Analogy "Ibuprofen": seznam léků, indikace, návod k použití

Diagnostika

Indikace pro použití "Ibuprofenu" a jeho analogů jsou bolest, horečka, přítomnost zánětlivých procesů. Tyto prostředky patří mezi nesteroidní protizánětlivé léky. Nejsou návykové a nemají narkotický účinek.

Zvažte návod k použití "Ibuprofenu" a analogů léčiv.

Indikace pro použití

"Ibuprofen" je předepsán ke zmírnění symptomů a léčbě nemocí, jako jsou:

  • vysoká horečka;
  • zánět ucha;
  • bolesti hlavy nebo bolesti zubů;
  • bolest vyplývající z poranění kostí, kloubů a měkkých tkání;
  • bolesti kloubů;
  • migrénu;
  • myalgie;
  • neuralgie;
  • ORL onemocnění;
  • artritida a artróza;
  • osteochondróza;
  • nefrotický syndrom;
  • adnexitis a další.

Kontraindikace

"Ibuprofen" a mnoho jeho analogů je zakázáno používat, pokud má pacient následující patologie:

  • vřed nebo eroze zažívacího traktu;
  • individuální nesnášenlivost vůči součástem nástroje;
  • onemocnění ledvin a jater;
  • intrakraniální výpotek;
  • poruchy krvácení;
  • srdeční selhání;
  • poškození optického nervu;
  • hypertenze;
  • věku dětí do 6 let (v případě analogů to může být buď méně než specifikované nebo více).

Zvláštní pozornost je třeba věnovat kompatibilitě "Ibuprofenu" s jinými léky. Nesmí se užívat společně s trombolytickými léky, aspirinem, cyklosporinem a podobně. Kompletní seznam naleznete v návodu k použití Ibuprofenu, který je v každém balení.

Levné analogy

Jaké léky budou zařazeny do seznamu analogů ibuprofenu? Je to levnější nebo dražší? Začněme odpovědí na druhou otázku. Náklady na "Ibuprofen" ve formě tablet je do 20 rublů za balení. Má smysl hledat drogy, jejichž náklady budou ještě nižší?

Proto považujeme nejznámější a dražší analogie "Ibuprofenu".

"Nurofen"

Prvním analogem Ibuprofenu je Nurofen. Náklady na lék je do 200 rublů.

Přípravek obsahuje ve svém složení stejnou účinnou látku - ibuprofen. Také v "Nurofen" existují různé pomocné složky, které se mohou lišit v závislosti na formě vydání. Například tablety obsahují látky, jako je kyselina stearová, sodná sůl kroskarmelózy, sacharóza, laurylsulfát sodný a další.

"Nurofen" je k dispozici v následujících formách:

Tento analog "Ibuprofenu" může být použit pro léčbu dětí (suspenze "Nurofen"). Existují také speciální formy léku, které se vyznačují kratší dobou expozice a zvýšenou účinností - Nurofen Express a Nurofen Express Neo.

Indikace pro použití analogu "Ibuprofen" jsou stejné jako u hlavního léčiva.

"Ibufen"

Hlavní účinnou složkou léčiva je také ibuprofen. Kompozice také obsahuje některé další složky, včetně sacharózy.

Přípravek se používá k úlevě od bolesti, při komplexní terapii při léčbě akutních respiračních onemocnění, po očkování u dětí.

Tento analog "Ibuprofenu" je dostupný ve formě tablet. Obsahuje ibuprofen a pomocné složky. "Mig" může určit odstranění příznaků, například:

  • migrénu;
  • akutní bolesti hlavy;
  • menstruační bolest u žen;
  • bolesti svalů;
  • neuralgické záchvaty;
  • horečka během nachlazení a chřipky.

Stojí za zmínku, že na rozdíl od "Iburofen", tento lék není používán k léčbě dětí mladších 12 let.

"Brufen"

Lék je dostupný ve formě tablet a sirupu. Jeho hlavní aktivní složkou je ibuprofen.

"Brufen" má široké spektrum činností a používá se pro:

  • revmatoidní artritidu;
  • osteoartróza;
  • revmatismus;
  • bolest při poškození vazů, měkkých tkání, šlach;
  • bolest svalů;
  • menstruační bolest u žen;
  • bolest zubů;
  • migrény;
  • horečka;
  • různé zánětlivé procesy.

Nepoužívá se k léčbě dětí do 7 kg a těhotných.

Další analogy léčiva ve formě tablet a sirupu

Kromě výše uvedených přípravků existují další analogy "Ibuprofenu":

  • "Paracetamol";
  • Indometacin;
  • "Buran";
  • Analgin;
  • "Kyselina acetylsalicylová" ("Aspirin").

Přestože se tyto léky mohou lišit v hlavní účinné látce, mají podobný typ účinku. I když je zde jeden důležitý "ale". Všechny jsou mnohem toxičtější než ibuprofen. Proto by neměly být používány u pacientů s problémy v oblasti gastroenterologie.

Ale za spravedlnosti stojí za zmínku, že některé z výše uvedených léků jsou mnohem účinnější než Ibuprofen. Například, pokud je potřeba použít nástroj s výraznějším protizánětlivým účinkem, je lepší zvolit "indomethacin".

Mimochodem, pokud pacient stále hledá levnější protějšek Ibuprofenu, měl by se zeptat v lékárně Paracetamol. Pro 10 tablet budete muset zaplatit asi 5 rublů.

"Ibuprofen" ve formě masti a gelu, jeho analogů

Stejně jako pilulky, gel a mast "Ibuprofen" se používají k úlevě od bolesti a zánětu. Mohou být přiřazeny k:

  • zánětlivé procesy v kloubním aparátu;
  • bolest svalů;
  • modřiny;
  • podvrtnutí;
  • radiculitis;
  • osteoartróza;
  • periarthritida ramene a lopatky;
  • dna;
  • bursitida;
  • osteochondróza;
  • tendovaginitida;
  • ankylozující spondylitida;
  • různých typů artritidy.

S těmito symptomy, takový domácí a importoval protipóly Ibuprofen jak: t

Vezměme si stručný návod na používání nejoblíbenějších nástrojů.

"Dolgit"

Účinnou složkou krému je ibuprofen.

"Long" má antipyretický, analgetický, protizánětlivý účinek. Lék může zlepšit pohyblivost kloubů a snížit otok.

Mast se používá pro různá poranění, stejně jako pro léčbu bolesti zad, artrózy, tendinitidy, bursitidy, tendovaginitidy, ztuhlosti pohybů v oblasti ramen.

Diklofenak

Hlavní účinnou látkou je diethylamin diklofenak. Ve složení masti a pomocných složek, jako je benzylalkohol, sorbitol, čištěná voda, isopropylalkohol, disiřičitan sodný a další.

„Diklofenak“ také patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv a má antipyretické, antirevmatické, analgetické a protizánětlivé účinky.

Mast se používá v přítomnosti:

  • symptomy bolesti v páteři, myalgie, neuralgie;
  • bolest a zánět po úrazech a pooperačním období;
  • revmatická onemocnění měkkých tkání;
  • degenerativní a zánětlivá onemocnění kloubů (včetně artritidy, artrózy, fibrositidy a dalších).

"Diklak"

Další analog "Ibuprofen", který považujeme - gel "Diklak." Aktivní složkou léčiva je diklofenak sodný.

Léčivo se používá k lokální léčbě zánětu a bolesti kloubů, svalů, šlach a vazů. Jeho použití v kombinaci s různými nesteroidními protizánětlivými léky by mělo být prováděno s velkou opatrností.

"Bystrumgel"

Aktivní složkou léčiva je ketoprofen. Gel také obsahuje ethylalkohol, karbopol, nipagin, trometamol, neroli olej, levandulový olej, připravenou vodu.

"Bystrumgel" má široké spektrum činností a může být použit s:

  • artritida;
  • tendonitis;
  • artróza;
  • periarthritis;
  • lymfangitida;
  • lumbago;
  • lumbální-sakrální léze;
  • osteochondróza;
  • sportovní zranění;
  • bursitida;
  • flebitida;
  • křivé;
  • podvrtnutí;
  • modřiny;
  • poškození menisku;
  • myositida;
  • entezopatie;
  • dorsalgie

Přípravek se nepoužívá k léčbě dětí a těhotných žen.

Co je lepší: "Ibuprofen" nebo analogy?

Na tuto otázku není možné přesně odpovědět. Na jedné straně je cena "Ibuprofenu" mnohem nižší ve srovnání s jinými léky se stejnou účinnou látkou nebo podobným typem účinku. V tomto případě se nástroj vyznačuje vysokou účinností a poměrně širokým spektrem účinku, zřídka se stává příčinou vedlejších účinků, je k dispozici v několika formách.

Na druhé straně však v některých případech může být nutné najít alternativu. Například analogy ibuprofenu se používají, když požadovaný účinek nenastal po použití původního léčiva. Rovněž hledají náhradu v případech, kdy je zapotřebí určitá forma léku (sirup, gel, čípky a tak dále) nebo lék v lékárně prostě není k dispozici.

Neměli byste se spoléhat na zkušenosti někoho jiného ve snaze najít odpověď na otázku: „Která droga je ještě lepší?“ Koneckonců, každý člověk má svůj vlastní jedinečný organismus a léky ho ovlivňují příliš odlišně. To je důvod, proč Ibuprofen pomáhá jednomu člověku dokonale, zatímco jiní jsou nuceni kupovat dražší dovážené léky. Ať už to bylo cokoliv, lékař by se měl zabývat výběrem nesteroidních protizánětlivých léčiv.

Nezaměstnujte se a buďte zdraví!

Ibuprofenové analogy

Pokud lékař předepíše pacientovi lék, může být někdy nutná jeho náhrada lékem s podobným účinkem. To se také může týkat takového běžného protizánětlivého léku, jako je ibuprofen.

Vlastnosti ibuprofenu

Nejprve se dotkneme otázky, co je to ibuprofen, co je pro něj a jak by se měl používat. Ibuprofen je nástroj ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv (NSAID). Má několik typů působení najednou - antipyretické, analgetické a protizánětlivé. Vzhledem k této vlastnosti může být lék předepsán pro bolest různého původu:

  • kloubní a revmatické bolesti,
  • osteochondróza,
  • neuralgie
  • svalová bolest
  • bolesti zubů a bolesti hlavy
  • bolestivá menstruace,
  • modřiny a zranění.

Také lék je často používán jako prostředek k potírání negativních symptomů akutních respiračních infekcí a chřipky - bolesti, bolesti těla, vysoká horečka.

Ibuprofen nejen zmírňuje bolest, ale také snižuje intenzitu zánětlivého procesu, snižuje otok.

Lék lze použít k léčbě dětí ve věku od 6 let a žen během těhotenství, s výjimkou třetího trimestru.

Existují různé dávkové formy ibuprofenu. Nejsou to jen pilulky, ale také kapsle, sirup a suspenze, krémy, masti a gely, roztok pro parenterální podání.

Tablety mají obvykle dávku 200 mg, suspenzi - 20 mg / ml. 1 g gelu a masti obsahuje 50 mg ibuprofenu.

Proč může být nutné nahradit ibuprofen?

Důvody pro to mohou být zcela jiné. Někteří lidé nemají rádi cenu léku, někteří chtějí používat účinnější a spolehlivější lék a někteří mohou mít závažné nežádoucí účinky na ibuprofen.

Samozřejmě, když nahradíte lék podobným, je lepší na internetu neposlouchat rady přátel nebo příležitostných poradců, ale naučit se názor specialisty.

Jaké jsou analogy ibuprofenu?

Analogy jakéhokoliv léku jsou dvou typů. Některá léčiva jsou ve svém složení plně konzistentní, to znamená, že mají stejnou účinnou látku. Tyto typy léčiv se nazývají strukturní analogy nebo synonyma. Jiný typ analogu může mít mírně odlišnou sloučeninu než původní lék, nicméně účinek těchto léků bude stále podobný původnímu léku.

Většina léčivých látek používaných v medicíně po dobu nejméně několika desetiletí má několik možností pod různými ochrannými známkami a ibuprofen zde není výjimkou. Nicméně ne všechny tyto léky mají ve svém názvu slovo „ibuprofen“, což může velmi ztěžovat nalezení správného léku.

V některých případech mohou být vhodné léky s jinou účinnou látkou. Tyto léky zpravidla patří do stejné skupiny jako ibuprofen - do skupiny NSAID. V jiných situacích může ibuprofen nahradit analgetika nebo antipyretika. Při výběru léků, které nejsou strukturními analogy ibuprofenu, je třeba věnovat zvláštní péči. Ne všechny z nich mohou být dány dětem. Ne všechny z nich mohou být také užívány ženami během těhotenství. Lékař zde nebude nadbytečný.

Kombinované přípravky mohou být přičítány samostatné skupině. Obsahují kromě ibuprofenu i další látky, které zlepšují nebo doplňují jeho účinek. Rozsah použití těchto léků je širší a někdy doplňky doplňují účinek ibuprofenu. Například se rozšířila kombinace paracetamolu a ibuprofenu. K těmto prostředkům však musí být přistupováno s trochou opatrnosti. Ve většině případů mohou nahradit ibuprofen, ale další složky mohou mít své vlastní kontraindikace, takže před zakoupením takové drogy byste měli pečlivě prostudovat její pokyny.

Existuje mnoho strukturních analogů a léčiv s podobným účinkem u ibuprofenu. Při výběru substitučního léčiva je však důležité zvážit jeho dávkovou formu. Koneckonců ne všichni výrobci vyrábějí například dětské léky ve formě sirupu nebo suspenze, stejně jako léky ve formě krémů a mastí. Někteří výrobci vyrábějí výrobek ve formě šumivých (rozpustných) tablet, stejně jako tablet s prodlouženým účinkem (retard).

Populární strukturní analogy ibuprofenu:

  • Advil
  • Artrokam,
  • Bofen
  • Dlouho
  • Ibunorm,
  • Ibutard
  • Ibufen,
  • MIG 400,
  • Maxicold,
  • Další
  • Nurofen,
  • Suprafen,
  • Faspik.

Zpravidla změna ibuprofenu na levnější ekvivalent nedává smysl, protože ibuprofen je obvykle vyráběn domácími výrobci a jeho cena je cenově dostupná pro téměř všechny. Je to další záležitost, pokud pacient věří více v dovážených drogách, například drogách pod značkou Nurofen, které vyrábí společnost, která jednou vyvinula ibuprofen.

Jaké látky mohou mít vlastnosti ibuprofenu a v případě potřeby je nahradit? Pokud mluvíme o antipyretických vlastnostech léku, pak absolutní vůdce - paracetamol. Je možné použít v této kvalitě a staré dobré kyseliny acetylsalicylové. Pro léčbu dětí však není vhodná z důvodu možných závažných komplikací. Pokud mluvíme o zánětlivých procesech, je lepší věnovat pozornost lékům s indometacinem nebo diklofenakem. Když je anestézie nejvhodnější léky s ketorolakem. Ve většině případů však náhrada nebude rovnocenná. Faktem je, že ibuprofen je považován za jeden z nejbezpečnějších léků a vyznačuje se relativně nízkým výskytem nežádoucích účinků.

Ceny léků obsahujících ibuprofen:

  • Dlouhý krém 5% - od 99 p.,
  • MIG 400 pilulky - od 80 p.,
  • Nurofen, suspenze - od 136 s.,
  • Nurofen, tablety - od 92 s.,
  • Ibuprofen, suspenze - od 76 s.,
  • Ibuprofen, tablety - od 17 p.,
  • Ibuprofen, gel 5% - od 96 p.,
  • Maxicold, zavěšení - od 162 r.,
  • Faspik, zavěšení - od 134 str.,
  • Další Uno, kapsle - od 137 str.

Níže jsou uvedeny stručné popisy některých strukturních analogů a léčiv s účinkem podobným ibuprofenu.

Forma přípravku: 200 mg tablety.

Indikace: bolesti hlavy, svalů a zubů, migréna, bolesti zad a kloubů, neuralgie, ARH a horečka chřipky

Kontraindikace: nesnášenlivost NSAID, krvácení, ulcerózní onemocnění gastrointestinálního traktu, těžké selhání ledvin, jater nebo srdce, věk do 6 let, hmotnost do 20 kg, 3 trimestry těhotenství

Použití: Pro dospělé a děti - tableta 3-4krát denně. Maximální denní dávka pro dospělé - 6 tablet, pro děti - 4 tablety. Neužívejte pilulky déle než 3 dny bez lékařského předpisu.

Levný krém, který má protizánětlivé a analgetické účinky. Obsahuje ibuprofen.

Indikace: artritida, radiculitida, osteochondróza s radikulárním syndromem, myalgie, trauma (bez omezení integrity měkkých tkání), dislokace, výrony, kloubní syndrom s revmatismem a dnou.

Uvolnění: krém 5% v zkumavkách po 20, 50 a 100 g. 1 g krému obsahuje 50 mg ibuprofenu.

Kontraindikace: pláčová dermatóza, ekzémy, odřeniny, infikované rány, až jeden rok starý.

Použití: Krém by měl být aplikován v pásmu 5-10 cm v místě zánětu a pečlivě otřen do kůže. Lék lze použít 2-3 krát denně. Průběh léčby bez konzultace s lékařem by neměl překročit 10 dnů.

Protizánětlivý lék s výrazným účinkem. Indomethacin je však více charakteristický pro vedlejší účinky spojené s gastrointestinálním traktem než pro jiné NSAID.

Uvolnění formy: tablety 25 a 50 mg, masti, svíčky, gel.

Indikace: artritida a artróza, neuralgie, myalgie, bolest v páteři a kloubech, traumatický zánět kloubů a měkkých tkání.

Kontraindikace: věk do 14 let, 3 trimestry těhotenství, ulcerózní onemocnění gastrointestinálního traktu, těžké formy selhání ledvin, jater a srdce, krvácení.

Použití: Dospělí jmenují 25 mg 3-4krát denně. Maximální denní dávka je 200 mg. Trvání léčby určuje lékař.

Analgetika a antipyretika, lék, který snižuje bolest a horečku. Má rychlý účinek, doporučuje se pro použití u dětí.

Forma uvolnění: Tablety o hmotnosti 500 mg.

Indikace: Slabý a středně silný syndrom bolesti (bolest hlavy, bolest zubů, neuralgie, myalgie, algomenorrhea, trauma), horečka s akutními respiračními infekcemi a chřipkou.

Kontraindikace: zneužívání alkoholu, přecitlivělost na lék.

Použití: Dospělí a děti od 12 let 1 tableta 3-4 krát denně. Délka léčby je 5-7 dnů. Maximální denní dávka je 4 g. Děti ve věku 6-12 let mají předepsanou dávku 250-500 mg pro děti ve věku 3-6 let - 150-250 mg. Frekvence příjmu - 4x denně.

Účinné analogy ibuprofenu

Protizánětlivé látky Tablety Ibuprofenu jsou dostupné v každé druhé lékárni. Při dodržení mírného stupně dávkování může být tento přípravek použit bez zvláštní konzultace s odborníkem a lékařským předpisem. Tento lék má nejen protizánětlivý účinek, ale také účinně zmírňuje bolest a pomáhá zmírňovat návaly horka.

V tabletové formě je léčivo předepsáno pro léčbu patologických procesů dýchacího ústrojí orgánů, jakož i pro odstranění bolesti v oblasti hlavy a pro akutní bolest v dutině zubu. Ibuprofenová masti je předepsána pro léčebný účinek při onemocnění kloubů a tkání.

Na pultech farmakologických lékáren je tato droga široce dostupná díky své nízké tržní hodnotě. Levné tablety ibuprofenu, jejichž cena se pohybuje od 30 do 40 rublů, se nedoporučují pro děti do 5 let.

V případech, kdy existují určité kontraindikace užívání tohoto léku, nebo dochází k individuální intoleranci k jeho jednotlivým složkám, dojde k záchraně podobným lékům s podobným spektrem terapeutického účinku, ale různým chemickým složením. Co může nahradit ibuprofen?

Jako vynikající náhrada za ibuprofen nebyly vyvinuty méně účinné léky Nurofen a Mig, které mají vysokou popularitu, a to ve všech médiích.

Nurofen

Složení přípravku Nurofen jako aktivní složky zahrnuje ibuprofen, jakož i v závislosti na formě uvolňování další složky, které mají pomocný účinek.

Výrobci Nurofen nabízejí různé formy uvolňování tohoto léku, mezi nimiž se liší:

  • Prášky;
  • Gel pro aplikaci na kůži v kloubech nebo postižených tkáních;
  • Sirup;
  • Tobolky;
  • Svíčky pro rektální podání.

Mimo jiné existují speciální dávkové formy Nurofenu, které poskytují dětem terapeutický účinek, to je školka Nurofen ve formě suspenze pro perorální podání a rektální čípky a formy léčiva se zvýšenou účinností a nejkratší dobou expozice, jako je Nurofen Express a Nurofen Express Neo.

Tento lék se používá k odstranění příznaků bolesti s různými etiologiemi as nepohodlným pocitem v oblasti svalových vláken.

Na rozdíl od Ibuprofenu jsou jeho analogy o něco dražší, ale jejich terapeutické vlastnosti se mírně liší. Analogy ibuprofenu, jako jsou čípky a sirup Nurofen, mohou být použity pro zmírnění horečky a bolesti u kojenců. Proto, za cenu analogu ibuprofenu ve formě svíček, nebo kapalná forma Nurofen bude o něco dražší, v rozsahu 160 rublů.

Tabletování Mig je také jedním z nejoblíbenějších a nejvyhledávanějších generických léků z naší původní medicíny.

Na co jsou tyto pilulky? Jejich složení obsahuje všechny stejné ibuprofen s dalšími pomocnými složkami. Používají se k odstranění následujících příznaků:

  • Akutní bolest v hlavě;
  • Migréna;
  • Bolest v břiše během menstruace;
  • Pocity bolesti v oblasti svalových vláken;
  • Výskyt horečky s rozvojem chřipky nebo nachlazení;
  • Projevy neuralgických záchvatů.

Tento lék se nedoporučuje používat u dětí mladších 12 let, bez konkrétních doporučení zdravotníka.

Pokud jde o náklady na tablety MiG, jsou také několikrát vyšší než původní tablety Ibuprofenu. Jejich průměrná cenová politika na ruském trhu se pohybuje od 100 do 250 rublů.

Shrnutí

Ibuprofen má analoga od jiných výrobců, jako jsou:

  • Dlouhé ve formě krému;
  • Burana ve formě gelu nebo tablet;
  • Stejně jako drogy Advil a Paspiq.

Mnoho zemí produkuje generika, ale je nepravděpodobné, že by někdo mohl najít levnější protějšky za tržní hodnotu než původní droga, protože cenová politika pro všechny zahraniční léky je vždy o něco vyšší než u sovětských drog.

Pokud důkladně prozkoumáte složení analogů vyvinutých v různých zemích a různých farmakologických společnostech, můžeme si všimnout jedné podobnosti: ve všech generikách domácího léčiva je hlavní účinnou látkou ibuprofen.

Ale v tom případě, proč platit občas více, pokud je účinná látka stejná ve všech přípravcích? Je důležité poznamenat, že není možné aplikovat tabletové anestetikum nebo antipyretikum v každém případě. Gelové formy analogů nebo jejich formy uvolňování ve formě rektálních čípků nebo kapalných sirupů mohou proto být vynikajícím nástrojem pro eliminaci patologických projevů u malých dětí a v jiných nestandardních situacích.

Mimo jiné, podobné léky Ibuprofen může být vynikající alternativou k zajištění nezbytného léčebného účinku v případě, že při užívání domácího léku není dodržen požadovaný účinek. Koneckonců, všechny léky se stejným terapeutickým účinkem, v úplně jiné formě, postihují každého pacienta, někdo pomáhá originálním lékům a někdo musí používat pouze cizí analogy.

Volba léků by měla být prováděna v závislosti na individuálních charakteristikách pacienta a v případech s obtížemi při výběru nezbytných léků byste se měli poradit s odborníkem.

Levné analogy a náhražky ibuprofenu pro děti i dospělé

Ibuprofen tablety jsou v každé rodině lékárničku, protože přicházejí na mysl s teplotou nebo bolestí. Ibuprofen je nesteroidní protizánětlivé léčivo. Účinně má analgetický a mírný antipyretický účinek.

Návod k použití ukazuje takové indikace, jako jsou zánětlivá onemocnění páteře a kloubů, infekční zánět doprovázený horečkou, bolestí zubů nebo bolestí hlavy, léčba onemocnění z otorinolaryngologie, artritidy, ischias a dalších.

Lék má mnoho forem uvolňování - masti, gelu, čípků, suspenzí, tablet, tobolek, roztoku pro intravenózní injekce.

Existují speciální přípravky pro děti s přijatelnou dávkou účinné látky, kterou lze předepsat od 1 měsíce po porodu. Ibuprofen je schválen pro použití v těhotenství (kromě 3 trimestrů) a během kojení.

Další výhodou tohoto léku je jeho levná cena. Balení tablet stojí 15 rublů, sirup pro děti - 60 rublů, gel 50 rublů, mast 25 rublů. Ibuprofen má mnoho analogů a blízkých náhražek, které mohou plně nahradit samotný lék.

Analogy ruské výroby

Synonyma od domácích výrobců obsahují ibuprofen ve složení drogy jako hlavní složku.

Levná dětská droga vyráběná v Rusku. Forma uvolnění - rektální čípky.

Denní dávka pro děti by neměla překročit 20-40 mg / kg / den.

Kombinovaný nástroj. Léčivo obsahuje paracetamol a ibuprofen.

Lék komplexně blokuje bolest v krátkém čase.

Oblast použití kombinuje následující indikace: bolesti hlavy, bolesti zubů, bolesti zad, bolesti kloubů, migrény, neuralgie, horečka, bolest zranění.

Doporučeno pro děti od 12 let.

Ukrajinské náhražky

Níže jsou uvedeny levné analogy ibuprofenu mezi ukrajinskými léky.

  1. Bofen Forma uvolnění - suspenze. Nejlepší lék pro děti s kousání zubů, horečkou, bolestí hlavy, bolestí zubů. Možné schůzky s 3 měsíci života. Průměrná cena je 75–90 rublů.
  2. Ibunorm Nejlevnější lék ukrajinské problematiky na základě ibuprofenu. K dispozici ve formě kapslí a dětského sirupu.

Nástroj je předepsán pro systematické bolesti různého původu, stejně jako pro studené příznaky doprovázené horečkou. Průměrná cena je 30–80 rublů. Ibutard. Kapsle s ibuprofenem v kompozici. Nesteroidní protizánětlivé činidlo. Účinně zmírňuje a snižuje horečku.

Dospělí a děti přidělte po 12 letech. Pokud je těhotenství možné, léčba v 1, 2 trimestrech. Průměrná cena 85 - 100 rublů.

Běloruské generiky

Moderní běloruské generiky ibuprofen vám řeknou, co je to za lék. Tabulka obsahuje nejoblíbenější léky s podobným složením.

Protizánětlivé, antirevmatické léčivo. Účinně zvládá bolestivý syndrom různých stupňů vývoje.

Má antipyretické vlastnosti, zmírňuje otoky s modřinami a poraněním.

Náhrada za ruský ibuprofen je levnější nebo s ekvivalentní cenovkou.

Tablety jsou rozlišovány pouze výrobcem - běloruské obavy "Belmedpreparaty." Indikace a kontraindikace jsou identické.

Dětská suspenze určená k úlevě od zranění, zubů, uší, zubů.

Nutí teplotu, zmírňuje příznaky nachlazení. Aplikace je možná od 1 měsíce života.

Ostatní cizí analogy

Ibuprofen analogy mohou být levnější vybrat ze seznamu dovážených léků.

  • Novigan. Země původu - Indie. Složení léčiva zahrnuje ibuprofen, pitofenon, fenpiverinium bromid. Kombinovaná antispasmodická, anestetická, protizánětlivá léčiva. Forma vydání - pilulky. Průměrná cena je 70–190 rublů.
  • Ibufen. Nástroj je k dispozici v Polsku. Populární lék pro děti, dobrá náhrada za levné dovážené léky. Sirup úspěšně eliminuje bolest a snižuje horečku, neovlivňuje progresi zánětu. Průměrná cena je 95–110 rublů.
  • Advil. Lék se vyrábí v Německu, Itálii, Rakousku. Šumivé tablety nebo dětské jahodové suspenze. Základem léčiva je ibuprofen. Průměrná cena je 75–160 rublů.
  • Dlouho Země původu - Německo. Levný gel nebo mast pro vnější použití s ​​antiexudativní a analgetickou účinností. Aplikuje se lokálně na bolest kloubů, zranění, modřiny. Průměrná cena je 100–250 rublů.
  • Okamžitě Lék se vyrábí v Německu. Přípravek obsahuje ibuprofen ve formě šumivých tablet. Průměrná cena je 70–150 rublů.
  • Nurofen. Země producentů - Španělsko, Řecko, Spojené království, Nizozemsko. Moderní lék ke snížení teploty s výrazným analgetickým účinkem.

Uvolnění formy - svíčky, suspenze, prášek pro přípravu roztoku v sáčku, tablety, kapsle, gel. Průměrná cena je 100–410 rublů.

Přípravek lze podávat dětem a během těhotenství. Tyto kategorie patří mezi nejzranitelnější pacienty, proto byste se před zahájením léčby měli poradit se svým lékařem.

Analogové tablety Ibuprofenu

Ibuprofen je jedním z nejpopulárnějších zástupců nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID), který se v klinické praxi úspěšně používá více než půl století. Jeho vysoká účinnost je potvrzena obrovskou poptávkou spotřebitelů po tomto léku.

Použití přípravku Ibuprofen plně odpovídá moderním standardům léčby bolesti. Snadnost použití, dostupnost a různorodost dávkových forem činí Ibuprofen lékem volby pro mnoho nemocí, což je klíčem k úspěšné léčbě.

Jak

Ibuprofen je derivát kyseliny propionové, který má analgetický, protizánětlivý a mírný antipyretický účinek. Ve srovnání s jinými NSAID má méně vedlejších účinků z trávicího traktu. Užívání malých dávek navíc nezvyšuje pravděpodobnost srdečního infarktu.

Ibuprofen se po požití rychle hromadí v krevním řečišti a spolu s průtokem krve dosahuje zánětlivého ohniska. Zde dochází k jejímu hlavnímu působení, které spočívá ve zlepšení oběhu, aktivaci intracelulárního metabolismu, snížení propustnosti cévních stěn a rozvoji zánětlivých mediátorů. Díky tomu se snižuje tělesná teplota, bolest a otok měkkých tkání.

Lék je schopen zlepšit pohyblivost v kloubech, takže je často předepisován pro artikulární patologie: artritida, artróza, dna, spondylarthróza a osteochondróza. Je také účinný při traumatických zraněních: podlitinách, výronech, výronech a zlomeninách.

Ibuprofen může být použit v léčbě onemocnění dýchacího a močového systému. Hlavními směry jejího použití jsou však horečné stavy, včetně post-vakcinační horečky, bolesti hlavy a bolesti zubů, bolestivá období, osteoartritida a syndrom bolesti u urolitiázy.

Odkaz: Systémové podávání ibuprofenu snižuje riziko rakoviny plic u těžkých kuřáků.

Ibuprofen je schválen pro použití u dětí ve věku od 6 let au těhotných žen v 1. a 2. trimestru. Je dostupný ve formě tablet a tobolek s prodlouženým účinkem, dražé, ve vodě rozpustných šumivých tablet a pastilek, granulí pro přípravu vodného roztoku, rektálních čípků, suspenzí, 5% kapky ústy.

Analogy Ibuprofenu

Analogy jakéhokoliv léku jsou dvou typů: náhražka může mít zcela identické složení nebo může obsahovat jinou účinnou látku, ale má podobný terapeutický účinek. První se nazývají synonyma a používají se v případě:

  • odstranění původního léčiva z výroby;
  • nedostatek drogy k prodeji;
  • významné rozdíly v cenách v kategorii ekvivalentních fondů.

Prostředky, které se liší od originálu v účinné látce a jménu, ale jsou předepsány pro stejné patologie, se nazývají analogy. Mají stejný terapeutický účinek, ale jeho síla může být větší nebo menší a tolerance je lepší nebo horší. Významné rozdíly jsou také v kontraindikacích a možných nežádoucích účincích.

Je třeba poznamenat, že ne všechny léky patřící do stejné farmakologické skupiny jsou analogy. Proto pouze ošetřující lékař může doporučit Ibuprofen.

Tam je mnoho strukturních analogů a různých náhrad pro Ibuprofen. Ne všechny jsou však vyráběny v tak rozmanitých formách. Například dětské suspenze nebo tablety s prodlouženým (dlouhým) účinkem jsou vyráběny pouze u několika značek.

Léky jsou synonyma

Následující léky mají stejné složení jako ibuprofen:

  • Nurofen, Nurofen Forte;
  • Deblock K dispozici pouze ve formě tablet 200 mg, nevztahuje se na děti do 12 let;
  • Dolgite (Německo);
  • Mig 200, Mig 400;
  • Ibutop. Pouze jedna dávková forma - gel;
  • Ibufen (Polsko). Oranžová suspenze s chutí a vůní pomeranče se používá u dětí od 6 měsíců věku;
  • Ibufen Forte, Ibufen Ultra. 200 mg tobolky s tekutinou uvnitř;
  • Ibunorm, Ibutard;
  • Ibusan Tablety 200 a 400 mg;
  • Ibuprom. Tablety 200 a 400 mg;
  • Burana. Tablety 200 a 400 mg;
  • Brufene. K dispozici ve formě tablet, sirupu pro děti, gelu pro vnější použití;
  • Faspik. Tablety 200 a 400 mg, granule pro přípravu roztoku pro orální podání 200, 400 a 600 mg. Výrobek má příjemnou chuť máty a ananasu;
  • Solpaflex. K dispozici v tobolkách po 300 mg a 200 mg tabletách, neexistuje žádná forma uvolňování pro děti;
  • Suprofen;
  • Pedea K dispozici pouze ve formě roztoku pro intravenózní podání a používá se výhradně u novorozenců;
  • Artrokam;
  • Další Uno Express.

Nurofen je nejznámějším „konkurentem“ Ibuprofenu a jedním z jeho prvních obchodních jmen. To bylo Nurofen, který byl poprvé povolen k prodeji bez lékařského předpisu ve Velké Británii a od roku 1983, se stal velmi populární ve všech zemích. Doposud v ruských lékárnách prodávala Nurofen britskou produkci.

Hlavním rozdílem přípravku Nurofen od Ibuprofenu je širší výběr forem a dávek: lze jej zakoupit v tabletách po 200, 400, 600 a 800 mg; ve formě sirupu pro děti; krém, mast a gel pro venkovní použití.

Hlavní typy Nurofenu jsou reprezentovány několika druhy:

  • Nurofen Forte - lék se zvýšenou dávkou ibuprofenu na 400 mg;
  • Nurofen Express se liší od obvyklého Nurofen tím, že se prodává v kapslích s tekutým obsahem a působí rychleji;
  • Nurofen Express Forte je dvojnásobná dávka přípravku Nurofen Forte ve formě kapslí;
  • Nurofen Express Neo obsahuje ibuprofen ve formě lysinátu, díky kterému se rychleji rozpouští v žaludku.

Nurofen pro děti je reprezentován sirupem a suspenzí s chutí ovoce, šumivých tablet a rektálních svíček. Obsah účinné látky v nich je snížen na 100 mg v suspenzi a na 60 mg v čípcích.

Kombinované přípravky

Tato skupina zahrnuje léčiva se dvěma léčivými látkami, z nichž jednou je Ibuprofen. V kombinaci tyto látky vzájemně potencují vzájemný účinek, čímž se zvyšuje protizánětlivý, analgetický a antipyretický účinek. Jejich současné použití však významně zvyšuje riziko nežádoucích účinků.

Stojí za zmínku, že výsledky velkého počtu provedených studií nenechávají žádné pochybnosti o výhodě kombinace ibuprofenu a paracetamolu v monoterapii. Tato kombinace je považována za bezpečnou a nákladově efektivní, ale nejdůležitější je, že poskytuje trvalý terapeutický účinek a zároveň eliminuje bolestivý syndrom různých etiologií.

Seznam léčiv obsahujících ibuprofen a paracetamol:

  • Další;
  • Ibuklin tobolky, Ibuklin Junior v dispergovatelných tabletách pro děti od 2 do 12 let;
  • Brustan;
  • Nurofen Long;
  • Nurofen Multi Symptom;
  • Hyrumat;
  • Brufica Plus, zavěšení.

Novigan je další kombinovaný přípravek s ibuprofenem, doplněný pitofinon hydrochloridem a fepiverinium bromidem. Obě další složky mají relaxační účinek na hladké svaly vnitřních orgánů.

Léčivé analogy

Nejúčinnějším a cenově dostupným analogem Ibuprofenu je bezesporu Paracetamol. Podle výsledků experimentů překonává ibuprofen v anestetickém působení a dobře zvládá zejména bolesti hlavy a bolesti kloubů. Protizánětlivé vlastnosti jsou však mnohem silnější u ibuprofenu. Oba léky mohou být použity ke zmírnění horečky a bolesti, ale Ibuprofen je vhodnější pro dlouhodobou léčbu.

Paracetamol je lépe známý a má mírnější účinek na zažívací orgány, takže může být užíván nalačno. Nevýhodou ibuprofenu je dráždivý účinek na sliznice gastrointestinálního traktu (GIT), takže je opilý pouze po jídle.

Absolutní výhodou paracetamolu je cena, protože je levnější nejen pro ibuprofen, ale i pro většinu léků s podobným účinkem. V lékárnách jsou náklady na balení tablet Paracetamol od 5 do 15 rublů.

Při absenci účinku monoterapie může být ibuprofen podáván spolu s paracetamolem, ale musí být vzato v úvahu dávkování. Společné přijetí těchto prostředků je povoleno osobám starším 16 let.

Další populární náhradou ibuprofenu je kyselina acetylsalicylová nebo aspirin. Nemá však protizánětlivý účinek a může způsobit nežádoucí účinky na straně zažívacích orgánů. Je velmi nežádoucí užívat tyto látky společně, protože to dramaticky zvyšuje riziko toxických účinků na gastrointestinální trakt.

Přípravky na bázi indometacinu a diklofenaku jsou vhodné pro zmírnění zánětu. Pokud je potřeba úlevy od bolesti, je třeba věnovat pozornost lékům s Ketorolakem: Ketans, Ketokam, Ketans atd. Ve většině případů však tato náhrada nebude zcela rovnocenná: ve srovnání s ibuprofenem je jejich bezpečnostní profil významně nižší.

Léky na bázi metamizolu sodného mohou také pomoci zmírnit bolest a zánět: Analgin, Baralgin, Pentalgin, Tempalgin, Bellalgin, Borral, Maxighan, Nobol, Revalgin, Andipal a další.

Závěry

Ibuprofen a jeho analogy mají podobný terapeutický účinek, i když mohou obsahovat různé účinné látky. Bez ohledu na zvolený lék je důležité si uvědomit, že je možné užívat jakýkoliv lék ze skupiny NSAID po dobu jednoho týdne.

Mělo by také brát v úvahu převážně symptomatický účinek NSAID, protože primárně eliminují symptomy a ne příčinu onemocnění. Proto by měl lékař stanovit dávkování a dávkování léků.

Ibuprofen je velmi účinný prostředek k rychlému zmírnění bolesti, zánětu a snížení vysoké tělesné teploty. Její bezpečnost byla prokázána klinickými studiemi a prodej volně prodejných léků z lékáren a cenově dostupné ceny činí pro většinu pacientů Ibuprofen lékem volby.

Podobné léky mohou být vynikající náhradou za ibuprofen, pokud je neúčinný. Nedostatek požadovaného výsledku léčby je často spojován s individuálními charakteristikami těla. V tomto případě lékař doporučí lék, který je vhodný pro konkrétního pacienta.

Ibuprofen: levnější výuka a analogie pro dospělé a děti

Reparaty ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv (NSAID) jsou široce používány v různých oblastech medicíny. Jejich příjem umožňuje zastavit bolest, snížit zánět, mít antipyretický účinek.

Rozsah nesteroidních protizánětlivých léků je rozsáhlý, ale jakýkoli lék pouze dočasně eliminuje symptomy nemoci a neovlivňuje příčiny jeho vývoje.

Společný zástupce ze skupiny NSAIDs je Ibuprofen, který má přijatelnou cenu, velmi dobrou snášenlivost.

Ve farmakologickém trhu je léčivo poskytováno v několika formách, má mnoho analogů domácí i zahraniční produkce, které jsou často používány v pediatrii pro děti od 2 měsíců.

Před zvážením podobných náhražek Ibuprofenu je nutné se seznámit se samotnou značkou, jejími terapeutickými vlastnostmi a dalšími informacemi, které jsou uvedeny v návodu k použití.

Farmakologický účinek

Ibuprofen je klasifikován jako neselektivní inhibitor činidel COX1,2.

Základem léčiva je stejná látka ibuprofen (derivát kyseliny propionové), také v prostředku obsahuje pomocné složky.

V praxi se častěji používá forma tablet (pro dospělé) a sirup (pro děti).

Ibuprofen má na tělo následující komplexní účinek:

  • protizánětlivé;
  • antiperetické;
  • analgetika.

Účinnost léku díky svému složení, které vám umožní potlačit faktory přispívající k zánětlivému procesu v těle.

Mechanismus účinku Ibuprofenu je následující: t

  • inhibuje biosyntézu prostaglandinových mediátorů bolesti (Pg);
  • snižuje sekreci bradykininu;
  • narušuje proces přeměny kyseliny arachidonové;
  • inhibuje fázi zánětu: jak exsudaci, tak proliferaci;
  • snižuje pocit bolesti v krbu.

Vzhledem k těmto vlastnostem léku, užívání Ibuprofenu vám umožní zastavit bolest světla a střední intenzity, snížit horečku, snížit zánět ve svalech a kloubech.

Aktivní složka léčiva po podání se rychle vstřebává do systémové cirkulace.

Maximální koncentrace v krvi je pozorována do 2 hodin po požití, ale účinek se projeví během 20-30 minut. Lék je metabolizován v játrech, vylučován ledvinami.

Indikace a dávkování

Ibuprofen - lék ze skupiny protizánětlivých léčiv, je široce používán v různých oblastech medicíny ke snížení bolesti. Lék je symptomatický lék, často doplňuje hlavní průběh terapie.

Vzhledem k velkému rozsahu ibuprofenu a jeho podobným náhradám se tyto léky používají pro děti i dospělé, hlavní je vybrat požadovanou dávku.

Mezi hlavní indikace pro použití přípravku Ibuprofen patří následující stavy:

  • bolest hlavy lehké a střední intenzity;
  • PMS s bolestí;
  • poruchy pohybového aparátu;
  • traumatické bolesti;
  • kousání zubů;
  • patologii otolaryngologického profilu;
  • respirační infekce s horečkou.

V praxi je Ibuprofen častěji používán jako analgetikum-antipyretikum se zvyšující se tělesnou teplotou, která je přítomna v SARS, ARI. Můžete užívat lék v jiných podmínkách, které jsou doprovázeny teplem a bolestí různých etiologií (včetně zubů).

Podle instrukcí se dospělým a dětem po 6 letech podává třikrát denně 200 mg (1 tableta).

V případě potřeby lze dávku zvýšit na 400 mg (2 tablety). Tableta ibuprofenu by měla být užívána s dostatečným množstvím vody. Účinek po podání bude patrný po 20-30 minutách a bude pokračovat po dobu 6-8 hodin.

Pro děti mladší 6 let je vhodnější užívat lékové analogy, které jsou dostupné ve formě sirupu nebo rektálních čípků. Jsou dražší, protože jsou vyráběny převážně zahraničními farmaceutickými společnostmi.

Nejvýznamnějšími představiteli jsou Nurofen a Ibufen, které je možné odebírat od 3 měsíců.

Jakýkoliv analog Ibuprofenu pro děti by měl předepisovat pediatr v souladu s tělesnou hmotností a diagnózou. Doba užívání přípravku Ibuprofen a podobných přípravků by neměla překročit 5 - 7 dnů.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Ibuprofen, stejně jako jakýkoli jiný lék ze skupiny NSAID, má řadu kontraindikací a vedlejších účinků.

Je nutné odmítnout přijetí za následujících podmínek a patologií:

  • žaludeční a duodenální vřed v akutní fázi;
  • Crohnova choroba;
  • ulcerózní kolitida;
  • alergické na složení;
  • hemofilie;
  • těžké onemocnění ledvin, jater;
  • těhotenství 1 a 3 trimestr;
  • děti do 6 let (tablety) a sirup do 3 měsíců).

Ve vzácných případech a pouze v případě, že není doporučeno doporučené dávkování nebo pokud jsou v anamnéze kontraindikace, mohou se objevit nežádoucí účinky: t

  • nevolnost, nutkání zvracet;
  • exacerbace chronických onemocnění trávicího traktu;
  • alergické reakce;
  • bronchospasmus;
  • zhoršená stolice;
  • tachykardie.

Snížení rizika nežádoucích účinků pomůže správné dávkování léku a příjem na radu lékaře.

Když se objeví výše uvedené příznaky, je nutné přestat užívat léky, obraťte se na lékaře, který může najít podobný léčebný účinek.

Ibuprofenové analogy ve formě tablet

Ibuprofen odkazuje na dostupné léky, jejichž cena nepřesahuje 40-60 rublů za 10 tablet. Lék prodávají různé farmaceutické společnosti domácí i zahraniční produkce.

Kromě toho existuje seznam levných analogů s ibuprofenem a s jinou účinnou látkou, ale se stejným účinkem.

Rusky

  • "Artrokam" je protizánětlivé léčivo na bázi ibuprofenu, které se často používá při léčbě nemocí pohybového aparátu nebo jako analgetikum. Obsahuje 0,2 nebo 0,4 mg ibuprofenu a pomocné látky. Cena za tabletu nepřesahuje 90 rublů za balení po 20 kusech.
  • NEXT je kombinovaný přípravek, který obsahuje ibuprofen a paracetamol. Má silnější vlastnosti, používá se jako anestetikum, protizánětlivé a antipyretické činidlo. Lék lze použít pouze pro dospělé a děti po 12 letech. Cena tablet je 100 rublů za balení.
  • "Ibuprom" - má nesteroidní protizánětlivý účinek, používá se jako symptomatický lék na bolestivý syndrom a zvýšenou tělesnou teplotu. Kompozice obsahuje stejný ibuprofen. Cena léku je asi 60-90 rublů.

Ukrajinci

  • "Ibunorm" je levnou náhražkou Ibuprofenu se stejným složením. Dostupné na trhu v tabletách a kapslích. Předepisuje se jako symptomatický lék na mírnou a středně závažnou bolest. Cena 30-60 rublů.
  • "Ibutard" - ukrajinská droga s ibuprofenem, která účinně eliminuje horečku, bolest, zánět. Používá se pro dospělé a děti po 12 letech. Jeho cena je 60-100 rublů.

Běloruské

  • "Suprafen" - antirevmatikum s protizánětlivým účinkem, dobře zvládá horečku, bolest, zmírňuje otoky tkání. Náklady na léky v lékárnách nepřekročí 150 rublů.
  • "Ibuprofen Belmed" - strukturní analog originálního léku, mající identické indikace a vedlejší účinky. Cena nepřesahuje 40 rublů za balíček po 10 tablet - již není levnější.

Zahraniční

  • "Novigan" - lék indické farmaceutické společnosti, který odkazuje na kombinované prostředky. Kromě ibuprofenu obsahuje pitofenon, fenpiverinium bromid. Na rozdíl od obichnogo Ibuprofen je Novigan silnějším lékem s výrazným analgetickým, protizánětlivým účinkem. Průměrné náklady na lék nepřesahuje 150 rublů.
  • „Ibufen“ je další lék na bázi ibuprofenu. Země původu - Polsko. K dispozici ve formě sirupu a tablet, což umožňuje jeho použití nejen pro dospělé, ale i pro děti. Ibufen má dobrou přenositelnost, mnoho pozitivních recenzí, stejně jako cenově dostupné - od 150 rublů.
  • "Dlouhý" - účinný lék s anestetickým a protizánětlivým účinkem. Vyrobeno v Německu, používá se pro bolest různých etiologií a intenzity. Lékárny stojí od 160 rublů za balení.

Co nahradit lék pro dítě

Léky na bázi ibuprofenu jsou vždy vyžadovány v pediatrii. Děti do 6 let prášky jsou kontraindikovány, takže výrobci nabízejí léky v tekutých formách.

Používají se při virových infekcích, jako febrifuge, stejně jako kousání u dětí po 3 měsících. Tyto léky jsou dostupné ve formě sirupu nebo rektálních čípků.

Mají dobrou toleranci, působí po dobu 15-20 minut po podání, 6-8 hodin.

  • „Nurofen sirup“ je cizí analog domácího ibuprofenu, který se používá v pediatrii. Lék lze podávat dětem od 3 měsíců. 5 ml léčiva obsahuje 100 mg ibuprofenu a pomocných látek.
    Používá se jako anestetikum a antipyretikum při vysoké tělesné teplotě. Sirup má ovocnou chuť, také měřicí lžíci pro pohodlné dávkování. Nicméně, to neplatí pro levné, jeho cena je asi 300 rublů.
  • "Nise" - lék ze skupiny protizánětlivých léků. Nejedná se o strukturní analog Ibuprofenu, protože je založen na nimesulidu: 10 ml této látky je obsaženo v 1 ml sirupu. Nise označuje silnější drogy a také pracuje déle než 8-12 hodin. Používá se od 2 let se syndromem těžké bolesti a hypertermií.
  • Panadol je lék na bázi paracetamolu. Vztahuje se na NSAID a je často používán jako náhrada za léčiva obsahující ibuprofen. K dispozici v sirupu, může být přidělen od 2 měsíců. Na rozdíl od Ibuprofenu, který působí po dobu 8 hodin, trvá Panadol 4 hodiny. Jinak je terapeutický účinek obou látek stejný, ale vlastnosti analogu jsou o něco slabší. Cena sirupu je 200 rublů za láhev.

Ibuprofen nebo paracetamol

Paracetamol se používá jako antipyretikum a analgetikum, ale na rozdíl od Ibuprofenu si zachovává svůj účinek po dobu 4 hodin, což znamená častější příjem.

Ibuprofen nejenže snižuje teplotu, ale také má protizánětlivý účinek. Při volbě mezi dvěma podobnými léky je třeba zvážit stupeň onemocnění, intenzitu klinického obrazu a charakteristiky těla pacienta.

Paracetamol, stejně jako ibuprofen, jsou podávány v různých formách a dávkách.

Dospělí se doporučuje užívat lék v dávce 500 mg, děti od 2 let - 250 mg. Děti od 1 měsíce a děti do 2 let musí používat sirup Panadol, suspenzi paracetamolu nebo rektální čípky - Cefecon D.

Oba léky jsou symptomatická terapie, takže jejich užívání po dobu delší než 5-7 dní se nedoporučuje.

Ibuprofen nebo Nurofen - což je lepší?

Nurofen je strukturní náhražkou Ibuprofenu - dovážené drogy, která je také zařazena do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv.

Analog je poskytován ve formě tablet, svíček a sirupu pro děti. Na rozdíl od obvyklého ibuprofenu jsou dávky přípravku Nurofen různorodější: 0,2 0,4 a 0,6 mg. Mezi nejsilnější léky patří "Nurofen retard" (prodloužená činnost) - tab. 0,8 mg.

Výhodou firmy Nurofen je její výrobní technologie, díky které je lék bezpečnější, snižuje seznam kontraindikací a možná rizika vedlejších účinků.

V pediatrii se Nurofen sirup velmi často používá u dětí od 3 měsíců, což vám umožňuje eliminovat horečku, bolest během zubů nebo bolesti svalů v případě SARS nebo chřipky.

Cena léku Nurofen je několikanásobně vyšší, ale jak ukazuje hodnocení pacienta, efekt jeho užívání je mnohem lepší.

Ibuklin nebo ibuprofen

Ibuklin je lék podobný ibuprofenu, ale obsahuje 2 účinné látky - ibuprofen a paracetamol. Týká se nesteroidních protizánětlivých (NSAID), používaných při léčbě SARS, akutních respiračních infekcí, jako antipyretika a anestetika.

Ibuklin na rozdíl od obyčejného ibuprofenu je považován za silnější lék. Často se používá pro příznaky chladu, bolesti, lehké a střední intenzity.

Pro děti je lék dostupný ve formě sirupu, ale lék může předepsat pouze pediatr.

Ibuklinův seznam kontraindikací je rozsáhlejší, takže bez předchozí konzultace s lékařem tento nástroj neplatí.

Co je lepší - Diclofenac nebo Ibuprofen?

Diklofenak patří do kategorie nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID), která je také považována za silnější lék než původní lék. V praxi se častěji používá k léčbě bolesti kloubů.

Aktivní složkou analogu je diklofenak. Dostupné na trhu v různých formách - tablety, kapsle, ampule pro intramuskulární injekce, masti a gel.

Lék se nedoporučuje déle než 7 dnů, protože má negativní vliv na sliznici žaludku. Uvolňuje dobře, odstraňuje zánět, ale není určen pro děti do 12 let.

Je-li uvažováno s oběma léky, je bezpečné říci, že Diclofenac se nejlépe užívá při bolesti kloubů a svalů a Ibuprofen se zvýšenými hodnotami teploměru.

Diklofenak se nepoužívá v pediatrii, lze jej užívat pouze po dohodě s lékařem. Tento ruský nástroj je levnější než původní - 40 rublů pro 10 tablet.

Indometacin nebo ibuprofen

Indomethacin je levný lék Ibuprofenu v tabletkách, ale podobnost mezi léky je jen ve skutečnosti, že obě léčiva jsou protizánětlivá léčiva. Tablety indomethacinu obsahují další účinnou látku - indomethacin 25 mg.

Na rozdíl od Ibuprofenu není předepisován pro děti do 14 let a je běžně používán při léčbě nemocí pohybového aparátu.

Lék patří k symptomatickým prostředkům, má dostupnou cenu a velký seznam kontraindikací a vedlejších účinků.

Indomethacin může být užíván déle než 10 dnů, podle doporučení ošetřujícího lékaře.

Ibuprofen nebo ketoprofen

Oba léky patří do stejné farmakologické skupiny a mají výrazný protizánětlivý, antipyretický a analgetický účinek.

Na rozdíl od ibuprofenu je Ketoprofen silnějším lékem, který se používá jako analgetikum pro různé stavy.

Ibuprofen se nejlépe používá ke snížení vysoké tělesné teploty a ketoprofenu - bolesti v kloubech a svalech.

Pediatri dávají přednost ibuprofenu, protože je lépe snášen, má méně kontraindikací a nežádoucích účinků.

Na závěr

Ibuprofen - stejně jako jeho analogy - mají stejný terapeutický účinek, i když mohou mít odlišné složení. V nezávislosti, který lék ze skupiny NSAIDs se používá, je třeba pít ne déle než 7 dnů.

Je důležité pochopit, že takové léky neodstraňují příčinu nemoci, ale pouze dočasně zastaví obecnou kliniku. Proto je pro úspěšnou léčbu nutné provést komplexní léčbu, jak je předepsána lékařem.

Ibuprofen je účinné širokospektrální léčivo, které dobře kombinuje s jinými léky, ale nepoužívá se s léky z podobné skupiny.