a necitlivostí končetin, doporučuje se nahradit Paracetamol přípravkem „No-spa“ nebo „Drotaverinum“.

Také preferují analgin ve formě svíček pro děti, vyráběných pod názvem "Analdim" a majících ve svém složení "Analgin" a "Dimedrol". V některých případech se podle výpovědi pediatra podávají dětem klystýr s lékem.

Harm léky pro tělo dítěte

„Analgin, známý jako Metamizol, nebyl Světovou zdravotnickou organizací od roku 1990 doporučován pro léčbu dětí.

„Analgin“ se nedoporučuje dětem při vysoké teplotě, protože tento lék může způsobit následující účinky:

  1. Agranulocytóza, často fatální.
  2. Hypotermie.
  3. Slabé
  4. Vývoj anafylaktického šoku.

Tyto účinky jsou způsobeny perorálním, intramuskulárním nebo intravenózním podáváním léčiva nebo jeho použitím jako čípků.

Použití "Analgin" pro léčbu dětí

Rodiče mají zájem: je možné použít "Analgin" pro léčbu mladých pacientů, a protože kolik let se používá jako schválený lék pro děti?

"Analgin" ve formě svíček je dovoleno dát dítě, které dosáhlo věku 6 měsíců. V tomto věku je doporučená dávka léků ½ čípky, u jednoletého dítěte je dávka již zvýšena na plnou svíčku.

U dětí ve věkové skupině od 3 do 7 let je optimální denní dávka 400 mg, mladým pacientům nad 7 let se podává 600 ml léčiva.

Pokud mluvíme o pilulkách, neměly by být používány k léčbě dětí, protože tento proces může být doprovázen podrážděním zažívacího systému, výskytem bolestivých křečí v břiše.

Pro děti se používá následující dávkování: t

  • Pro dítě ve věku 2 nebo 3 let stačí vzít denně 50-100 mg léčiva.
  • Děti ve věku od 3 do 5 let se doporučuje použít 100-200 mg "Analgin".
  • Doporučená jednorázová dávka pro děti ve věku 7-8 let se může pohybovat od 200 do 300 mg léčiva.

Roztok "Analgin" se používá v množství 10 mg na 1 kg tělesné hmotnosti dítěte a přidá se 0,1 ml Dimedrol, Papaverine nebo No-shpy. Dvouleté dítě je důvodem ke zvýšení dávky dalších léčiv na 0,2 ml.

Kontraindikace

"Analgin", stejně jako jakýkoli jiný lék, má řadu kontraindikací, a to:

  • Závažné selhání ledvin.
  • Různé krevní nemoci.
  • Bronchospasmus, bronchiální astma.
  • Lék není určen k léčbě dětí, jejichž věk je méně než 3 měsíce.
  • Kombinace "Analgin" a "Dimedrol" je přísně zakázána pro léčbu kojenců, kteří nedosáhli věku jednoho roku.
  • Hypersenzitivita na aktivní složky přítomné ve složení léčiva.

Pokud má dítě přecitlivělost na aktivní složky léčiva, může být užívání léku doprovázeno anafylaktickým šokem, angioedémem a výskytem alergické vyrážky na kůži. V některých případech vyvolává prudký pokles krevního tlaku a také způsobuje poruchu funkce ledvin.

Jak můžete uzavřít, "Analgin" - nepostradatelný nástroj v nouzové situaci, pomáhá zbavit se zubů nebo horečky. V žádném případě by však tento lék neměl být zneužíván, protože to může nepříznivě ovlivnit zdraví dětí.

Jak se zbavit strie po porodu?

Pro léčbu postpartum strií je doporučeno používat externí prostředky, které zlepšují buněčnou výživu a pružnost pokožky, stimulují tvorbu kolagenu a poskytují dlouhodobou hydrataci.

Analgin: je možné dát dětem horečku a bolesti zubů, v jakém dávkování?

„Musíme si vzít analgetikum - to je to, co nás napadne, kdykoliv jsme konfrontováni s útokem bolesti. Účinnost této skupiny léků se ukázala na mnoha letech testování. Kromě léků proti bolesti mají mnoho dalších užitečných vlastností. Například nesporný vůdce kategorie - analgin - dokonale srazí teplo.

Výše uvedené je 100% pravdivé, pokud jde o léčbu dospělých, ale co děti? Mnoho rodičů věří, že konvenční léky proti bolesti, včetně analginum, jsou u dětí kontraindikovány. Chcete-li zjistit, zda je to ve skutečnosti, měli byste se dozvědět více o uvedené drogy.

Složení a uvolňovací forma léčiva

Co je analgin? Dnes se tento nástroj nachází na policích lékáren v několika formách. Tablety, rektální čípky a injekce jsou stejné. Jaké jsou jejich rozdíly?

V závislosti na formě uvolňování obsahuje jedna „část“ dipyronu jiné množství účinné látky - metamizol sodný, jakož i další složky. Zbytek je o stejném léku. Prostřednictvím tabulky je možné se seznámit se složením analginu v různých dávkových formách:

V jakém věku můžete dát lék dětem?

Děti mladší než jeden rok by však měly být opatrně poskytnuty léky proti bolesti. V ideálním případě by měl být lék nahrazen v čisté formě lytickou směsí dipyronu, dimedrolu a papaverinu (doporučujeme čtení: Lytická směs pro děti: dávkování a návod). Kromě analgetických a antipyretických vlastností má triáda antikonvulzivní účinek, který je důležitý při léčbě horečky u kojenců. Přesné dávkování dipyronu, difenhydraminu a papaverinu předepisuje dětem lékař a závisí na závažnosti přenášeného onemocnění. Je přísně zakázáno používat tento druh anestezie bez vhodných lékařských indikací!

Indikace pro použití

V jakých případech je léčba malých dětí analgetiky považována za vhodnou? Dostatečné indikace pro užívání léčiv v této skupině jsou:

Obvykle jsou všechny situace, kdy by dítě mělo dostávat analginum, rozděleny do dvou kategorií. V některých případech se lék používá k rychlému snížení teploty a zmírnění horečky; v jiných, s ním, zastaví útok bolesti.

Vysoká teplota u dítěte

Jednou z příznivých vlastností metamizolu sodného je jeho schopnost blokovat enzymy cyklooxygenázové skupiny, čímž se zvyšuje přenos tepla v těle. Proto léčiva založená na této složce dobře eliminují bolestivou horečku. Maximální terapeutický účinek užívání analginových tablet je zaznamenán po 2 hodinách, ačkoli některá zlepšení stavu pacienta jsou zaznamenána již 30–40 minut po první dávce léku.

Hlavním problémem je správně vypočítat rychlost metamizolu sodného v mg hmotnosti dítěte. Aby se předešlo nebezpečným chybám v dávkování, je analgin jako antipyretikum předepsané dětem extrémně vzácné. S mnohem větší touhou, pediatrové uchýlit k pomoci měkčí analogy drogy - Paracetamol a No-Shpy.

Bolest u dítěte

Analgin patří do skupiny nesteroidních léčiv. Z tohoto důvodu účinně zbavuje bolesti přísně definovaného charakteru:

  • zubní;
  • posttraumatické;
  • intoxikace;
  • doprovodné problémy s trávicím traktem.

Dávkování a podávání

Jak a v jakých množstvích je třeba brát analgin pro určité zdravotní problémy? Volba dávkové formy léčiva je dána úvahami o vhodnosti a závisí na věku pacienta. Dávkování a rozvrh čerpání prostředků se vypočítá podle hmotnosti dítěte, ale s přihlédnutím k závažnosti onemocnění. To znamená, že stejnému dítěti s bolestmi zubů a bolestmi v krku by mělo být podáno jiné množství léků; ale kolik?

Analgin tablety

Analgin tablety - radikální lék proti bolesti, která může vyvolat nepříjemné vedlejší účinky, zejména gastrointestinální poruchy. Děti ho mohou pít pouze v extrémních případech, například v těžké formě hrdla, kdy byly jiné symptomatické léky učiněny zbytečnými. Přípustná denní dávka léku:

  • pro děti do 3 let - 50-100 mg;
  • od 3 do 7 let - 100-200 mg;
  • pro žáky - 300 mg.

Jedna dávka léku pro dítě jakéhokoliv věku by neměla překročit tabletu. Pro zvýšení antipyretického účinku analginu je třeba užívat v kombinaci s difenhydraminem v poměru 1: 1.

Analgin injekce

Pro co nejrychlejší snížení teploty je lepší použít analgin v ampulích. Roztok obsažený uvnitř kapslí je určen pro intramuskulární injekce. Jediná injekce zmírní horečku a významně zlepší pohodu dítěte s jakoukoli infekční nebo zánětlivou nemocí, ať už je to bolest v krku, kolika nebo alergická reakce.

Kolik roztoku dipyronu lze podávat dětem najednou? Požadovaná dávka léčiva v mg se vypočte podle vzorce: 10 * n, kde n je hmotnost dítěte v kg.

Současně mladší děti nemohou páchat analgin v čisté formě. Pro minimalizaci možných vedlejších účinků se léčivo smísí ve stejné injekční stříkačce s Dimedrolem a Papaverinem v poměru 1: 1 až 1. Jednorázová dávka konečného produktu v ml se vypočte podle vzorce 0,3 + 0,2 * n, kde n je počet plných let dítěte.

Rektální svíčky

Analgin ve formě rektálních čípků je schválen pro použití pacienty jakéhokoliv věku (doporučujeme si přečíst: jak dát „Analgin“ svíčky dětem?). Pokud je dávka léčiva 200 mg metamizolu sodného v 1 čípcích, je jeho přípustný denní příjem následující:

  • pro děti do jednoho roku - ½ svíčky;
  • od 1 do 3 let - 1 svíčka;
  • od 3 do 7 let - 2 svíčky;
  • Od 7 let a starší - 3 svíčky.

Enema s Analginum

Jak dosáhnout maximální účinnosti z analgetik? Je známo, že lék zavedený do těla prostřednictvím klystýru se vstřebává lépe. Pomocí analginu tak můžete dosáhnout okamžitého analgetického účinku.

Jak udělat řešení pro klystýr? K přípravě kapaliny bude zapotřebí asi 30 ml vody při pokojové teplotě a 1/2 tablet analgetika, které se uvolnilo do prášku. Složky se míchají až do úplného rozpuštění léčiva. Roztok se podává pacientovi pomocí speciální stříkačky klystýru.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Proč i přes nepopiratelnou účinnost tohoto nástroje je analgin používán v pediatrii jen zřídka? Metamizol sodný (a léky na něm založené) mají bohužel mnoho kontraindikací, včetně:

  • individuální intolerance;
  • tendence k alergickým reakcím;
  • hypotenze;
  • některé typy astmatu;
  • poruchy krve;
  • intermitentní porfyrie v akutním stadiu;
  • agranulocytóza;
  • selhání jater a ledvin;
  • hemolytickou anémii.

Navíc účinek dipyronu na tělo dítěte není plně zkoumán. Mezi některými odborníky existuje dojem, že tento lék sám o sobě může vyvolat rozvoj některých z výše uvedených nemocí u dítěte. To je důvod, proč je pediatr mnohem pravděpodobnější, že předepíše další lék proti bolesti a antipyretikum pro dítě (například Paracetamol, analgetikum, které prokázalo svou bezpečnost pro děti více než jednou).

Analogy a ceny

Univerzálnost dipyronu a jeho nízká cena (až 30 rublů na balení pilulek a 50 - na lék v tekuté formě) činí toto anestetikum nezbytným pro nouzové situace. Pokud však existuje možnost volby, nebude nadbytečné uvažovat lékové analogy.

Moderní lékárny jsou připraveny nabídnout co nejširší nabídku levných léků proti bolesti vhodných pro pacienty různého věku. Děti jsou vhodnými léky v kapalné dávkové formě (Paracetamol); starší děti mohou sbírat vhodné pilulky (But-Shpa, Suprastin, Ibuprofen):