Další - analogy a náhražky

Nádor

V tabulce jsou uvedeny všechny obecné tablety Next, stejně jako jejich průměrné náklady v lékárnách.

Ibuklin - CHEAPER 79 rub.

Ibuklin-Junior - CHEAPER 82 rub.

Brustan - CHEAPER 110 rub.

Nurofen-MultiSimptom - VÝDAJNÉ 204 rublů.

Highrumat - CHEAPER 98 rub.

Podělte se o své zkušenosti s aplikací Další

Udržujte doma

Doporučené analogy v tabulce jsou léky s nejvhodnějším obsahem účinné látky použité v Příští.

Pro každý z těchto léků jsou uvedeny - průměrné ceny za minimální množství, pravidelně aktualizovány, aby odrážely situaci na trhu.

Analogové tablety, 59 rublů. levnější než Next.

Analogové tablety, 28 rublů. levnější než Next.

Analogové tablety, 56 rublů. levnější než Next.

Analogové tablety, 40 rublů. levnější než Next.

Proč jsou analogy dražší nebo levnější než další?

Obvykle je na výrobu chemického vzorce léku vynaloženo mnoho času a peněz, provádějí se testy. Poté farmaceutická společnost tento patent kupuje a prodává.

Cena léku je vysoká, protože investice. Ostatní léky jsou ve složení podobné, méně známé, ale časem prověřené zůstávají mnohokrát levnější.

Jak identifikovat padělek

Aby nedošlo k nákupu falešné drogy, musíte se pečlivě podívat na váš nákup.

Existují kontraindikace! Před výměnou určitého léku se poraďte se svým lékařem. Dodržujte předepsané dávkování lékaře!

Přípravky nelze použít později, než je uvedeno na obalu.

Analog nekst tablety

Aktuální stránku nelze z nějakého důvodu navštívit:

  1. expirovaná záložka / oblíbené položky
  2. vyhledávač, který má pro tyto stránky zpožděný seznam
  3. chybějící adresa
  4. nemáte oprávnění k přístupu na tuto stránku
  5. Požadovaný zdroj nebyl nalezen.
  6. Při zpracování vašeho požadavku došlo k chybě.

Přejděte na jednu z následujících stránek:

Pokud problémy přetrvávají, obraťte se na správce systému vašeho webu a nahláste chybu popsanou níže.

Máte chybu v syntaxi SQL; zkontrolujte syntaxi správného řádku

Analogové tablety Nekst

Poslední aktualizace: 03/05/2019

Seznam analogů: třídění podle ceny, hodnocení

Další (tablety) Hodnocení: 45

Ziskové náhrady pro Next

Ibuprofen (tablety) Hodnocení: 63 Nahoru

Analogově levnější od 105 rublů.

Ibuprofen také patří k nesteroidním protizánětlivým léčivům a obsahuje stejnou účinnou látku - ibuprofen v možné dávce 200 nebo 400 mg na pilulku. Předepisuje se u zánětlivých a degenerativních onemocnění pohybového aparátu, syndromu bolesti různého původu a febrilního syndromu při nachlazení nebo infekčních onemocněních.

Další analogy

Tato stránka obsahuje seznam všech NEXT analogů ve složení a aplikaci. Seznam levných analogů, stejně jako možnost porovnávat ceny v lékárnách.

  • Nejlevnější analog Nekst: Ibuprofen
  • Nejoblíbenější analog Nekst: Ibuprofen
  • Klasifikace ATX: Ibuprofen v kombinaci s jinými léky
  • Aktivní složky / Složení: Ibuprofen, Paracetamol

Levné analogy Next

Při výpočtu ceny levných analogů NEXT byla zohledněna minimální cena, která byla uvedena v cenících poskytovaných lékárnami.

Populární Analogs of Next

Tento seznam analogů léčiv je založen na statistikách nejžádanějších léčiv.

Všechny analogy Další

Analogové složení a indikace

Nejvhodnější je výše uvedený seznam analogů léčiv, ve kterých je indikována náhrada NEXT, protože mají stejné složení účinných složek a shodují se s indikací pro použití.

Analogové indikace a způsob použití

Různé složení může být stejné podle indikací a způsobu aplikace.

Jak najít levný ekvivalent drahé medicíny?

K nalezení levného analoga léku, generika nebo synonyma doporučujeme v prvé řadě věnovat pozornost kompozici, a to stejným léčivým látkám a indikacím pro použití. Aktivní složky léčiva jsou stejné a budou indikovat, že léčivo je synonymem léčiva, které je farmaceuticky ekvivalentní nebo farmaceutické alternativy. Nezapomeňte však na neaktivní složky podobných léků, které mohou ovlivnit bezpečnost a účinnost. Nezapomeňte na radu lékařů, self-léčba může poškodit vaše zdraví, takže vždy konzultujte se svým lékařem před použitím jakéhokoli léku.

Další cena

Na níže uvedených stránkách můžete najít ceny Next a zjistit dostupnost lékárny v okolí.

Další - návod k použití, analogy, recenze a formy uvolnění (léky proti bolesti) léku pro léčbu bolesti, neuralgie a snížení teploty u dospělých, dětí a během těhotenství. Interakce s alkoholem

V tomto článku si můžete přečíst návod k použití léku Další. Prezentovány recenze návštěvníků webu - spotřebitelé tohoto léku, stejně jako názory lékařů, odborníků na využití Next ve své praxi. Velký požadavek na aktivnější přidávání vašich komentářů k anestetickým lékům: lék pomohl nebo nepomohl zbavit se nemoci, jaké komplikace a vedlejší účinky byly pozorovány, případně výrobce v anotaci neuvedl. Analogy Next v přítomnosti dostupných strukturních analogů. Používá se k léčbě bolesti, neuralgie a snížení teploty u dospělých, dětí i během těhotenství a kojení. Interakce léčiva s alkoholem.

Dále je kombinovaný lék, má analgetický, protizánětlivý a antipyretický účinek.

Paracetamol je narkotické analgetikum, které má antipyretické a analgetické účinky v důsledku blokády cyklooxygenázy v centrálním nervovém systému a účinků na centra bolesti a termoregulace.

Ibuprofen je nesteroidní protizánětlivé činidlo, které má analgetický, protizánětlivý a antipyretický účinek spojený s neselektivním potlačením aktivity cyklooxygenázy, která reguluje syntézu prostaglandinů.

Složky léčiva ovlivňují centrální i periferní mechanismy tvorby syndromu bolesti. Směrový komplementární účinek těchto dvou složek má rychlý terapeutický účinek a výrazný analgetický účinek.

Složení

Ibuprofen + pomocné látky paracetamol +.

Farmakokinetika

Absorpce je vysoká. Proniká hematoencefalickou bariérou. Metabolizuje se v játrech s tvorbou aktivních i neaktivních metabolitů. Převažují převážně ledvinami jako metabolity - glukuronidy a sulfáty, 3% - nezměněny.

Dobře vstřebává z trávicího traktu. Komunikace s plazmatickými proteiny - 90%. Koncentrace léčiva v synoviální tekutině převyšuje obsah v plazmě. Jsou vystaveny presystémovému a postsystémovému metabolismu v játrech. Vylučuje se ledvinami (v nezměněné formě, ne více než 1%) a v menší míře - žlučí.

Indikace

  • bolesti hlavy (včetně migrény);
  • bolest zubů;
  • algomenorrhea (bolestivá menstruace);
  • neuralgie;
  • myalgie;
  • bolesti zad;
  • bolesti kloubů, bolesti při zánětlivých a degenerativních onemocněních pohybového aparátu;
  • bolesti s podlitinami, výrony, dislokacemi, zlomeninami;
  • posttraumatický a pooperační syndrom bolesti;
  • horečky (včetně chřipky a nachlazení).

Formy propuštění

Potažené tablety.

Návod k použití a dávkovací režim

Uvnitř, po jídle.

Dospělí: 1 tableta 3x denně. Maximální denní dávka je 3 tablety.

Děti starší 12 let (tělesná hmotnost vyšší než 40 kg): 1 tableta 2x denně.

Trvání léčby není více než 3 dny jako antipyretikum a ne více než 5 dní jako anestetikum. Pokračování léčení je možné pouze po konzultaci s lékařem.

Vedlejší účinky

  • bolest hlavy;
  • závratě;
  • poruchy spánku;
  • úzkost;
  • deprese;
  • tachykardie;
  • zvýšený krevní tlak;
  • srdeční selhání;
  • dušnost;
  • bronchospasmus;
  • bolesti břicha;
  • nevolnost, zvracení;
  • pálení žáhy;
  • snížená chuť k jídlu;
  • průjem;
  • zácpa;
  • nadýmání;
  • aphohous stomatitis;
  • pankreatitida;
  • sluchové postižení;
  • zvonění nebo tinnitus;
  • zrakové postižení;
  • rozmazané vidění nebo diplopie;
  • suché a podrážděné oči;
  • akutní selhání ledvin;
  • nefrotický syndrom;
  • cystitida;
  • kožní vyrážka;
  • pruritus;
  • alergická rýma;
  • angioedém;
  • erythema multiforme exsudativní (včetně Stevens-Johnsonova syndromu);
  • toxická epidermální nekrolýza (Lyellův syndrom);
  • anémie, trombocytopenie, trombocytopenická purpura, agranulocytóza, leukopenie, eosinofilie;
  • hemolytickou anémii;
  • aplastickou anémii;
  • methemoglobinemii;
  • pancytopenie.

Kontraindikace

  • přecitlivělost na léčivo;
  • erozivní a ulcerózní onemocnění orgánů trávicího traktu (v akutní fázi), gastrointestinální krvácení;
  • těžké jaterní a / nebo renální selhání;
  • poruchy srážlivosti krve (hemofilie, prodloužená doba krvácení, sklon ke krvácení, hemoragická diatéza);
  • úplná nebo neúplná kombinace bronchiálního astmatu, recidivující nosní polypózy a vedlejších nosních dutin a nesnášenlivosti kyseliny acetylsalicylové nebo jiných nesteroidních protizánětlivých léčiv, včetně t v anamnéze;
  • stav po bypassu koronárních tepen;
  • potvrzená hyperkalemie;
  • nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
  • těhotenství (3 trimestry);
  • děti do 12 let.

Použití v průběhu březosti a laktace

Je-li to nutné, je třeba užívat lék v 1. a 2. trimestru těhotenství, je třeba dbát zvýšené opatrnosti - použití je možné pouze na lékařský předpis v případech, kdy potenciální přínos převyšuje možné riziko. Užívání léku ve třetím trimestru těhotenství je kontraindikováno.

Během období kojení, v případě potřeby, by užívání léku mělo zastavit kojení.

Použití u dětí

Kontraindikován u dětí do 12 let.

Zvláštní pokyny

Je třeba se vyhnout současnému použití léčiva s jinými léky obsahujícími paracetamol a / nebo nesteroidní protizánětlivé léky.

Pokud používáte lék déle než 5-7 dní, měli byste sledovat ukazatele periferní krve a funkční stav jater.

Paracetamol zkresluje výsledky laboratorních studií glukózy a kyseliny močové v plazmě.

S výskytem symptomů NSAID-gastropatie je ukázáno pečlivé sledování, včetně esophagogastroduodenoscopy, krevního testu s hemoglobinem a hematokritem, a fekální okultní analýzy krve.

Pokud je to nutné, určete 17-ketosteroidy Další by mělo být zrušeno 48 hodin před studií.

Při užívání léku by se pacienti měli zdržet všech činností, které vyžadují zvýšenou pozornost, rychlé duševní a motorické reakce.

Během léčby se nedoporučuje příjem alkoholu a nápojů obsahujících alkohol.

Lékové interakce

Induktory mikrosomální oxidace v játrech (fenytoin, ethanol, barbituráty, flumecinol, rifampicin, fenylbutazon, tricyklická antidepresiva) zvyšují produkci hydroxylovaných aktivních metabolitů, což umožňuje vyvinout závažnou intoxikaci předávkováním.

Inhibitory mikrosomální oxidace (včetně cimetidinu) snižují riziko hepatotoxického účinku.

Myelotoxická léčiva zvyšují hematotoxicitu léčiva.

Kombinace ibuprofenu s ethanolem (alkohol), glukokortikosteroidy zvyšuje riziko erozivních a ulcerózních lézí gastrointestinálního traktu.

Současné užívání paracetamolu s ethanolem zvyšuje riziko akutní pankreatitidy.

Paracetamol a ibuprofen zvyšují účinek nepřímých antikoagulancií a snižují účinnost urikosurik.

Dlouhodobé užívání barbiturátů snižuje účinnost paracetamolu. Diflunisal zvyšuje plazmatickou koncentraci paracetamolu o 50%, což zvyšuje riziko vzniku hepatotoxicity.

Ibuprofen snižuje hypotenzní aktivitu vazodilatátorů, natriuretika a diuretika - furosemidu a hydrochlorothiazidu.

Antacida a kolestyramin snižují absorpci ibuprofenu.

Ibuprofen zvyšuje účinek perorálních hypoglykemických činidel a inzulínu.

Ibuprofen zvyšuje koncentraci digoxinu, lithných přípravků a methotrexátu v krvi.

Současně s kyselinou acetylsalicylovou redukuje ibuprofen jeho protizánětlivý a protidoštičkový účinek.

Cefamendol, cefaperazon, cefotetan, kyselina valproová, plicamycin zvyšují výskyt hypoprotrombinémie.

Analogy léčiva NEXT

Strukturní analogy účinné látky:

Další (Další)

Aktivní složka:

Obsah

Farmakologické skupiny

Nosologická klasifikace (ICD-10)

Složení

Popis lékové formy

Oválné bikonvexní tablety, potahované červenou barvou, s rizikem.

Na průřezu je jádro bílé nebo téměř bílé.

Farmakologický účinek

Farmakodynamika

Kombinovaný lék má analgetický, protizánětlivý a antipyretický účinek.

Paracetamol je narkotické analgetikum, které má antipyretické a analgetické účinky v důsledku blokády COX v centrálním nervovém systému a účinků na centra bolesti a termoregulace.

Ibuprofen - NSAID, má analgetický, protizánětlivý a antipyretický účinek spojený s neselektivním potlačením aktivity COX, který reguluje syntézu PG.

Složky léčiva ovlivňují centrální i periferní mechanismy tvorby syndromu bolesti. Směrový komplementární účinek těchto dvou složek má rychlý terapeutický účinek a výrazný analgetický účinek.

Farmakokinetika

Absorpce - vysoká, Cmax činí 5–20 mkg / ml, Tmax - 0,5–2 h; spojení s plazmatickými proteiny - 15%. Pronikne do BBB. Metabolizuje v játrech za vzniku aktivních i neaktivních metabolitů.

T1/2 - 1–4 h. Většinou se vylučují ledvinami ve formě metabolitů - glukuronidů a sulfátů, 3% - nezměněny.

Dobře vstřebává z trávicího traktu. Tmax při užívání na lačný žaludek - 45 minut, pokud se užívá po jídle - 1,5–2,5 hodiny, komunikace s plazmatickými proteiny - 90%. Koncentrace léčiva v synoviální tekutině převyšuje obsah v plazmě.

Podstupuje pre-a post-systémový metabolismus v játrech.

Má kinetiku bifázické eliminace, T1/2 2–2,5 hodin, vylučuje se ledvinami (v nezměněné formě - ne více než 1%), v menší míře - žlučí.

Indikace drog Další

bolesti hlavy (včetně migrény);

algomenorrhea (bolestivá menstruace);

bolesti kloubů, bolesti při zánětlivých a degenerativních onemocněních pohybového aparátu;

bolesti s podlitinami, výrony, dislokacemi, zlomeninami;

posttraumatický a pooperační syndrom bolesti;

horečnaté stavy (včetně chřipky a nachlazení).

Kontraindikace

přecitlivělost na léčivo;

erozivní a ulcerózní onemocnění orgánů trávicího traktu (v akutní fázi), gastrointestinální krvácení;

těžké jaterní a / nebo renální selhání;

poruchy srážlivosti krve (hemofilie, prodloužená doba krvácení, sklon ke krvácení, hemoragická diatéza);

úplná nebo neúplná kombinace bronchiálního astmatu, recidivující nosní polypózy a v blízkosti sinusů a nesnášenlivosti kyseliny acetylsalicylové nebo jiných NSAID, včetně t v anamnéze;

stav po bypassu koronárních tepen;

těhotenství (III. trimestr);

děti do 12 let.

S opatrností: chronické srdeční selhání; virová hepatitida, alkoholické poškození jater, selhání jater a / nebo ledvin střední a mírné závažnosti, benigní hyperbilirubinémie (Gilbertův, Dubin-Johnsonův a Rotorův syndrom), cirhóza jater s portální hypertenzí, nefrotický syndrom; diabetes mellitus, onemocnění periferních tepen, žaludeční vřed a duodenální vřed (v anamnéze); gastritida, enteritida, kolitida; bronchiální astma, bronchospasmus; pokročilý věk; těhotenství (trimestry I a II - použití je možné pouze v případě, že to předepisuje lékař v případech, kdy potenciální přínos převažuje nad možným rizikem), kojení (pokud potřebujete užívat tento přípravek během kojení, měli byste přestat kojit).

Použití v průběhu březosti a laktace

Je-li to nezbytné, je třeba užívat lék v I. a II. Trimestru těhotenství, je třeba postupovat opatrně - v případech, kdy potenciální přínos převažuje nad možným rizikem, je možné použití pouze na lékařský předpis. Užívání léku ve třetím trimestru těhotenství je kontraindikováno.

Během období kojení, v případě potřeby, by užívání léku mělo zastavit kojení.

Vedlejší účinky

Na straně nervového systému: bolesti hlavy, závratě, poruchy spánku, úzkost, deprese.

Na straně kardiovaskulárního systému: tachykardie, zvýšený krevní tlak, srdeční selhání.

Na části dýchacího ústrojí: dušnost, bronchospasmus.

Na straně gastrointestinálního traktu: bolest břicha, nevolnost, zvracení, pálení žáhy, ztráta chuti k jídlu, průjem nebo zácpa, nadýmání, ulcerace sliznice dásní, atopická stomatitida, pankreatitida.

Na straně smyslů: ztráta sluchu, zvonění nebo tinnitus, rozmazané vidění, rozmazané vidění nebo diplopie, suchost a podráždění očí.

Na straně močového systému: akutní selhání ledvin, nefrotický syndrom, polyurie, cystitida.

Alergické reakce: kožní vyrážka, svědění, alergická rýma, angioedém, erythema multiforme (včetně Stevens-Johnsonova syndromu), toxická epidermální nekrolýza (Lyellův syndrom).

Na straně orgánů tvořících krev: anémie, trombocytopenie, trombocytopenická purpura, agranulocytóza, leukopenie, eosinofilie.

Při dlouhodobém užívání ve velkých dávkách - hepatotoxický a nefrotoxický (hepatitida, intersticiální nefritida a papilární nekróza); hemolytická anémie, aplastická anémie, methemoglobinemie, pancytopenie.

Interakce

Induktory mikrosomální oxidace v játrech (fenytoin, ethanol, barbituráty, flumecinol, rifampisch, fenylbutazon, tricyklická antidepresiva) zvyšují produkci hydroxylovaných aktivních metabolitů, což umožňuje vyvinout závažnou intoxikaci předávkováním.

Inhibitory mikrosomální oxidace (včetně cimetidinu) snižují riziko hepatotoxického účinku.

Myelotoxická léčiva zvyšují hematotoxicitu léčiva.

Kombinace ibuprofenu s ethanolem, GCS zvyšuje riziko erozivních a ulcerózních lézí gastrointestinálního traktu.

Současné užívání paracetamolu s ethanolem zvyšuje riziko akutní pankreatitidy.

Paracetamol a ibuprofen zvyšují účinek nepřímých antikoagulancií a snižují účinnost urikosurik.

Dlouhodobé užívání barbiturátů snižuje účinnost paracetamolu.

Diflunisal zvyšuje plazmatickou koncentraci paracetamolu o 50%, což zvyšuje riziko vzniku hepatotoxicity.

Ibuprofen snižuje hypotenzní aktivitu vazodilatátorů, natriuretika a diuretika - furosemidu a hydrochlorothiazidu.

Antacida a kolestyramin snižují absorpci ibuprofenu.

Ibuprofen zvyšuje účinek perorálních hypoglykemických činidel a inzulínu.

Ibuprofen zvyšuje koncentraci digoxinu, lithných přípravků a methotrexátu v krvi.

Současně s kyselinou acetylsalicylovou redukuje ibuprofen jeho protizánětlivý a protidoštičkový účinek.

Cefamundol, cefoperazon, cefotetan, kyselina valproová, plykamycin zvyšují výskyt hypoprotrombinémie.

Dávkování a podávání

Uvnitř, po jídle.

Dospělí - na 1 kartě. 3 krát denně. Maximální denní dávka - 3 tablety.

Děti starší 12 let (tělesná hmotnost vyšší než 40 kg) - 1 tab. 2 krát denně.

Trvání léčby není více než 3 dny jako antipyretikum a ne více než 5 dní jako anestetikum. Pokračování léčení je možné pouze po konzultaci s lékařem.

Předávkování

Symptomy: bolest břicha, nevolnost, zvracení, agitovanost nebo letargie, ospalost, zmatenost, tachykardie, arytmie, akutní selhání ledvin, metabolická acidóza, časté močení, hypertermie, bolesti hlavy, třes nebo záškuby svalů; zvýšená aktivita jaterních transamináz, zvýšené PV. Pokud máte podezření na předávkování, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Léčba: výplach žaludku, následovaný jmenováním aktivního uhlí; alkalické pití, nucená diuréza, symptomatická léčba.

Zvláštní pokyny

Je nutné se vyhnout současnému použití léčiva s jinými léky obsahujícími paracetamol a / nebo NSAID.

Pokud používáte lék déle než 5-7 dní, měli byste sledovat ukazatele periferní krve a funkční stav jater.

Paracetamol zkresluje výsledky laboratorních studií glukózy a kyseliny močové v plazmě.

S výskytem symptomů NSAID-gastropatie je ukázáno pečlivé sledování, včetně esophagogastroduodenoscopy, krevního testu s hemoglobinem a hematokritem, a fekální okultní analýzy krve.

Pokud je to nutné, stanovte 17-ketosteroidové léčivo, které má být zrušeno 48 hodin před studií.

Při užívání léku by se pacienti měli zdržet všech činností, které vyžadují zvýšenou pozornost, rychlé duševní a motorické reakce.

Během léčby se nedoporučuje příjem nápojů obsahujících alkohol.

Formulář vydání

Tablety, potažené filmem, 400 mg + 200 mg. Na kartě 2, 6, 10 nebo 12. v balení blistrů.

1 nebo 2 blistry jsou umístěny v kartonu.

Výrobce

JSC Pharmstandard-Leksredstva. 305022, Rusko, Kursk, St., 2. Aggregatnaya, 1a / 18.

Tel / Fax: (4712) 34-03-13.

JSC Pharmstandard-Tomskhimpharm. 634009, Rusko, Tomsk, Lenin Ave, 211.

Tel / Fax: (3822) 40-28-56.

Registrační certifikát vlastník / organizace přijímající stížnosti zákazníka. PJSC "OTCPharm", Rusko. 123317, Moscow, st. Testovskaya, 10.

Tel: (800) 775-98-19; fax: (495) 221-18-02.

Obchodní podmínky lékárny

Skladovací podmínky léku Nekst

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Datum expirace drogy Další

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Další

Ceny v internetových lékárnách:

Dále je kombinační lék, nesteroidní protizánětlivé činidlo a antipyretické analgetické, antipyretické, protizánětlivé a analgetické působení.

Forma uvolnění a složení

NEXT se vyrábí ve formě potahovaných tablet: bikonvexní, oválný, červený, s rizikem; na zlomenině lze pozorovat bílé nebo téměř bílé jádro (po 2, 6, 10 nebo 12 v blistrech, v krabičce po 1 nebo 2 balení).

Složení 1 tablety:

  • účinné látky: paracetamol - 200 mg, ibuprofen - 400 mg;
  • Pomocné složky: hydroxypropylcelulóza, stearát hořečnatý, sodná sůl kroskarmelózy, hydrogenfosforečnan vápenatý, koloidní oxid křemičitý, mikrokrystalická celulóza, mastek;
  • potahování filmem: Opadry 20A250004 Červená (hyprolosa, oxid titaničitý, hypromelóza, mastek, žlutý západ slunce při západu slunce, karmínové barvivo), Opadra II 85F19250 Transparentní (polyvinylalkohol, mastek, polyethylenglykol, polysorbát 80).

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Dále je kombinovaná antipyretická, protizánětlivá a analgetická látka.

Paracetamol je narkotické analgetikum. Má analgetickou a antipyretickou aktivitu. Mechanismus jeho působení je způsoben blokádou cyklooxygenázy v centrálním nervovém systému a vlivem na centra termoregulace a bolesti.

Ibuprofen je nesteroidní protizánětlivé činidlo, které má trojitý účinek (zmírňuje horečku, potlačuje zánětlivý proces a anestetizuje). Inhibuje aktivitu cyklooxygenázy, která reguluje syntézu prostaglandinů.

Komponenty textu ovlivňují jak centrální, tak i periferní vazby při tvorbě syndromu bolesti. Paracetamol a ibuprofen se vzájemně doplňují, díky čemuž dochází k rychlému a cílenému terapeutickému účinku.

Farmakokinetika

Absorpce paracetamolu je vysoká, maximální plazmatická koncentrace je 5–20 µg / ml, doba do dosažení maximální koncentrace je od 30 minut do 2 hodin. Paracetamol se 15% váže na plazmatické proteiny. Prochází hematoencefalickou bariérou. K metabolismu paracetamolu dochází v játrech. Vznikly aktivní a neaktivní metabolity. Poločas je 1 až 4 hodiny. Hlavní část dávky je zobrazena ve formě metabolitů (sulfátů a glukuronidů) pouze v nezměněné formě.

Ibuprofen se dobře vstřebává z trávicího traktu. Maximální plazmatické koncentrace je dosaženo po 45 minutách (při užívání léku nalačno) nebo 90–150 minut (pokud užíváte Nekst po jídle). Ibuprofen je z 90% vázán na plazmatické proteiny. Koncentrace látky v synoviální tekutině je vyšší než její obsah v plazmě. Ibuprofen je metabolizován v játrech. Dvoufázové vylučování, poločas je 120-150 minut. Hlavní cestou vylučování je ledvina, částečně žluč. Nezměněné hodnoty vykazují méně než 1% léčiva.

Indikace pro použití

Další se používá k úlevě od bolesti různého původu:

  • bolesti zad;
  • menstruační bolesti (algomenorrhea);
  • bolesti hlavy (včetně migrény);
  • syndrom bolesti podél periferního nervu (neuralgie);
  • bolest svalů;
  • bolest zubů;
  • pooperační a posttraumatický syndrom bolesti geneze;
  • bolesti kloubů;
  • bolesti s podvrtnutím, podlitinami, zlomeninami a výrony;
  • bolestivý syndrom doprovázející zánětlivé a degenerativní onemocnění pohybového aparátu.

Lék se také doporučuje k léčbě horečky, včetně nachlazení a chřipky.

Kontraindikace

  • těžké selhání ledvin;
  • potvrdil vysoké hladiny draslíku v krvi;
  • těžké selhání jater;
  • krvácení z gastrointestinálního traktu;
  • zhoršení erozivních vředových procesů v orgánech gastrointestinálního traktu;
  • různé poruchy krvácení (hemoragická diatéza, hemofilie, sklon ke krvácení, prodloužení doby krvácení);
  • stav po bypassu koronárních tepen;
  • recidivující polypóza nosu a sinusů, bronchiální astma a přecitlivělost na kyselinu acetylsalicylovou a další nesteroidní protizánětlivé léky (kompletní nebo neúplná kombinace těchto stavů), včetně historie;
  • nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
  • děti do 12 let;
  • těhotenství (třetí trimestr);
  • přecitlivělost na jednu nebo více složek léčiva.

Relativní (Další se používá s opatrností):

  • mírné až středně závažné selhání ledvin;
  • nefrotický syndrom;
  • peptický vřed a dvanáctníkový vřed a žaludek (včetně historie);
  • kolitida, enteritida, gastritida;
  • jaterní selhání mírné až střední závažnosti;
  • cirhóza jater se zvýšeným tlakem v systému portální žíly;
  • alkoholické poškození jater;
  • benigní hyperbilirubinémie;
  • virová hepatitida;
  • bronchospastický syndrom, bronchiální astma;
  • chronické srdeční selhání;
  • periferní arteriální onemocnění;
  • diabetes mellitus;
  • období těhotenství (druhý a třetí trimestr);
  • období laktace.

Dále návod k použití (způsob a dávkování)

Tablety Nekst se užívají perorálně po jídle.

Doporučená dávka pro dospělé je jedna tableta 3x denně, pro děti ve věku 12–18 let (s hmotností vyšší než 40 kg) - jedna tableta 2x denně.

Maximální dávka pro dospělé je tři tablety denně.

Jako prostředek ke snížení zvýšené tělesné teploty, NEXT může být používán ne déle než 3 dny, a jako analgetikum lék - ne více než 5 dnů. Pokračování v léčbě je možné pouze na lékařský předpis.

Vedlejší účinky

  • zažívací systém: pálení žáhy, ulcerace dásní, zvracení, nevolnost, atopická stomatitida, ztráta chuti k jídlu, bolest břicha, pankreatitida, nadýmání, zácpa nebo průjem;
  • respirační systém: bronchospastický syndrom, dušnost;
  • kardiovaskulární systém: srdeční selhání, arteriální hypertenze, tachykardie;
  • nervový systém a smyslové orgány: závratě, úzkost, bolesti hlavy, poruchy spánku, deprese, podráždění a suchost očí, diplopie nebo rozmazané vidění, porucha sluchu a zraku, hluk nebo tinnitus;
  • hematopoetický systém: agranulocytóza, eosinofilie, anémie, trombocytopenická purpura, leukopenie, trombocytopenie;
  • močový systém: nefrotický syndrom, zánět močového měchýře, selhání ledvin v akutním stadiu, zvýšené močení;
  • alergické reakce: alergická rýma, kožní vyrážka, svědění, erythema multiforme exsudativní, angioedém, Lyellův syndrom.

Dlouhodobá léčba a podávání přípravku NEXT ve vysokých dávkách může způsobit nefrotoxické a hepatotoxické účinky a také vést k rozvoji aplastické nebo hemolytické anémie, pancytopenie nebo methemoglobinemie.

Předávkování

Příznaky předávkování NEXT nevolnost, zvracení, bolesti hlavy, ospalost, bolesti břicha, horečka, časté močení, arytmie, tachykardie, svalové záškuby nebo třes, metabolická acidóza, letargii nebo zvýšení vzrušení, akutní selhání ledvin, protrombinový čas prodloužení a zvýšení aktivity jaterních enzymů. V případě podezření na předávkování by měl lék okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Léčba symptomatické intoxikace. V prvních hodinách by měl žaludek omývat a užívat aktivní uhlí. Pacientovi je také předepsán alkalický nápoj a prováděna nucená diuréza.

Zvláštní pokyny

Tablety Nekst se nesmí užívat současně s jinými nesteroidními protizánětlivými léky a / nebo léky, které obsahují paracetamol.

U pacientů, kteří užívají lék déle než 5-7 dnů, je nutné sledovat funkci jater a stav periferní krve.

Příjem paracetamolu vede ke zkreslení výsledků laboratorních studií obsahu kyseliny močové a glukózy v krevní plazmě.

Symptomy NSAID-gastropatie, které se objevily během léčby Nekstomem, jsou indikací pro pečlivé sledování stavu pacienta (je nutné provést test stolice na okultní krev, krevní test pro stanovení hematokritu a hemoglobinu a provést esophagogastroduodenoscopy).

NEXT by měl být vysazen 48 hodin před testováním na 17-keto steroidy.

Během léčby se nedoporučuje pít alkoholické nápoje.

Dopad na schopnost řídit motorová vozidla a složité mechanismy

Pacienti užívající přípravek Nekst by měli po celou dobu léčby odmítnout jakoukoli práci vyžadující vysokou koncentraci pozornosti, rychlou motorickou a duševní reakci.

Použití v průběhu březosti a laktace

NEXT je kontraindikován u těhotných žen ve třetím trimestru. V prvním a druhém trimestru těhotenství je užívání léku možné pouze na lékařský předpis a pouze v případech, kdy přínos pro ženu převažuje nad potenciálním rizikem pro plod.

Další je kontraindikován u žen, které kojí.

Použití v dětství

Lék se nepoužívá u dětí do 12 let.

V případě poruchy funkce ledvin

Další je kontraindikován u pacientů se závažným selháním ledvin. U jedinců s nefrotickým syndromem a mírnou až středně těžkou renální insuficiencí se léčivo používá s opatrností.

S abnormální funkcí jater

Podle pokynů je přípravek NEXT kontraindikován u pacientů se závažným selháním jater. Při virové hepatitidě, cirhóze jater se zvýšeným tlakem v systému portální žíly, mírné až středně závažné jaterní insuficienci, alkoholickém poškození jater a benigní hyperbilirubinemii se lék používá s opatrností.

Lékové interakce

Barbituráty, tricyklická antidepresiva, fenytoin, rifampicin, ethanol, flumecinol, fenylbutazon a další induktory oxidace jaterních mikrozomů zvyšují riziko závažné intoxikace v případě předávkování Textem.

Pravděpodobnost hepatotoxického účinku léčiva je snížena při současném použití s ​​inhibitory oxidace mikrosomů.

V případě kombinace paracetamolu s ethanolem se zvyšuje riziko vzniku akutní pankreatitidy; s barbituráty po dlouhou dobu - účinnost paracetamolu klesá; s diflunisalomem - zvyšuje pravděpodobnost hepatotoxicity léčiva.

Riziko erozivních a ulcerózních lézí gastrointestinálního traktu se zvyšuje kombinací ibuprofenu s glukokortikosteroidy a ethanolem.

Ibuprofen zvyšuje terapeutický účinek inzulínu a hypoglykemických činidel pro orální podávání; zvyšuje plazmatické koncentrace preparátů methotrexátu, digoxinu a lithia; snižuje diuretický a natriuretický účinek hydrochlorothiazidu a furosemidu a hypotenzní účinek vazodilatátorů; redukuje protizánětlivou a protidoštičkovou aktivitu kyseliny acetylsalicylové.

NEXT snižuje aktivitu urikosurik a zvyšuje účinek nepřímých antikoagulancií.

Absorpce ibuprofenu snižuje kolestiramin a antacida.

Výskyt hypoprotrombinémie se zvyšuje s kombinovaným užíváním paracetamolu a ibuprofenu s kyselinou valproovou, cefotetanem, cefamundolem, plicamycinem a cefaperazonem.

Analogy

Analogy of Next jsou: Brufica Plus, Brustan, Nurofen Long, Nurofen Multisymptom, Ibuklin, Ibuklin Junior, Hyrumat atd.

Podmínky skladování

Skladujte při teplotě do 25 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti léku - 2 roky.

Obchodní podmínky lékárny

Je vydáván bez lékařského předpisu.

NEXT Recenze

Podle recenzí je Nekst vynikající analgetikum, které působí rychle a záměrně. Nejčastěji pacienti užívali lék na bolesti hlavy a bolesti zubů, migrény, neuralgii a také na katarální onemocnění. Ve všech těchto situacích se NEXT ukázal být účinnější než podobné látky s paracetamolem a ibuprofenem v kompozici. Nicméně, někteří pacienti léčí lék s opatrností, protože jeho rozsáhlý seznam vedlejších účinků.

Cena pro Nekst v lékárnách

K dnešnímu dni, náklady na lék v lékárnách - od 160 rublů na balení, obsahující 10 tablet. Cena NEXT v balení po 20 ks. - od 224 rublů.

Našli jste v textu chybu? Vyberte ji a stiskněte klávesy Ctrl + Enter.

Další

Ceny v internetových lékárnách:

Další je kombinované analgetikum, které má antipyretické a protizánětlivé účinky.

Forma uvolnění a složení

Forma dávkování - tablety, potažené fólií: bikonvexní, oválné, s rizikem; pouzdro je červené, jádro je v průřezu téměř bílé nebo bílé barvy (v buněčném blistru po 2, 6, 10 nebo 12 kusech; v kartonovém balení po 1 nebo 2 blistrech).

Složení 1 tablety:

  • účinné látky: paracetamol - 200 mg; ibuprofen - 400 mg;
  • Pomocné složky: mikrokrystalická celulóza, hydrogenfosforečnan vápenatý (Fujikalin), koloidní oxid křemičitý (Aerosil), stearát hořečnatý, mastek, giproloza (hydroxypropylcelulóza), sodná sůl kroskarmelózy;
  • pouzdro: Opadray 20A250004 červená [hypromelóza (hydroxypropylmethylcelulóza), hyprolosis (hydroxypropylcelulóza), oxid titaničitý, mastek, barvivo Ponzo 4R (E124), žluté barvivo „Sunset“ (E110)]; Opadry II 85F19250 transparentní [makrogol (polyethylenglykol), mastek, polysorbát, polyvinylalkohol].

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Další - lék, který obsahuje kombinaci dvou účinných látek, které mají analgetickou, hypotermickou a protizánětlivou účinnost.

Paracetamol: neopioidní analgetikum; jeho analgetické a antipyretické účinky jsou způsobeny blokádou COX (cyklooxygenázy) v centrálním nervovém systému a účinkem na centra bolesti a termoregulace.

Ibuprofen: nesteroidní protizánětlivé činidlo (NSAID), které má hypotermické, analgetické a protizánětlivé působení, které je spojeno s neselektivní inhibicí COX a supresí syntézy Pg (prostaglandinů).

Paracetamol a ibuprofen, působící v komplexu a vzájemně se doplňující, ovlivňují hlavní (centrální a periferní) mechanismy rozvoje bolesti, v důsledku čehož dochází k výraznému analgetickému účinku a rychlému terapeutickému účinku.

Farmakokinetika

Hlavní charakteristiky farmakokinetických procesů každé z aktivních složek Textu:

  • paracetamol: má vysokou absorpci; maximální plazmatická koncentrace je v rozmezí 5–20 µg / ml; čas k dosažení maximální koncentrace - od 0,5 do 2 hodin; Přibližně 15% látky se váže na plazmatické proteiny. Paracetamol proniká BBB (hematoencefalická bariéra); metabolizovány v játrech, tvoří aktivní a neaktivní metabolity. Vylučuje se hlavně ledvinami jako metabolity (sulfáty a glukuronidy), nezměněno - 3%; poločas rozpadu (T. t1/2) se pohybuje od 1 do 4 hodin;
  • ibuprofen: dobře vstřebává z gastrointestinálního traktu; doba potřebná k dosažení maximální koncentrace při užívání nalačno je 45 minut, po jídle - 1,5 až 2,5 hodiny; 90% se váže na plazmatické proteiny. Koncentrace látky v synoviální tekutině je vyšší než obsah v krevní plazmě. V játrech prochází pre-a post-systémový metabolismus. Ibuprofen má kinetiku bifázické eliminace; T1/2 je 2–2,5 hodiny; vylučovány převážně ledvinami (v nezměněné formě - méně než 1%), v menší míře - žlučí.

Indikace pro použití

  • syndrom bolesti při degenerativních a zánětlivých onemocněních pohybového aparátu, bolesti v kloubech;
  • bolest při menstruaci (algodysmenorrhea);
  • neuralgie;
  • bolesti hlavy (včetně migrény);
  • myalgie;
  • pooperační a posttraumatický syndrom bolesti;
  • bolesti zad;
  • horečné stavy (včetně doprovodných katarálních onemocnění a chřipky);
  • bolest v modřinách, zlomeninách, dislokacích, výronech;
  • zubů

Kontraindikace

  • erozivní a ulcerózní onemocnění gastrointestinálního traktu v akutní fázi, gastrointestinální krvácení;
  • hemofilie, sklon ke krvácení, prodloužení doby krvácení, hemoragická diatéza a další stavy s poruchami krvácení;
  • diagnostikovaná hyperkalemie;
  • těžké selhání ledvin a / nebo jater;
  • recidivující nosní polypózu a vedlejší dutiny, bronchiální astma a nesnášenlivost kyseliny acetylsalicylové nebo jiných nesteroidních antirevmatik (kompletní nebo neúplná kombinace, včetně zhoršené historie);
  • nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
  • stav po CABG (koronární bypass);
  • III. Trimestr těhotenství, kojení;
  • děti do 12 let;
  • individuální přecitlivělost na kteroukoli složku léčiva.

Relativní kontraindikace (onemocnění / stavy, které vyžadují opatrnost při používání Next):

  • mírné až mírné selhání ledvin / jater;
  • chronické srdeční selhání;
  • žaludeční a dvanáctníková vředová historie;
  • kolitida, enteritida, gastritida;
  • alkoholické poškození jater;
  • jaterní cirhóza s portální hypertenzí;
  • diabetes mellitus;
  • bronchospasmus, bronchiální astma;
  • benigní hyperbilirubinémie;
  • onemocnění periferních cév a tepen;
  • nefrotický syndrom;
  • I a II trimestry těhotenství;
  • stáří

Další: návod k použití (dávkování a způsob)

Tablety Nekst se užívají perorálně po jídle.

Doporučený režim dávkování:

  • dospělí: 1 tableta 3krát denně (maximálně 3 tablety denně);
  • děti starší 12 let (s tělesnou hmotností 40 kg): 1 tableta 2x denně.

Pokud se přípravek NEXT používá jako anestetikum, délka léčby nesmí překročit 5 dnů. Pokud se tablety používají jako antipyretika, nesmí se užívat déle než 3 dny. Pokračovat v léčbě drogami je možné pouze po lékařské konzultaci.

Vedlejší účinky

Možné nežádoucí účinky na třídy orgánových systémů:

  • kardiovaskulární systém: srdeční selhání, vysoký krevní tlak, tachykardie;
  • nervový systém: deprese, úzkost, poruchy spánku, závratě, bolesti hlavy;
  • močový systém: cystitida, polyurie, nefrotický syndrom, akutní selhání ledvin;
  • gastrointestinální trakt: pankreatitida, zácpa nebo průjem, ztráta chuti k jídlu, nadýmání, pálení žáhy, nevolnost / zvracení, bolest břicha, atopická stomatitida, ulcerace sliznice dásní;
  • dýchací systém: bronchospazmus, dušnost;
  • hematopoetické orgány: trombocytopenická purpura, eosinofilie, leukopenie, agranulocytóza, trombocytopenie, anémie;
  • smysly: zrakové postižení, podráždění a suchost očí, diplopie nebo rozmazané vidění, hluk nebo tinnitus, sluchové postižení;
  • Alergické reakce: erythema multiforme exudativní (včetně Stevens-Johnsonova syndromu), Lyellova syndromu (epidermální nekrolýza), alergické rýmy, svědění, kožní vyrážky, angioedému.

Při dlouhodobém užívání přípravku Next ve vysokých dávkách se může vyvinout hemolytická anémie, pancytopenie, methemoglobinemie, aplastická anémie a nefrotoxické a hepatotoxické účinky (papilární nekróza, intersticiální nefritida a hepatitida).

Předávkování

V případě předávkování NEXT možné manifestace z následujících příznaků: ospalost, zmatenost nebo neklid, nevolnost / zvracení, bolesti břicha, zmatenost, bolesti hlavy, arytmie, tachykardie, hypertermie, časté močení, metabolická acidóza, akutní selhání ledvin, svalové záškuby nebo třes, zrychlený aktivity jaterních transamináz, zvýšené PTV (protrombinový čas).

V případě podezření na předávkování by měl lék okamžitě vyhledat pomoc specialisty.

Léčba spočívá v mytí žaludku následným požitím aktivního uhlí, provádění nucené diurézy, poskytnutí alkalického pití pacientovi a v případě potřeby provedení symptomatické léčby.

Zvláštní pokyny

Pokud je doba užívání léku delší než 5-7 dnů, je nutné sledovat funkční stav jater, stejně jako počet periferních krvinek.

Je třeba se vyhnout současnému použití s ​​jinými léky, které zahrnují paracetamol a / nebo jiné NSAID.

V případě výskytu příznaků nesteroidní gastropatie je nutné pečlivé sledování stavu pacienta, včetně krevního testu na hematokrit a hemoglobin, esophagogastroduodenoscopy, analýzy výkalů pro stanovení skryté krve.

Doporučuje se vzít v úvahu, že paracetamol ovlivňuje výsledky laboratorních studií krevní plazmy pro obsah kyseliny močové a glukózy.

Pokud je nutné analyzovat stanovení 17 ketosteroidů v moči, je třeba tablety přípravku Nextst 2 dny před testem zrušit.

Během léčby nemůžete užívat nápoje obsahující alkohol.

Dopad na schopnost řídit motorová vozidla a složité mechanismy

Mělo by se zdržet činností, které vyžadují rychlou motorickou a duševní odezvu a zvýšenou pozornost, včetně řízení.

Použití v průběhu březosti a laktace

V I. a II. Trimestru těhotenství je užívání tablet Nekst možné pouze podle pokynů ošetřujícího lékaře av případě, kdy očekávaný přínos pro matku je vyšší než možné riziko pro plod.

Užívání léku ve třetím trimestru těhotenství je kontraindikováno.

Je-li to nutné, musíte v období laktace ukončit kojení.

Použití v dětství

Lék je kontraindikován u dětí do 12 let.

V případě poruchy funkce ledvin

Podle pokynů je NEXT zakázáno používat v těžké formě selhání ledvin.

Pacientům s poruchou funkce ledvin mírné nebo mírné závažnosti a nefrotického syndromu je třeba lék předepsat opatrně.

S abnormální funkcí jater

Pacienti s těžkou jaterní nedostatečností jsou kontraindikováni.

V případě mírné nebo mírné dysfunkce jater, virové hepatitidy, cirhózy jater s portální hypertenzí, alkoholického poškození jater, stejně jako benigní hyperbilirubinemie (Rotorův syndrom, Dubin-Johnson a Gilbert), je nutné užívat léčivo s opatrností po lékařské konzultaci.

Lékové interakce

Použití přípravku Next ve stejnou dobu jako některé léky může vést k rozvoji následujících účinků:

  • inhibitory mikrosomální oxidace (včetně cimetidinu): snížení rizika hepatotoxického účinku;
  • ethanol, glukokortikosteroidy: zvyšují pravděpodobnost erozivních ulcerózních lézí gastrointestinálního traktu;
  • Nepřímé antikoagulancia: zvýšení jejich účinku;
  • barbituráty, ethanol, fenytoin, tricyklická antidepresiva, fenylbutazon, rifampicin, flumecinol a další induktory mikrosomální oxidace v játrech: zvýšené riziko těžké intoxikace s předávkováním v důsledku zvýšené produkce hydroxylovaných aktivních metabolitů;
  • Diflunisal: zvýšení pravděpodobnosti rozvoje hepatotoxicity v důsledku zvýšení koncentrace paracetamolu v krevní plazmě o 50%;
  • vazodilatátory: snížení jejich antihypertenzního účinku;
  • ethanol: zvýšené riziko akutní pankreatitidy;
  • inzulín a orální hypoglykemická činidla: zvýšení jejich účinku;
  • Kolestiramin, antacida: inhibice absorpce ibuprofenu;
  • furosemid, hydrochlorothiazid: snížení jejich natriuretického a diuretického účinku;
  • barbituráty (s dlouhodobým užíváním): snížení účinnosti paracetamolu;
  • myelotoxická léčiva: zvýšený projev textu Hematotoxicita;
  • Urikosurické léky: inhibice jejich účinku;
  • kyselina acetylsalicylová: oslabení antiagregančního a protizánětlivého účinku;
  • cefotetan, cefoperazon, cefamundol, plicamycin, kyselina valproová: zvýšení výskytu hypoprotrombinémie;
  • přípravky lithia, metotrexát, digoxin: zvýšení jejich koncentrace v krvi.

Analogy

Analogy of Next jsou: Hyrumat, Nurofen Long, Brustan, Ibuklin Junior, Ibuklin, Brufica Plus a další.

Podmínky skladování

Uchovávejte při teplotě do 25 ° C, mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti - 2 roky.

Obchodní podmínky lékárny

Je vydáván bez lékařského předpisu.

NEXT Recenze

V NEXT recenze, to je poznamenal, že to má rychlý a účinný účinek na bolesti hlavy, které vznikají z různých důvodů. Pacienti tvrdí, že léčivo je účinné pro zmírnění menstruace, bolesti zubů, horečky a neuralgie a má prodloužený analgetický účinek.

Mezi nedostatky, které naznačují přítomnost barviv ve složení tablet, v některých recenzích popisují nepřítomnost anestetického působení a stěžují si na ospalost. Všimněte si také velký počet vedlejších účinků uvedených v návodu, relativně vysoké náklady na tablety s malým množstvím v balení a potřebu individuálního výběru.

Cena pro Nekst v lékárnách

Cena Nekstu za jedno balení tablet je: 6 ks. - 64–101 rublů; 10 ks. - 94–136 rublů; 20 ks. - 213–233 rublů.