Askofen: návod k použití, analogy a recenze, ceny v lékárnách v Rusku

Diagnostika

Askofen je kombinační lék, který má analgetické, antipyretické a protizánětlivé účinky.

Složky tablety Askofen:

  • Kyselina acetylsalicylová - 0,2 g (200 mg);
  • Paracetamol - 0,2 g (200 mg);
  • Kofein - 0,04 g (40 mg).

Kyselina acetylsalicylová má antipyretický a protizánětlivý účinek, snižuje bolest, zejména způsobenou zánětem, a také mírně inhibuje agregaci krevních destiček a tvorbu krevních sraženin, zlepšuje mikrocirkulaci v centru zánětu.

Kofein zvyšuje reflexní vzrušivost míchy, stimuluje dýchací a vazomotorická centra, rozšiřuje krevní cévy kosterních svalů, mozku, srdce, ledvin, snižuje agregaci krevních destiček; snižuje ospalost, únavu, zvyšuje duševní a fyzickou výkonnost.

V této kombinaci má malá dávka kofeinu téměř žádný stimulující účinek na centrální nervový systém, ale pomáhá normalizovat vaskulární tón mozku a urychlit průtok krve.

Paracetamol má analgetické, antipyretické a extrémně slabé protizánětlivé působení, které je spojeno s jeho účinkem na termoregulační centrum v hypotalamu a slabě exprimovanou schopností inhibovat syntézu Pg v periferních tkáních.

Po požití se absorbuje téměř 90% léčiva. Maximální koncentrace látek v séru se dosahuje v různých časech: paracetamol - během jedné hodiny, kofein - 2,5 hodiny, kyselina acetylsalicylová - 1-2 hodiny.

Indikace pro použití

Co přípravek Askofen tablety pomáhá? Podle instrukcí je lék předepisován pro symptomatickou léčbu nachlazení a akutních respiračních virových infekcí (včetně chřipky) - zmírnění syndromu bolesti (pocit „bolesti těla“ v těle) a snížení teploty.

Další indikace zahrnují:

  • migrénu;
  • neuralgii (včetně syndromu hrudního kořene);
  • myalgie;
  • artralgie;
  • bolest zubů na pozadí pulpitidy a parodontitidy;
  • bolest při menstruaci (algodysmenorrhea);
  • febrilní syndrom (včetně revmatických onemocnění).

Návod k použití Askofen, dávkování

Tablety se užívají orálně. Pro snížení dráždivého účinku na orgány trávicího traktu se doporučuje užívat po jídle, konzumním mléku nebo zásadité minerální vodě.

Doporučený návod k použití dávkování Askofen - 1-2 tablety 2-3 krát denně.

Maximální přípustná denní dávka je 6 tablet.

Interval mezi dávkami je nejméně 4 hodiny a pro pacienty s poruchou funkce ledvin nebo jater je to 6 hodin.

Průběh léčby je 5 dní jako lék proti bolesti a 3 dny, aby se teplota normalizovala.

Dávkování a doba podávání mohou být na předpis zvýšeny.

Vedlejší účinky

Instrukce upozorňuje na možnost vzniku následujících nežádoucích účinků při předepisování přípravku Askofen:

  • Anorexie, nevolnost, zvracení, gastralgie, průjem, erozivní a ulcerózní gastrointestinální léze, gastrointestinální krvácení, selhání jater a / nebo ledvin, zvýšený krevní tlak, tachykardie.
  • Alergické reakce: kožní vyrážka, angioedém, bronchospasmus.

S dlouhou recepcí:

  • závratě, bolesti hlavy, poruchy zraku, tinnitus, snížená agregace krevních destiček, hypokoagulace, hemoragický syndrom (krvácení z nosu, krvácení z dásní, purpura atd.), poškození ledvin s papilární nekrózou;
  • hluchota;
  • Stevens-Johnsonův syndrom, toxická epidermální nekrolýza (Lyellův syndrom), Reyeův syndrom u dětí (poruchy metabolické acidózy nervového systému a psychiky, zvracení, dysfunkce jater).

Kontraindikace

Je kontraindikováno jmenovat Askofen v následujících případech:

  • eroze a vředy gastrointestinálního traktu (v akutním stadiu);
  • gastrointestinální krvácení;
  • aneuryzma aorty;
  • aterosklerotické léze koronárních cév;
  • těžké selhání jater;
  • těžké dysfunkce ledvin;
  • portální hypertenze;
  • špatné srážení krve;
  • onemocnění hematopoetického systému;
  • jestliže jste přecitlivělý / á na jednu nebo více složek léku;
  • děti a mladiství do 15 let;
  • „Aspirinová triáda“ (bronchiální astma + nosní polypóza + nesnášenlivost salicylátů nebo jiných NSAID).

Předávkování

Předávkování se projevuje bolestí žaludku, poškození sluchu / zraku a rozrušením zažívacího ústrojí, s výrazným předávkováním je možná kóma.

Je nutné okamžitě vypláchnout žaludek a provést symptomatickou léčbu. Zavolejte lékaře.

Analogy Askofen, cena v lékárnách

V případě potřeby můžete přípravek Askofen nahradit analogem účinné látky - jedná se o léky:

Výběr analogů je důležité pochopit, že pokyny pro použití Askofen, ceny a recenze léků podobných akcí neplatí. Je důležité, abyste se poradili s lékařem a ne aby se léčivo nezávisle nahradilo.

Cena v ruských lékárnách: Askofen tablety 10 ks. - od 23 do 47 rublů, 20 kusů - od 45 do 59 rublů, podle 729 lékáren.

Lék by měl být skladován mimo dosah dětí při teplotě do 25 ° C. Doba použitelnosti je 3 roky. Obchodní podmínky lékárny - bez lékařského předpisu.

Co říkají recenze?

Podle lékařů, Askofen je vynikající, levný a efektivní kombinace lék. Lidé, kteří užívali lék, v přehledu poznamenávají, že terapeutický účinek s dlouhým periodickým příjmem se nesnižuje.

O projevu vedlejších účinků je třeba poznamenat, že Askofen Darnitsa je schopen více než jiné formy exacerbovat projev astmatu, což způsobuje vznik nejsilnějších alergických reakcí.

Na úkor toho, zda lék zvyšuje nebo snižuje tlak - Ascofen obsahuje kofein, stimuluje centrální nervový systém a normalizuje cévní tonus mozku a urychluje průtok krve - takže lék mírně zvyšuje tlak a lidé s hypertenzí je třeba brát s opatrností.

Zvláštní pokyny

Při dlouhodobém užívání léku je nutné sledovat periferní krev a funkční stav jater. Vzhledem k tomu, že kyselina acetylsalicylová má antiagregační účinek, musí pacient, pokud má podstoupit chirurgický zákrok, předem informovat lékaře o užívání léku.

Kyselina acetylsalicylová v nízkých dávkách snižuje vylučování kyseliny močové. To může v některých případech vyvolat záchvat dny.

Během léčby byste měli upustit od užívání nápojů obsahujících alkohol (zvýšené riziko gastrointestinálního krvácení).

Kyselina acetylsalicylová má teratogenní účinek: při aplikaci v prvním trimestru těhotenství vede k malformaci - štěpení horního patra; v trimestru III - způsobuje inhibici pracovní aktivity (inhibice syntézy GHG), uzavření arteriálního kanálu u plodu, což způsobuje hyperplazii plicních cév a hypertenze v cévách plicního oběhu.

Kyselina acetylsalicylová se vylučuje do mateřského mléka, což zvyšuje riziko krvácení u dítěte v důsledku dysfunkce krevních destiček.

Lék není předepisován jako anestetikum pro osoby mladší 18 let, jako antipyretikum pro děti do 15 let s akutními respiračními infekcemi způsobenými virovými infekcemi v důsledku rizika rozvoje Reyeova syndromu (encefalopatie a akutní tuková dystrofie jater s akutním rozvojem selhání jater).

Lékové interakce

Snižuje terapeutický účinek nepřímých koagulantů, rezerpinu, heparinu, hypoglykemických léků, steroidních hormonů, spironolaktonu, furosemidu, hypotenzních srdečních onemocnění, látek proti dne, které podporují vylučování kyseliny močové.

Ascofen zvyšuje toxický účinek GCS, derivátů sulfonylmočoviny, metotrexátu, narkotických analgetik a nesteroidních antiflogistik.

Nedoporučuje se kombinovat léčivo s barbituráty, antiepileptiky, zidovudinem, rifampicinem a alkoholem.

Paracetamol je schopen zvýšit účinek antikoagulancií.

Askofen-P

Askofen-P: návod k použití a recenze

Latinský název: Ascophenum-P

Kód ATX: N02BA71

Účinná látka: kyselina acetylsalicylová + kofein + paracetamol (kyselina acetylsalicylová + kofein + paracetamol)

Výrobce: Pharmstandard OJSC, Rusko

Aktualizace popisu a fotografie: 10/22/2018

Ceny v lékárnách: od 22 rublů.

Askofen-P - kombinovaný lék s anestetickým, antipyretickým, protizánětlivým, psychostimulačním účinkem.

Forma uvolnění a složení

Dávková forma Askofen-P - tablety: ploché válcovité, bílé nebo bílé s narůžovělým / krémovým odstínem, mramorování je přijatelné, s rizikovým a zkoseným, se slabým zápachem nebo bez zápachu (10 ks. V blistrech, v kartonovém svazku 1–3) balení).

Účinné látky ve složení 1 tableta:

  • kyselina acetylsalicylová - 200 mg;
  • kofein - 40 mg;
  • paracetamol - 200 mg.

Pomocné látky ve směsi Askofen-P: bramborový škrob, povidon, kyselina stearová, mastek, stearát vápenatý, kapalný parafín VGM-30M, silikonová emulze KE-10-12.

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Askofen-P patří mezi kombinovaná analgetika.

Mechanismus účinku je způsoben vlastnostmi účinných látek, které tvoří Askofen-P:

  • kyselina acetylsalicylová: má protizánětlivý, antipyretický a analgetický účinek, který je spojen s potlačením COX-1 a COX-2 (cyklooxygenázy), regulující syntézu prostaglandinů; inhibuje agregaci destiček;
  • kofein: zvyšuje reflexní vzrušivost míchy, stimuluje vazomotorická / respirační centra, rozšiřuje krevní cévy mozku, ledvin, srdce, kosterních svalů, snižuje agregaci krevních destiček; pomáhá zvyšovat fyzickou a duševní výkonnost, snižuje ospalost a únavu;
  • paracetamol: má analgetické a antipyretické účinky.

Indikace pro použití

Indikace pro Askofen-P je mírná / mírná bolest u dospělých:

  • algomenorrhea;
  • syndrom hrudního kořene, lumbago;
  • bolesti zubů a bolesti hlavy;
  • migrénu;
  • neuralgie;
  • myalgie;
  • artralgie.

Také lék je ukázán dětem od 15 let a dospělým s akutními respiračními a infekčními a zánětlivými onemocněními za účelem snížení zvýšené tělesné teploty.

Kontraindikace

  • zhoršení erozivních a ulcerózních lézí gastrointestinálního traktu;
  • gastrointestinální krvácení;
  • nedostatek vitamínu K;
  • výrazná porucha funkce ledvin / jater;
  • astma vyvolaná užitím kyseliny acetylsalicylové, salicylátů a jiných nesteroidních protizánětlivých léčiv;
  • hemoragická diatéza (trombocytopenie, hypoprotrombinémie, hemofilie, Willebrandova choroba, teleangiektázie, trombocytopenická purpura);
  • chirurgické postupy zahrnující krvácení;
  • nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
  • stratifikační aneuryzma aorty;
  • portální hypertenze;
  • glaukom;
  • poruchy spánku, podrážděnost, úzkostné poruchy (panické poruchy, agorafobie);
  • organická onemocnění kardiovaskulárního systému (akutní infarkt myokardu, závažná ischemická choroba srdeční, arteriální hypertenze), časté komorové extrasystoly, paroxysmální tachykardie;
  • věk do 15 let (jako febrifuge) nebo 18 let (jako lék proti bolesti);
  • I a III trimestry těhotenství, laktace;
  • individuální intoleranci na složky léčiva, stejně jako xantiny a další nesteroidní protizánětlivé léky.

Relativní (nemoci / stavy, při kterých si jmenování Askofen-P vyžaduje opatrnost):

  • hyperurikémie;
  • dna;
  • urátovou nefrolitiázu;
  • těžké srdeční selhání;
  • zátěž v anamnéze pro žaludeční vřed a / nebo duodenální vřed;
  • II trimestr těhotenství.

Návod k použití Askofen-P: metoda a dávkování

Askofen-P se užívá orálně, nejlépe po jídle, vymačkaném mléce, vodě, alkalické minerální vodě.

Obvykle je lék předepsán 1-2 tablety 2-3 krát denně s intervaly nejméně 4 nebo 6 hodin (s normální nebo zhoršenou funkcí ledvin / jater).

Askofen-P je určen pro krátkodobé použití - 3 dny jako antipyretikum, nebo 5 dní jako anestetikum.

Změna režimu léku je možná pouze po konzultaci s lékařem.

Vedlejší účinky

  • kardiovaskulární systém: tachykardie, zvýšený krevní tlak;
  • trávicí systém: gastralgie, anorexie, zvracení, nevolnost, průjem, erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu, gastrointestinální krvácení, selhání ledvin / jater;
  • alergické reakce: angioedém, kožní vyrážka, bronchospasmus.

Během dlouhého průběhu se mohou vyvinout následující poruchy: hypokoagulace, bolesti hlavy, závratě, tinnitus, poruchy zraku, snížení agregace krevních destiček, hemoragický syndrom (včetně krvácení z dásní, krvácení z nosu, purpura), poškození ledvin s papilární nekrózou, hluchota, syndrom Stevens-Johnson a / nebo Lyell; u dětí - Reyeův syndrom (projevuje se metabolickou acidózou, poruchami mentálního a nervového systému, zvracením, poruchou funkce jater).

Předávkování

Hlavní symptomy: tachykardie, pocení, nevolnost, bolest žaludku, zvracení, bledost kůže. Mírná intoxikace je charakterizována výskytem zvonění v uších, těžkou anurií, ospalostí, kolapsem, bronchospasmem, záchvaty, obtížemi s dýcháním, krvácením. Jak se zvyšuje intoxikace, může se vyvinout progresivní respirační paralýza a disociace oxidační fosforylace, která může způsobit respirační acidózu.

Léčba: výplach žaludku, užívání aktivního uhlí.

V případech podezření na otravu je nutná lékařská pomoc.

Zvláštní pokyny

Při dlouhodobém užívání přípravku Askofen-P je nutné sledovat periferní krev a funkční stav jater.

Kyselina acetylsalicylová, která je součástí léčiva jako aktivní složka, má antitrombocytární účinek, proto před operací musí být lékař upozorněn na prováděnou terapii.

Nízké dávky kyseliny acetylsalicylové snižují vylučování kyseliny močové, což může v některých případech způsobit záchvat dny.

Během léčby se doporučuje upustit od užívání nápojů obsahujících alkohol, protože v tomto případě se zvyšuje riziko gastrointestinálního krvácení.

Použití v průběhu březosti a laktace

I a III trimestry těhotenství, stejně jako období laktace, jsou kontraindikací užívání přípravku Askofen-P.

Při použití v prvním trimestru těhotenství může kyselina acetylsalicylová vést k malformaci plodu ve formě štěpení horního patra, ve třetím trimestru pomáhá inhibovat pracovní aktivitu a uzavřít arteriální kanál u plodu, což způsobuje hypertenzi v plicním oběhu a hyperplazii plicních cév.

V případech použití kyseliny acetylsalicylové u kojících žen zvyšuje riziko krvácení (spojené s poruchou funkce krevních destiček).

Ve druhém trimestru těhotenství je jediná dávka léku v doporučených dávkách povolena pouze v případech, kdy očekávaný přínos je vyšší než možné poškození.

Použití v dětství

Vzhledem k riziku Reyeova syndromu je kontraindikace přípravku Askofen-P:

  • věk do 15 let - jako antipyretikum;
  • věku do 18 let - jako anestetikum.

V případě poruchy funkce ledvin

Podle instrukcí není Askofen-P předepsán pro výrazné zhoršení funkce ledvin.

S abnormální funkcí jater

I se svědectvím, Askofen-P není předepsán pro výrazné zhoršení funkce jater.

Lékové interakce

Kombinované použití přípravku Askofen-P s některými léky / látkami může vyvolat následující účinky:

  • spironolakton, furosemid, antihypertenziva a antiartropika, která podporují vylučování kyseliny močové: snížení jejich účinku;
  • steroidní hormony, heparin, nepřímé antikoagulancia, hypoglykemická činidla, reserpin: zvýšení jejich účinku;
  • barbituráty, léky s antiepileptickým účinkem, zidovudin, rifampicin, nápoje obsahující alkohol: zvýšení pravděpodobnosti hepatotoxického účinku (kombinace se nedoporučuje);
  • glukokortikosteroidy, deriváty sulfonylmočoviny, metotrexát, narkotická analgetika a nesteroidní protizánětlivé léky: zvýšené vedlejší účinky;
  • ergotamin: urychlení jeho eliminace (způsobené kofeinem);
  • chloramfenikol: významné zvýšení doby jeho eliminace (způsobené paracetamolem);
  • metoklopramid: urychlená absorpce paracetamolu;
  • salicylamid a další stimulanty mikrosomální oxidace: zvýšení pravděpodobnosti tvorby toxických paracetamolových metabolitů, které ovlivňují jaterní funkce;
  • Antikoagulancia (Dicoumarin Derivatives): Posílení jejich účinků (při příjmu paracetamolu).

Analogy

Analogy Askofen-P jsou: Aquacitramon, Kofitsil-plus, Migrenol Extra, Citramon P, Citramarine, Excedrine, Citrabar.

Podmínky skladování

Skladujte při teplotě do 25 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti - 3 roky.

Obchodní podmínky lékárny

Je vydáván bez lékařského předpisu.

Recenze Ascofene-P

Podle recenzí je Askofen-P cenově dostupný a účinný lék, který zmírňuje bolesti hlavy, včetně migrény, a pomáhá snižovat teplotu při akutních onemocněních dýchacích cest a chřipce. Všimněte si také pohodlí nákupu bez lékařského předpisu.

Mezi nedostatky obvykle poukazují na přítomnost kontraindikací na lék, pravděpodobnost vedlejších účinků, stejně jako dráždivý účinek na žaludek s vysokou kyselostí.

Cena Askofen-P v lékárnách

Přibližná cena pro Askofen-P je (10 nebo 20 tablet na balení) 20–35 nebo 40–80 rublů.

Askofen-P - oficiální * návod k použití

Registrační číslo:

Obchodní název: Askofen-P

Složení.
Jedna tableta obsahuje:
účinné látky: kyselina acetylsalicylová 200 mg, paracetamol 200 mg, kofein 40 mg;
excipienty: bramborový škrob, povidon (lékařský polyvinylpyrrolidon s nízkou molekulovou hmotností), kyselina stearová, mastek, stearát vápenatý, silikonová emulze CE-10-12, vazelínový olej VGM-30M.

Forma dávkování:

Popis. Tablety jsou bílé nebo bílé barvy se smetanovým nebo narůžovělým odstínem barvy, ploché válcovité s fasetou a bez rizika zápachu nebo se slabým zápachem. Mramorování je povoleno.

Farmakoterapeutická skupina: t

Kód ATX: [N02BA71].

FARMAKOLOGICKÉ VLASTNOSTI
Farmakodynamika: Askofen-P je kombinovaný lék, jehož působení je určeno složkami, které ho tvoří.
Kyselina acetylsalicylová má analgetický, antipyretický, protizánětlivý účinek spojený s potlačením cyklooxygenáz 1 a 2, které regulují syntézu prostaglandinů; inhibuje agregaci krevních destiček.
Kofein zvyšuje reflexní vzrušivost míchy, stimuluje dýchací a vazomotorická centra, rozšiřuje krevní cévy kosterních svalů, mozku, srdce, ledvin, snižuje agregaci krevních destiček; snižuje ospalost, únavu, zvyšuje duševní a fyzickou výkonnost. Paracetamol má antipyretický, analgetický účinek.

Indikace pro použití
Přípravek Askofen-P se používá u dospělých se středně těžkým nebo mírným bolestivým syndromem (bolest hlavy, bolest zubů, neuralgie, myalgie, syndrom hrudníku, lumbago, artralgie, algomenorea, migréna), u dospělých a dětí starších 15 let ke snížení zvýšené tělesné teploty, "Studená" a jiná infekční a zánětlivá onemocnění.

Kontraindikace

  • přecitlivělost na kyselinu acetylsalicylovou nebo jiná nesteroidní protizánětlivá léčiva (NSAID) nebo xantiny; přecitlivělost na jiné složky léčiva;
  • erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu (v akutní fázi), gastrointestinální krvácení;
  • závažná porucha funkce jater nebo ledvin;
  • astma vyvolaná podáváním kyseliny acetylsalicylové, salicylátů a jiných nesteroidních protizánětlivých léčiv;
  • hemoragickou dialýzu (Willebrandova choroba, hemofilie, teleangiektázie, hypoprotrombinémie, trombocytopenie, trombocytopenická purpura);
  • stratifikační aneuryzma aorty;
  • nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
  • portální hypertenze, nedostatek vitaminu K;
  • podrážděnost, poruchy spánku, úzkostné poruchy (agorafobie, panické poruchy);
  • organická onemocnění kardiovaskulárního systému (akutní infarkt myokardu, závažná ischemická choroba srdeční, arteriální hypertenze), paroxysmální tachykardie, častý komorový extrasystol;
  • glaukom;
  • chirurgické postupy zahrnující krvácení;
  • děti do 15 let.

    Použití v průběhu březosti a laktace
    Použití v těhotenství v I. a III. Trimestru je kontraindikováno, ve druhém trimestru těhotenství je možná jediná dávka léku v doporučených dávkách pouze v případě, že očekávaný přínos pro matku nepřekročí potenciální riziko pro plod.
    Pokud je to nutné, užívání léku během kojení by mělo ukončit kojení.

    Se zvýšenou opatrností - hyperurikemie, urolická nefrolitiáza, dna, peptický vřed žaludku a / nebo duodenum (v anamnéze), těžké srdeční selhání.

    Dávkování a podávání
    Lék se používá perorálně po jídle, 1-2 tablety 2-3 krát denně. Maximální denní dávka je 6 tablet. Přerušení užívání by mělo být nejméně 4 hodiny. Aby se snížil dráždivý účinek na gastrointestinální trakt, lék by se měl užívat po jídle s vodou, mlékem, alkalickou minerální vodou.
    V případě poruchy funkce ledvin nebo jater je interval mezi dávkami nejméně 6 hodin. Lék by neměl být užíván déle než 5 dní, pokud je předepisován jako anestetikum a více než 3 dny jako antipyretikum. Další dávky a režimy stanovené lékařem.

    Vedlejší účinky
    Anorexie, nevolnost, zvracení, gastralgie, průjem, erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu, gastrointestinální krvácení, jaterní a / nebo renální selhání, zvýšený krevní tlak, tachykardie.
    Alergické reakce: kožní vyrážka, angioedém, bronchospasmus.
    Při dlouhodobém užívání - závratě, bolesti hlavy, rozmazané vidění, tinnitus, snížená agregace krevních destiček, hypokoagulace, hemoragický syndrom (krvácení z nosu, krvácení z dásní, purpura atd.), Poškození ledvin s papilární nekrózou; hluchota; Stevens-Johnsonův syndrom, toxická epidermální nekrolýza (Lyellův syndrom), Reyův syndrom u dětí (metabolická acidóza, poruchy nervové soustavy a psychiky, zvracení, abnormální funkce jater).

    Předávkování
    Nevolnost, zvracení, bolest žaludku, pocení, bledost kůže, tachykardie. Pro mírnou intoxikaci - zvonění v uších; těžká intoxikace - ospalost, kolaps, křeče, bronchospasmus, potíže s dýcháním, anurie, krvácení. S rostoucí intoxikací - progresivní respirační paralýza a disociace oxidační fosforylace, způsobující respirační acidózu. Pokud máte podezření na otravu, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.
    Léčba: oběť by měla provést výplach žaludku a podat adsorbenty (aktivní uhlí).

    Interakce s léky
    Zvyšuje účinek heparinu, nepřímých antikoagulancií, rezerpinu, steroidních hormonů a hypoglykemických činidel. Snižuje účinnost spironolaktonu, furosemidu, antihypertenziv, léků proti dne, které podporují vylučování kyseliny močové.
    Posiluje vedlejší účinky glukokortikosteroidů, derivátů sulfonylmočoviny, metotrexátu, narkotických analgetik a nesteroidních protizánětlivých léčiv.
    Je třeba se vyhnout kombinaci léčiva s barbituráty, antiepileptiky, zidovudinem, rifampicinem a nápoji obsahujícími alkohol (zvyšuje riziko hepatotoxického účinku).
    Pod vlivem paracetamolu se doba vylučování chloramfenikolu zvyšuje pětkrát. Kofein urychluje vstřebávání ergotaminu.
    Salicylamid a další Mikrosomální oxidační stimulanty přispívají k tvorbě toxických metabolitů paracetamolu, které ovlivňují funkci jater. Metoklopramid urychluje absorpci paracetamolu. Při opakovaném použití paracetamolu může zvýšit účinek antikoagulancií (derivátů dikoumarinu).

    Zvláštní pokyny
    Při dlouhodobém užívání léku je nutné sledovat periferní krev a funkční stav jater. Vzhledem k tomu, že kyselina acetylsalicylová má antiagregační účinek, musí pacient, pokud má podstoupit chirurgický zákrok, předem informovat lékaře o užívání léku. Kyselina acetylsalicylová v nízkých dávkách snižuje vylučování kyseliny močové. To může v některých případech vyvolat záchvat dny.
    Během léčby byste měli upustit od užívání nápojů obsahujících alkohol (zvýšené riziko gastrointestinálního krvácení).
    Kyselina acetylsalicylová má teratogenní účinek: při aplikaci v prvním trimestru těhotenství vede k malformaci - štěpení horního patra; v trimestru III - přispívá k inhibici pracovní aktivity (inhibice syntézy prostaglandinů), uzavření arteriálního kanálu u plodu, což způsobuje hyperplazii plicních cév a hypertenze v cévách plicního oběhu. Kyselina acetylsalicylová se vylučuje do mateřského mléka, což zvyšuje riziko krvácení u dítěte v důsledku dysfunkce krevních destiček.
    Lék není předepisován jako anestetikum pro osoby mladší 18 let, jako antipyretikum pro děti do 15 let s akutními respiračními chorobami způsobenými virovými infekcemi v důsledku rizika vzniku syndromu Reya (encefalopatie a akutní tuková játra s akutním rozvojem selhání jater).

    FORMULÁŘ VYDÁNÍ
    Prášky 10 tablet v bezoblačné buňce nebo buněčné sadě.
    1, 2 nebo 3 blistry s návodem k použití v kartonu. Obalené buňky nebo bezbunkové balení se stejným počtem instrukcí pro použití ve skupinovém balení.

    PODMÍNKY PRO SKLADOVÁNÍ
    Při teplotě ne vyšší než 25 ° C, na suchém, tmavém místě. Uchovávejte mimo dosah dětí.

    Doba použitelnosti
    2 roky. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

    PODMÍNKY VOLÁNÍ
    Nechte jít bez lékařského předpisu.

    Jméno a adresa výrobce / organizace, která je hostitelem reklamací:
    Pharmstandard-Leksredstva OJSC, 305022, Kursk, ul. 2. agregát, 1a / 18.

    Askofen-P® (Ascophenum-P®)

    Aktivní složka:

    Obsah

    Farmakologická skupina

    Nosologická klasifikace (ICD-10)

    Složení

    Popis lékové formy

    Tablety jsou bílé nebo bílé barvy se smetanovým nebo narůžovělým odstínem barvy, ploché válcovité s fasetou a bez rizika zápachu nebo se slabým zápachem. Mramorování je povoleno.

    Farmakologický účinek

    Farmakodynamika

    Askofen-P je kombinační léčivo, jehož účinek je určen složkami, které ho tvoří.

    Kyselina acetylsalicylová má analgetický, antipyretický, protizánětlivý účinek spojený se supresí COX-1 a -2, které regulují syntézu PG; inhibuje agregaci krevních destiček.

    Kofein zvyšuje reflexní vzrušivost míchy, stimuluje dýchací a vazomotorická centra, rozšiřuje krevní cévy kosterních svalů, mozku, srdce, ledvin, snižuje agregaci krevních destiček; snižuje ospalost, únavu, zvyšuje duševní a fyzickou výkonnost.

    Paracetamol má antipyretický, analgetický účinek.

    Indikace lék Askofen-P ®

    středně nebo mírný syndrom bolesti (bolest hlavy, bolest zubů, neuralgie, myalgie, hrudní radikulární syndrom, lumbago, artralgie, algomenorrhea, migréna) u dospělých;

    snížení zvýšené tělesné teploty, nachlazení a jiných infekčních a zánětlivých onemocnění u dospělých a dětí starších 15 let.

    Kontraindikace

    přecitlivělost na kyselinu acetylsalicylovou nebo jiné NSAID nebo xantiny;

    přecitlivělost na jiné složky léčiva;

    erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu (v akutní fázi), gastrointestinální krvácení;

    závažná porucha funkce jater nebo ledvin;

    astma vyvolaná užitím kyseliny acetylsalicylové, salicylátů a jiných NSAID;

    hemoragickou dialýzu (Willebrandova choroba, hemofilie, teleangiektázie, hypoprotrombinémie, trombocytopenie, trombocytopenická purpura);

    stratifikační aneuryzma aorty;

    portální hypertenze, nedostatek vitaminu K;

    podrážděnost, poruchy spánku, úzkostné poruchy (agorafobie, panické poruchy);

    organická kardiovaskulární onemocnění (akutní infarkt myokardu, závažná ischemická choroba srdeční, arteriální hypertenze), paroxysmální tachykardie, častý komorový extrasystol;

    chirurgické postupy zahrnující krvácení;

    děti do 15 let.

    S opatrností: hyperurikémie, urolická nefrolitiáza, dna, žaludeční vřed a / nebo duodenální vřed (v anamnéze), těžké srdeční selhání.

    Použití v průběhu březosti a laktace

    Užívání během těhotenství v prvním a třetím trimestru je kontraindikováno, ve druhém trimestru těhotenství je možná jediná dávka léku v doporučených dávkách pouze tehdy, pokud očekávaný přínos pro matku nepřekročí potenciální riziko pro plod.

    Pokud je to nutné, užívání léku během kojení by mělo ukončit kojení.

    Vedlejší účinky

    Anorexie, nevolnost, zvracení, gastralgie, průjem, erozivní a ulcerózní gastrointestinální léze, gastrointestinální krvácení, selhání jater a / nebo ledvin, zvýšený krevní tlak, tachykardie.

    Alergické reakce: kožní vyrážka, angioedém, bronchospasmus.

    Při dlouhodobém užívání - závratě, bolesti hlavy, rozmazané vidění, tinnitus, snížená agregace krevních destiček, hypokoagulace, hemoragický syndrom (krvácení z nosu, krvácení z dásní, purpura atd.), Poškození ledvin s papilární nekrózou; hluchota; Stevens-Johnsonův syndrom, toxická epidermální nekrolýza (Lyellův syndrom), Reyeův syndrom u dětí (poruchy metabolické acidózy nervového systému a psychiky, zvracení, dysfunkce jater).

    Interakce

    Zvyšuje účinek heparinu, nepřímých antikoagulancií, rezerpinu, steroidních hormonů a hypoglykemických činidel. Snižuje účinnost spironolaktonu, furosemidu, antihypertenziv, léků proti dne, které podporují vylučování kyseliny močové.

    Zvyšuje vedlejší účinky GCS, derivátů sulfonylmočoviny, metotrexátu, narkotických analgetik a NSAID.

    Je třeba se vyhnout kombinaci léčiva s barbituráty, antiepileptiky, zidovudinem, rifampicinem a nápoji obsahujícími alkohol (zvyšuje riziko hepatotoxického účinku).

    Pod vlivem paracetamolu se doba vylučování chloramfenikolu zvyšuje pětkrát.

    Kofein urychluje vstřebávání ergotaminu.

    Salicylamid a další stimulanty mikrosomální oxidace přispívají k tvorbě toxických metabolitů paracetamolu, které ovlivňují funkci jater.

    Metoklopramid urychluje absorpci paracetamolu. Při opakovaném použití paracetamolu může zvýšit účinek antikoagulancií (derivátů dikoumarinu).

    Dávkování a podávání

    Uvnitř, po jídle. 1-2 tabulky. 2-3 krát denně. Maximální denní dávka - 6 tablet. Přerušení užívání by mělo být nejméně 4 hodiny.

    Aby se snížil dráždivý účinek na gastrointestinální trakt, lék by se měl užívat po jídle s vodou, mlékem, alkalickou minerální vodou.

    V případě poruchy funkce ledvin nebo jater je interval mezi dávkami nejméně 6 hodin.

    Lék by neměl být užíván déle než 5 dnů, pokud je předepisován jako anestetikum a více než 3 dny jako antipyretikum. Další dávky a režimy stanovené lékařem.

    Předávkování

    Příznaky: nevolnost, zvracení, bolest žaludku, pocení, bledost kůže, tachykardie. Pro mírnou intoxikaci - zvonění v uších; těžká intoxikace - ospalost, kolaps, křeče, bronchospasmus, potíže s dýcháním, anurie, krvácení. S rostoucí intoxikací - progresivní respirační paralýza a disociace oxidační fosforylace, způsobující respirační acidózu. Pokud máte podezření na otravu, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

    Léčba: výplach žaludku, jmenování adsorbentů (aktivního uhlí).

    Zvláštní pokyny

    Při dlouhodobém užívání léku je nutné sledovat periferní krev a funkční stav jater. Vzhledem k tomu, že kyselina acetylsalicylová má antiagregační účinek, musí pacient, pokud má podstoupit chirurgický zákrok, předem informovat lékaře o užívání léku.

    Kyselina acetylsalicylová v nízkých dávkách snižuje vylučování kyseliny močové. To může v některých případech vyvolat záchvat dny.

    Během léčby byste měli upustit od užívání nápojů obsahujících alkohol (zvýšené riziko gastrointestinálního krvácení).

    Kyselina acetylsalicylová má teratogenní účinek: při aplikaci v prvním trimestru těhotenství vede k malformaci - štěpení horního patra; v trimestru III - způsobuje inhibici pracovní aktivity (inhibice syntézy GHG), uzavření arteriálního kanálu u plodu, což způsobuje hyperplazii plicních cév a hypertenze v cévách plicního oběhu.

    Kyselina acetylsalicylová se vylučuje do mateřského mléka, což zvyšuje riziko krvácení u dítěte v důsledku dysfunkce krevních destiček.

    Lék není předepisován jako anestetikum pro osoby mladší 18 let, jako antipyretikum pro děti do 15 let s akutními respiračními infekcemi způsobenými virovými infekcemi v důsledku rizika rozvoje Reyeova syndromu (encefalopatie a akutní tuková dystrofie jater s akutním rozvojem selhání jater).

    Formulář vydání

    Prášky 10. v obalech bez obrysu buněk nebo buněk 1, 2 nebo 3 obrysové buněčné obaly pro použití v kartonu. Obalené buňky nebo bezbunkové obaly jsou umístěny ve skupinovém balení.

    Výrobce

    Pharmstandard-Leksredstva OJSC, 305022, Rusko, Kursk, ul. 2. agregát, 1a / 18.

    Tel / Fax: (4712) 34-03-13.

    Majitel registračního osvědčení / organizace, která přijímá nároky spotřebitelů OTCPharm PJSC, Rusko, 123317, Moskva, ul. Testovskaya, 10.

    Tel: (800) 775-98-19; fax: (495) 221-18-02.

    www. otcpharm. ru

    Obchodní podmínky lékárny

    Podmínky skladování léčiva Askofen-P®

    Uchovávejte mimo dosah dětí.

    Datum exspirace léčiva Askofen-P®

    Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

    Askofen - složení drogy, při jakém tlaku

    Askofen je cenově dostupná droga, takže se lidé snaží najít nové využití. Protože toto, diskuse neustále vyvstává jak k zda tyto pilulky mohou být používány normalizovat krevní tlak.

    Složení

    Fenacetin byl po dlouhou dobu součástí askofenu, který zvyšoval účinek jiných látek. Odborníci však zjistili, že se vyznačují vysokou toxicitou. Fenacetin byl nahrazen paracetamolem a léčivo se stalo známým jako Askofen P.

    A poté začal lék zahrnovat následující účinné látky:

    1. Kofein.
    2. Paracetamol.
    3. Kyselina acetylsalicylová.

    Jako aditiva použijte mastek, škrob, tekutý parafín a některé další látky. Nemají významný vliv na léčebné schopnosti, ale jsou nezbytné pro formování a jiné estetické účely.

    Kofein má tonizující účinek, takže dokonale bojuje s únavou, ospalostí a slabostí. Fyzická aktivita se zvyšuje, ale výsledek je udržován na krátkou dobu.

    Paracetamol je zodpovědný za snížení tělesné teploty a snížení bolesti.

    Kyselina acetylsalicylová snižuje teplotu, zmírňuje bolest a snižuje zánět.

    Indikace pro použití

    Pokud pečlivě zkoumáte paraskofen, návod k použití doporučuje užívat tento lék v různých patologiích. Mohou být spojeny jak s abnormalitami v práci vnitřních orgánů, tak s poruchami fungování nervového systému.

    Askofen P - z toho, co se používá:

    1. Od bolesti zubů a bolesti hlavy.
    2. S migrénou, neuralgií a myalgií.
    3. Od zvýšené teploty.
    4. S bolestivou menstruací.

    Účinek léku je založen na dovedné kombinaci léků proti bolesti. Díky tomu snižuje nepohodlí během menstruace a usnadňuje stav pacientů s virovými infekcemi.

    Lidé citliví na počasí zaznamenali vysokou účinnost askofenu v tabletách pro migrény a bolesti hlavy způsobené měnícím se počasím. Nástroj také účinně uvolňuje svalové napětí vyvolané onemocněním nebo přepětím.

    Vliv typů počasí na člověka

    Kvůli přítomnosti kofeinu v kompozici, tam jsou trvalé pověsti, že askofen pomáhá s nízkým tlakem. Manuál neříká ani slovo o léčbě hypotenze tímto lékem, takže musíte být ostražití při používání ascofenu. V některých případech to opravdu pomáhá a v jiných situacích může způsobit vážné škody.

    Vlastnosti použití v hypotenzi

    Ascofen v důsledku přítomnosti kofeinu v kompozici je skutečně schopen mírně zvýšit krevní tlak. Účinnost léku je však nízká, protože po krátké době tlak klesá. A člověk opět čelí negativním příznakům nemoci, které se mohou dokonce zesílit.

    Z tohoto důvodu se pro léčbu hypotenze doporučuje používat Eleutherococcus nebo ženšen, protože tyto léky mají pozitivní vliv na celkový stav těla. Mají tonizující účinek, zvyšují tlak a zvyšují účinnost.

    Tableta Ascofen může být užitečná v případech, kdy je hypotenze doprovázena meteorologickou závislostí a migrénami. Po užití léku se cévy rozšíří - a osoba se uleví. Pokud je jednorázové přijetí jako anestetikum účinné, ale pro dosažení stabilního výsledku, je nutné odborné poradenství.

    Lze použít hypertoniky?

    Mnoho spotřebitelů pochybuje o tom, který tlak je vhodný. Lidé, kteří jsou léčeni tímto nástrojem, musí nutně vědět, jaký je jejich krevní tlak.

    Pokud existuje tendence zvyšovat výkonnost, lék lze použít pouze se souhlasem ošetřujícího lékaře po vyhodnocení možných rizik. Pokud se pacient rozhodl užívat ascofen sám, aby zmírnil nebo snížil teplotu, je nutné objasnit ukazatele krevního tlaku.

    Vzhledem k přítomnosti kofeinu ve složení léku je nebezpečné při stálém zvýšeném tlaku. Pokud je u člověka diagnostikována závažná hypertenze, zeptejte se, že Scopen nelze za žádných okolností použít.

    Chcete-li zmírnit bolest, měli byste vyzvednout další léky, které nemají vliv na kardiovaskulární systém.

    Možné kontraindikace

    Ascofen, jako každý jiný lék, má své vlastní kontraindikace. Pokud na ně člověk zapomene, vystaví své zdraví a život zbytečnému riziku. V self-léky, recenze lékařů jsou často negativní, zatímco lidé zapomínají na přítomnost vedlejších účinků a jiných důsledků nekontrolovaných léků.

    Kontraindikace:

    1. Vážná patologie kardiovaskulárního systému.
    2. Porušení gastrointestinálního traktu.
    3. Poruchy funkce jater a ledvin.
    4. Aspirinové astma.
    5. Glaukom
    6. Zvýšená nervová podrážděnost.
    7. Úzkost, neuróza a fobie.
    8. Porucha spánku
    9. Hypovitaminóza K.
    10. Hemoragická diatéza.

    Video: Kdy pít pilulky na tlak

    Při společném užívání je askofen schopen zvýšit účinek některých léčiv, zejména steroidního typu. Pokud jsou diuretika předepsána osobě, snižuje askofen jejich účinnost. Z tohoto důvodu je nutné před použitím jakéhokoliv léku konzultovat odborníka, který správně vyhodnotí všechna rizika a zkontroluje kompatibilitu všech léčiv.

    Askofen-P

    Ceny v internetových lékárnách:

    Askofen-P je kombinované analgetikum-antipyretikum. Má protizánětlivé, antipyretické, psychostimulační a analgetické účinky.

    Forma uvolnění a složení

    Lék je k dispozici ve formě tablet: plochá, bílá nebo bílá se světle růžovým / krémovým odstínem, s barvou a skosením, bez zápachu nebo se slabou charakteristickou vůní, povrchové mramorování je možné (po 10 kusech v blistru nebo bez obalu, v lepenkovém obalu) 1, 2 nebo 3 blistry a návod k použití přípravku Askofen-P).

    Složky Askofen-P na jedné tabletě:

    • účinné látky: paracetamol - 200 mg, kyselina acetylsalicylová - 200 mg, kofein - 40 mg;
    • pomocné složky: mastek, povidon, stearát vápenatý, kapalný parafin VGM-ZOM, bramborový škrob, kyselina stearová, silikonová emulze KE-10-12.

    Farmakologické vlastnosti

    Farmakodynamika

    Askofen-P je komplexní lék, jehož účinek je dán vlastnostmi jednotlivých složek, které tvoří jeho složení:

    • paracetamol: má analgetické a antipyretické účinky;
    • kyselina acetylsalicylová: nesteroidní protizánětlivé činidlo s antipyretickou, protizánětlivou a analgetickou aktivitou. Mechanismus účinku je spojen s potlačením cyklooxygenázy (COX) 1 a 2, které regulují syntézu mediátorů bolesti a zánětu. Kyselina acetylsalicylová také inhibuje agregaci destiček;
    • kofein: stimuluje vazomotorická a respirační centra, zvyšuje reflexní vzrušivost míchy, snižuje agregaci krevních destiček, rozšiřuje krevní cévy mozku, kosterní svalstvo, ledviny a srdce; aktivuje fyzickou a duševní výkonnost, snižuje únavu a ospalost.

    Farmakokinetika

    Informace o farmakokinetice přípravku Askofen-P nejsou k dispozici.

    Indikace pro použití

    Přípravek Askofen-P se používá u dospívajících starších 15 let au dospělých se zvýšenou tělesnou teplotou, akutními respiračními virovými infekcemi a dalšími infekčními a zánětlivými onemocněními.

    Indikace pro Askofen-P u dospělých jsou také mírný nebo mírný syndrom bolesti (bolesti zubů, migréna, bolesti hlavy, myalgie, artralgie, hrudní radikulární syndrom, neuralgie, bolesti zad, menstruační bolest).

    Kontraindikace

    • arteriální hypertenze;
    • těžké ischemické srdeční onemocnění;
    • akutní infarkt myokardu;
    • časté komorové předčasné údery;
    • paroxyzmální tachykardie;
    • stratifikační aneuryzma aorty;
    • hypertenze v systému portální žíly;
    • hemoragická diatéza (hemofilie, trombocytopenická purpura, von Willebrandova choroba - Diana, teleangiektázie, trombocytopenie, nedostatek koagulačního faktoru protrombinu v krvi);
    • operaci doprovázenou krvácením;
    • zhoršení erozivních a ulcerózních onemocnění gastrointestinálního traktu;
    • závažná porucha funkce ledvin a / nebo jater;
    • krvácení z gastrointestinálního traktu;
    • nedostatek vitamínu K;
    • nedostatek enzymu glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
    • glaukom;
    • hyperexcitabilita;
    • úzkostné poruchy (spontánní záchvaty paniky, strach z otevřeného prostoru);
    • poruchy spánku;
    • astma způsobené užíváním salicylátů nebo jiných nesteroidních protizánětlivých léčiv;
    • děti a mladiství do 15 let;
    • první a třetí trimestr těhotenství;
    • období kojení;
    • přecitlivělost na hlavní nebo pomocné složky ve složení Askofen-P nebo na jiné nesteroidní protizánětlivé léky.

    Relativní (lék se používá s opatrností):

    • těžké srdeční selhání;
    • indikace vředů dvanáctníku nebo žaludečních vředů;
    • urate (kyselina močová) nefrolitiáza;
    • vysoký obsah kyseliny močové v krvi;
    • dna.

    Askofen-P: návod k použití (dávkování a způsob)

    Tablety Askofen-P se užívají perorálně po jídle.

    Doporučená dávka je 1-2 kusy. dvakrát nebo třikrát denně.

    Maximální dávka je 6 tablet denně. Interval mezi dávkami nesmí být kratší než 4 hodiny. Aby se snížil dráždivý účinek léku na gastrointestinální trakt, měly by se tablety užívat po jídle a měly by se užívat s mlékem, vodou nebo alkalickou minerální vodou.

    U pacientů s poruchou funkce jater nebo ledvin by měl být interval mezi dávkami nejméně 6 hodin.

    Tablety by neměly být užívány déle než 5 dní jako lék proti bolesti a více než 3 dny jako antipyretikum. Další léčebné režimy a dávky Askofen-P stanoví ošetřující lékař.

    Vedlejší účinky

    • gastrointestinální trakt: nevolnost, zvracení, nedostatek chuti k jídlu, erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu, průjem, bolest břicha a pánve, krvácení z gastrointestinálního traktu, selhání jater;
    • kardiovaskulární systém: tachykardie, arteriální hypertenze;
    • močový systém: selhání ledvin;
    • alergické reakce: kožní vyrážka, bronchospasmus, angioedém.

    V případě dlouhodobé léčby se mohou objevit následující nežádoucí účinky: bolesti hlavy, závratě, tinnitus, hluchota, poruchy zraku, snížené srážení krve, snížená agregace krevních destiček, náchylnost k krvácení do kůže a krvácení do sliznic, papilární nekróza, Reyeův syndrom u dětí, toxická epidermální nekrolýza, maligní exsudativní erytém.

    Předávkování

    Mezi hlavní příznaky předávkování přípravkem Askofen-P patří: tachykardie, nevolnost, bolest žaludku, zvracení, bledost kůže, zvýšené pocení. V případě mírné intoxikace je možné zvonit v uších, v závažnějších situacích - bronchospasmus, krvácení, potíže s dýcháním, ospalost, křeče, žádný moč do močového měchýře, kolaps. Dalším krokem je vývoj progresivní respirační paralýzy a disociace procesu oxidační fosforylace, vedoucí k respirační acidóze.

    Při výskytu příznaků otravy je nutné okamžitě vyhledat lékařskou pomoc. Pacient by měl umýt žaludek a dát aktivní uhlí. Poté se v případě potřeby provede symptomatická léčba.

    Zvláštní pokyny

    V případě dlouhodobého užívání přípravku Askofen-P se doporučuje sledovat funkce jater a parametry periferní krve (počet leukocytů, počet krevních destiček, hemoglobin atd.).

    Pokud má pacient podstoupit chirurgický zákrok, je nutné upozornit lékaře na užívání léku, protože kyselina acetylsalicylová inhibuje agregaci krevních destiček.

    Nízké dávky kyseliny acetylsalicylové snižují vylučování kyseliny močové, což v některých případech může způsobit napadení dny.

    Alkoholické nápoje by neměly být konzumovány během léčby, protože ethanol zvyšuje riziko krvácení z gastrointestinálního traktu.

    Dopad na schopnost řídit motorová vozidla a složité mechanismy

    Vliv Askofen-P na psychomotorické schopnosti člověka není popsán.

    Použití v průběhu březosti a laktace

    Lék je kontraindikován v prvním a třetím trimestru těhotenství. Důvodem je teratogenní účinek kyseliny acetylsalicylové: užívání přípravku Askofen-P v prvním trimestru může vést k malformaci plodu (štěpení horního patra); ve třetím trimestru - k inhibici porodu a předčasnému uzavření arteriálního kanálu u plodu, který je doprovázen zvýšeným tlakem v cévách malého kruhu a hyperplazie plicních cév. Ve druhém trimeru lze lék užívat jednou v doporučené dávce a pouze v případě, že přínos pro matku převyšuje možné riziko pro plod.

    Kyselina acetylsalicylová se vylučuje mateřským mlékem, což zvyšuje riziko krvácení u kojeného dítěte (v důsledku dysfunkce krevních destiček). Pokud je tedy nutné během laktace použít Askofen-P, kojení se doporučuje ukončit.

    Použití v dětství

    Jako antipyretikum u akutních respiračních virových infekcí a jiných infekčních a zánětlivých onemocnění je léčivo kontraindikováno u dětí a dospívajících mladších 15 let (vzhledem k riziku Reyeova syndromu).

    Jako anestetikum lze přípravek Ascofen-P používat pouze u pacientů starších 18 let.

    V případě poruchy funkce ledvin

    Léčivo je kontraindikováno u pacientů s těžkou poruchou funkce ledvin.

    S abnormální funkcí jater

    I se svědectvím je Askofen-P zakázán osobám se závažným poškozením funkce jater.

    Lékové interakce

    Při současném použití s ​​nepřímými antikoagulancii, steroidními hormony, hypoglykemickými léky, heparinem nebo reserpinem je terapeutický účinek uvedených látek zvýšen.

    Ascofen-P snižuje účinnost furosemidu, léčiv proti dne, spironolaktonu a antihypertenziv, které podporují vylučování kyseliny močové.

    Léčivo zvyšuje nežádoucí vedlejší účinky metotrexátu, nesteroidních protizánětlivých léčiv, derivátů sulfonylmočoviny, narkotických analgetik a glukokortikosteroidů.

    Je třeba se vyhnout kombinaci přípravku Askofen-P se zidovudinem, barbituráty, ethanolem, rifampicinem a antiepileptiky (vzhledem k riziku hepatotoxického účinku).

    Paracetamol zvyšuje dobu vylučování chloramfenikolu 5krát. Metoklopramid urychluje absorpci paracetamolu. V případě opakovaného použití paracetamolu je možné zvýšit účinek antikoagulačních činidel (derivátů dikoumarinu). Mikrosomální oxidační stimulanty, pokud se používají společně s paracetamolem, přispívají k tvorbě jeho toxických metabolitů, které ovlivňují funkci jater.

    Pod vlivem kofeinu je absorpce ergotaminu aktivnější.

    Analogy

    Analogy Ascofen-P jsou AquaCitramon, Migrenol Extra, Citramon II, Citramon Ultra, Citrapar, Kofitsil-plus, Citramon-MFF, Citramon P Forte, Exedrin, Citramarine.

    Podmínky skladování

    Skladujte při pokojové teplotě do 25 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí.

    Doba použitelnosti léku - 3 roky.

    Obchodní podmínky lékárny

    Je vydáván bez lékařského předpisu.

    Recenze Ascofene-P

    Podle recenzí je Askofen-P poměrně populární a často používaným nástrojem pro různé druhy bolesti. Tento lék doporučuje asi 97% uživatelů, kteří zanechali své recenze na internetu.

    Askofen-P rychle a trvale odstraňuje bolesti hlavy, zvyšuje krevní tlak, snižuje tělesnou teplotu. Lék je cenově dostupný a velmi levný.

    Mezi nevýhody pacientů s léčivy patří kontraindikace, možné vedlejší účinky, hořká chuť tablet a nedostatečný analgetický účinek u některých typů bolesti (algomenorea, bolesti zad). Askofen-P není vhodný pro pacienty s vysokým krevním tlakem, stejně jako pro osoby s problémy gastrointestinálního traktu (pilulky dráždí stěnu žaludku).

    Cena Askofen-P v lékárnách

    Tablety v balení po 10 ks. Můžete si koupit za 30-40 rublů. Cena Askofen-P v balení po 20 ks. činí 60–70 rublů.