Aspirin: návod k použití, analogy a recenze, ceny v lékárnách v Rusku

Migréna

Aspirin je nesteroidní protizánětlivé léčivo používané ke zmírnění bolesti, snížení horečky a jako prevence trombózy.

Účinná látka - kyselina acetylsalicylová - má analgetikum (analgetikum), antipyretikum, ve velkých dávkách - protizánětlivý účinek. Má protidestičkovou (anti-srážení) aktivitu.

Hlavním mechanismem působení kyseliny acetylsalicylové je ireverzibilní inaktivace (potlačení aktivity) enzymu cyklooxygenázy (enzymu podílejícího se na syntéze prostaglandinů v těle), v důsledku čehož je narušena syntéza prostaglandinů. (Prostaglandiny jsou biologicky aktivní látky produkované v těle. Jejich úloha v těle je velmi mnohostranná, zejména jsou zodpovědné za výskyt bolesti a otoku v místě zánětu).

Nejčastěji se aspirin ve vysokých dávkách (300 mg - 1 g) používá ke snížení teploty u pacientů se SARS a chřipkou, ke snížení svalové, kloubní a bolesti hlavy.

Indikace pro použití

Co Aspirin pomáhá? Podle pokynů je lék předepsán v následujících případech:

  • při symptomatické léčbě syndromů bolesti střední a nízké intenzity různého původu (včetně zánětlivých);
  • ve horečnatém stavu;
  • revmatická onemocnění;
  • prevence trombózy a embolie.

Kromě toho, v klinické imunologii a alergologii, v postupném zvyšování dávek pro prodlouženou desenzibilizaci aspirinu a vzniku rezistentní tolerance vůči NSAID u pacientů s „aspirinovým“ astmatem a „aspirinovou triádou“.

Aspirin pomáhá při bolestech hlavy, včetně syndromu abstinenčního syndromu, migrény, pomáhá při bolestech zubů, neuralgii, lumbago, syndromu hrudníku a dalších příznaků bolesti.

Pomáhá Aspirin s kocovinou?

Ve většině případů pomáhá lék bojovat s kocovinou. Nejvhodnější jsou šumivé tablety, které je třeba rozpustit ve vodě a opít. Jsou speciálně navrženy pro potlačení příznaků kocoviny a obsahují speciální přísady (absorbenty a vitamín C), které mají na tělo komplexní účinek.

Za prvé, Aspirin "ředí krev" a snižuje intrakraniální tlak, takže se pacient cítí uvolněně brzy po jeho užívání.

Má bolesti hlavy a vědomí je jasnější. Kromě toho alkohol způsobuje zahuštění krve, což může způsobit krevní sraženiny v cévách, a naopak kyselina acetylsalicylová ji ředí.

Návod k použití Dávkování aspirinu

Tablety s dávkami nad 325 mg (400-500 mg a vyšší) jsou určeny pro použití jako analgetikum a protizánětlivé činidlo - v dávkách od 50 do 325 mg - hlavně jako antiagregační léčivo.

Konvenční tablety se požívají, stlačují se velkým množstvím vody (sklo), šumivé tablety se předem rozpouští ve sklenici vody (až do úplného rozpuštění a ukončení syčení).

Pro dospělé a děti starší 15 let s syndromem nízké a střední intenzity bolesti a horečnatými stavy doporučuje návod k použití dávkování Aspirinu:

  • jednotlivá dávka od 500 mg do 1 g;
  • maximální jednorázová dávka - 1 g;
  • Maximální denní dávka je 3 gramy.

Intervaly mezi dávkami léčiva by měly být nejméně 4 hodiny.

Jak dlouho můžete užívat aspirin? Užívání léku (bez konzultace s lékařem) by nemělo překročit 7 dní, pokud je předepsáno jako anestetikum a více než 3 dny jako antipyretikum.

Další dávky

Pro zlepšení reologických vlastností krve - od 150 do 250 mg denně po dobu několika měsíců.

Při infarktu myokardu a také při sekundární profylaxi u pacientů po infarktu myokardu se Aspirin užívá v dávce 40 až 325 mg jednou denně (obvykle 160 mg).

Jako inhibitor agregace destiček - 300-325 mg denně po dlouhou dobu.

S dynamickými poruchami mozkové cirkulace u mužů je mozková tromboembolie - 325 mg denně s postupným zvyšováním na maximálně 1 g denně. Pro prevenci relapsu - 125-300 mg denně.

Pro prevenci trombózy nebo okluze aortálního zkratu - 325 mg každých 7 hodin přes intranasálně zavedenou žaludeční sondu, poté perorálně - 325 mg 3krát denně (obvykle v kombinaci s dipyridamolem, který je po týdnu zrušen, pokračující dlouhodobá léčba ASA).

Zvláštní pokyny

V současné době je použití aspirinu jako protizánětlivého léčiva v denní dávce 5 až 8 g omezeno v důsledku vysoké pravděpodobnosti vedlejších účinků z gastrointestinálního traktu (NSAID-gastropatie).

Před chirurgickým zákrokem, ke snížení krvácení během chirurgického zákroku a pooperačním období, byste měli přerušit příjem po dobu 5-7 dnů a informovat lékaře.

Při dlouhodobém užívání aspirinu je nutné provést kompletní vyšetření krve a vyšetření stolice na okultní krev.

I v malých dávkách snižuje vylučování kyseliny močové z těla, což může způsobit vznik akutního záchvatu dny u predisponovaných pacientů.

Vedlejší účinky

Instrukce upozorňuje na možnost vzniku následujících nežádoucích účinků při předepisování Aspirinu: t

  • Nevolnost, bolest v epigastrické oblasti, ulcerózní erozivní léze gastrointestinálního traktu, gastrointestinální krvácení; Tinnitus a závratě; Anémie; Kožní vyrážka, kopřivka, angioedém, anafylaktický šok, bronchospasmus.

Kontraindikace

Je kontraindikováno jmenovat aspirin v následujících případech:

  • Bronchiální astma vyvolané salicyláty a nesteroidními protizánětlivými léky;
  • Erozivní a ulcerózní onemocnění gastrointestinálního traktu v akutní fázi;
  • Hemoragická diatéza;
  • Současné užívání aspirinu s metotrexátem s týdenní dávkou 15 mg;
  • I a III trimestry těhotenství;
  • Věk do 15 let;
  • Přecitlivělost na salicyláty.

U pacientů trpících dnou, hyperurikémií, ulcerózními lézemi gastrointestinálního traktu nebo gastrointestinálním krvácením (v anamnéze), poruchou funkce jater a ledvin, chronickými respiračními onemocněními, bronchiálním astmatem, sennou rýmou, sliznicí nosní sliznice a ženami v II. trimestru těhotenství.

Předávkování

Příznaky mírného předávkování jsou tinitus, nevolnost, poruchy sluchu, zvracení, zmatenost, závratě, bolesti hlavy. Tyto příznaky vymizí s poklesem dávky.

Závažné předávkování je doprovázeno hyperventilací, horečkou, metabolickou acidózou, respirační alkalózou, ketózou, kardiogenním šokem, kómou, těžkou hypoglykémií, respiračním selháním.

V takových případech je pacient hospitalizován. Léčba zahrnuje použití aktivního uhlí, výplachu, kontroly KSchR, nucené alkalické diurézy pro získání hodnot pH v moči v rozmezí 7,5-8,0, kompenzace ztráty tekutin, hemodialýzy, symptomatické terapie.

Analogy Aspirin, cena v lékárnách

Pokud je to nutné, můžete Aspirin nahradit analogem účinné látky - jedná se o léky:

Výběr analogů je důležité pochopit, že pokyny pro použití aspirinu, ceny a recenze léků podobných akcí neplatí. Je důležité, abyste se poradili s lékařem a ne aby se léčivo nezávisle nahradilo.

Cena v ruských lékárnách: Šumivé tablety Aspirin express 500mg 12ks. - od 230 do 305 rublů, tablety 300 mg 20 ks. - od 75 do 132 rublů, podle 932 lékáren.

Skladujte v suchu při teplotě do 30 ° C. Doba použitelnosti - 5 let. Obchodní podmínky lékárny - bez lékařského předpisu.

Zvláštní pokyny a interakce

Léčivo zvyšuje účinek jiných NSAID a narkotických analgetik, hypoglykemických činidel, nepřímých antikoagulancií, heparinu, sulfonamidů, trijodthyroninu; zvyšuje toxicitu metotrexátu; snižuje účinek urikosurických léčiv, antihypertenziv a diuretik.

Ethanol a GCS zvyšují škodlivý účinek aspirinu na sliznici gastrointestinálního traktu, což zvyšuje pravděpodobnost gastrointestinálního krvácení.

Kyselina acetylsalicylová zvyšuje plazmatickou koncentraci přípravků lithia, barbiturátu a digoxinu.

Lékové interakce

Kyselina acetylsalicylová, zvyšuje toxické vlastnosti methotrexatu a nežádoucí účinky trijodthyronin, narkotických analgetik, sulfonamidy (včetně kotrimoxazol), jinými NSAID, trombolytiky - inhibitory agregace krevních destiček, hypoglykemických léků pro perorální antikoagulancia, heparinu. Zároveň oslabuje působení diuretik (furosemid, spironolakton), antihypertenziv a urikosurik (probenecid, benzbromaron).

V kombinaci s léky obsahujícími ethanol, alkoholem a glukokortikosteroidy se zvyšuje škodlivý účinek ASA na sliznici gastrointestinálního traktu, což zvyšuje riziko gastrointestinálního krvácení.

Kyselina acetylsalicylová zvyšuje koncentraci přípravků lithia, barbiturátů a digoxinu v těle při aplikaci. Antacida, která zahrnují hydroxid hlinitý a / nebo hořčík, zpomalují a snižují absorpci ASA.

Aspirin - je to dobré nebo poškození těla?

Přínosy Aspirinu spočívají v tom, že pomáhá hodně jako anestetikum, antipyretikum a protizánětlivé činidlo. V nižších dávkách se používá k prevenci vzniku vaskulárních komplikací.

V současné době je to jediný disaggregant, jehož účinnost při akutním období ischemické cévní mozkové příhody (mozkový infarkt) je podporována lékařstvím založeným na důkazech.

Pravidelný příjem významně snižuje riziko kolorektálního karcinomu, rakoviny prostaty, plic, jícnu a krku.

Důležitým rysem použití aspirinu je to, že nevratně potlačuje COX, enzym, který se podílí na syntéze tromboxanů a Pg. ASA působí jako acetylační činidlo a spojuje serinový zbytek v aktivním centru acetylové skupiny COX. To odlišuje léčivo od jiných NSAID (zejména z ibuprofenu a diklofenaku), které patří do skupiny reverzibilních COX inhibitorů.

Kulturisté používají kombinaci „Aspirin-Kofein-Bronholitin“ jako spalovač tuků (tato směs je považována za předchůdce všech spalovačů tuků). Ženy v domácnosti našly použití ASA v každodenním životě: nástroj se často používá k odstranění skvrn z potu z bílého oblečení a k zalévání postižené houbové půdy.

Bylo nalezeno použití aspirinu a pro květiny byla do vody přidána rozdrcená tableta, která chtěla delší dobu šetřit řezané rostliny.

Některé ženy užívají pilulku jako antikoncepci: pilulka se vstřikuje intravaginálně 10-15 minut před PA, nebo se rozpustí ve vodě a pak se do ní přidá roztok. Účinnost tohoto způsobu ochrany před těhotenstvím nebyla zkoumána, právo na jeho existenci však gynekologové nepopírá. Lékaři zároveň konstatují, že účinnost takové antikoncepce je pouze asi 10%.

Výhody a škody způsobené Aspirinem závisí na správném použití a následném postupu a navzdory velkému množství užitečných vlastností může být léčivo škodlivé. Potlačení aktivity MOR tedy vyvolává porušení integrity stěn zažívacího traktu a je faktorem ve vývoji peptického vředu.

Také nebezpečné ASC může být pro děti do 12 let. Pokud se používá v přítomnosti virové infekce u dítěte, lék může způsobit Rayův syndrom - nemoc, která představuje hrozbu pro život mladých pacientů.

Aspirin® (Aspirin®)

Aktivní složka:

Obsah

Farmakologická skupina

Složení a uvolňovací forma

v blistru, 10 ks, v krabičce 2 blistry (100 mg) a 1, 2 nebo 10 blistrů (500 mg)

Charakteristika

Kyselina acetylsalicylová patří do skupiny NSAID.

Farmakologický účinek

Dávkování a podávání

Uvnitř, po jídle, pít hodně vody.

Dospělí a děti starší 15 let s bolestivým syndromem slabé a střední intenzity a horečnatými stavy, jednorázová dávka 0,5–1 g, maximální jednotlivá dávka je 1 g. Intervaly užívání přípravku by měly být nejméně 4 hodiny. 3 g (6 tab.).

Trvání léčby (bez konzultace s lékařem) by nemělo překročit 7 dní, pokud je předepsáno jako anestetikum a více než 3 dny jako antipyretikum.

Výrobce

Bayer Consumer Care (Švýcarsko), vyráběný firmou Bayer Bitterfeld GmbH (Německo).

Podmínky skladování léčiva Aspirin®

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti léku Aspirin®

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Recenze

Zanechte svůj komentář

Aktuální poptávkový index, ‰

Stanovisko "Lékaři Ruské federace" na Aspirin ®

Registrační certifikáty Aspirin ®

  • Lékárnička
  • Internetový obchod
  • O společnosti
  • Kontaktujte nás
  • Kontakty vydavatele:
  • +7 (495) 258-97-03
  • +7 (495) 258-97-06
  • E-mail: [email protected]
  • Adresa: Rusko, 123007, Moskva, st. 5. Hlavní linie, 12.

Oficiální stránky společnosti radar ®. Hlavní encyklopedie drog a lékárenského sortimentu ruského internetu. Referenční kniha léků Rlsnet.ru poskytuje uživatelům přístup k pokynům, cenám a popisům léků, doplňků stravy, zdravotnických prostředků, zdravotnických prostředků a dalšího zboží. Farmakologická referenční kniha obsahuje informace o složení a formě uvolnění, farmakologickém účinku, indikacích pro použití, kontraindikacích, vedlejších účincích, lékových interakcích, způsobu užívání léčiv, farmaceutických společnostech. Léčebná referenční kniha obsahuje ceny léků a zboží farmaceutického trhu v Moskvě a dalších městech Ruska.

Přenos, kopírování, šíření informací je zakázáno bez povolení společnosti LLC RLS-Patent.
Při citování informačních materiálů zveřejněných na stránkách www.rlsnet.ru je vyžadován odkaz na zdroj informací.

Mnohem zajímavější

© REGISTRACE LÉČIVÝCH PŘÍPRAVKŮ RUSSIA ® Radar ®, 2000-2019.

Všechna práva vyhrazena.

Komerční využití materiálů není povoleno.

Informace jsou určeny pro zdravotnické pracovníky.

Aspirin: návod k použití

Léčivo Aspirin je nesteroidní protizánětlivé léčivo s výrazným antipyretickým, protizánětlivým a analgetickým účinkem. Léčivo se používá pro symptomatickou eliminaci syndromu bolesti různého původu a snížení tělesné teploty ve febrilních podmínkách na pozadí různých infekčních a zánětlivých patologií. Aspirin je kontraindikován u dětí mladších 15 let, kojících žen, stejně jako v prvním a třetím trimestru těhotenství, s hemoragickou diatézou, exacerbací gastrointestinálních vředů, bronchiálním astmatem na pozadí užívání NSAID a přecitlivělosti.

Forma dávkování

Aspirin je dostupný ve formě tablet.

Balení jsou blistry po 10 tabletách. Balení obsahuje 1, 2 nebo 10 blistrů.

Popis a složení

Aspirin je kulaté, bikonvexní tablety bílé barvy s vyrytým křížkem „Bayer“ na jedné straně a „ASPIRIN 0,5“ na straně druhé.

1 tableta obsahuje 500 mg kyseliny acetylsalicylové.

  • kukuřičný škrob;
  • mikrokrystalická celulóza.

Farmakologická skupina

Léčivo Aspirin patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv. Kyselina acetylsalicylová, která je aktivní složkou nástroje, má výrazný analgetický, protizánětlivý a antipyretický účinek. Mechanismem terapeutického působení léčiva je inhibice enzymů cyklooxygenázy přímo zapojených do syntézy prostaglandinů.

Při použití dávky aspirinu od 500 mg do 1000 mg se přípravek používá jako antipyretikum pro nachlazení nebo chřipku, stejně jako lék proti bolesti pro artralgii, myalgii a jiné bolesti. Kyselina acetylsalicylová má také schopnost inhibovat agregaci krevních destiček blokováním syntézy thromboxanového A2 mediátoru v destičkách.

Indikace pro použití

Lék Aspirin je pacientům indikován jako symptomatický prostředek k odstranění bolesti a horečnatých stavů.

Pro dospělé

Indikace pro použití Aspirinu jsou:

  • symptomatická léčba bolesti zubů a bolesti hlavy, myalgie a artralgie, menstruační bolesti, bolesti zad a hrdla;
  • horečka a horečka s nachlazením a jinými patologiemi infekční a zánětlivé povahy.

Pro děti

Aspirin je předepisován pro adolescenty starší 15 let pro podobné patologie. Děti do 15 let, lék je kontraindikován.

Pro těhotné ženy a během laktace

Během kojení a během prvního a třetího trimestru těhotenství je zakázáno užívat Aspirin. Při II. Trimestru těhotenství se lék užívá s maximální opatrností.

Kontraindikace

Léčivý přípravek Aspirin je kontraindikován za takových podmínek, jako jsou:

  • hemoragická diatéza;
  • děti do 15 let;
  • I a III trimestry těhotenství;
  • exacerbace erozivních a ulcerózních lézí gastrointestinální sliznice;
  • přecitlivělost na kyselinu acetylsalicylovou, další NSAID nebo jiné složky tablet;
  • období laktace;
  • současné podávání metotrexátu v dávce 15 mg a vyšší za týden;
  • bronchiální astma proti použití salicylátů nebo jiných NSAID.
  • II trimestr těhotenství;
  • bronchiální astma;
  • dna;
  • polypy v nosní dutině;
  • ulcerózní léze střeva nebo žaludku (včetně historie);
  • hyperurikémie;
  • současné použití antikoagulancií;
  • patologie plic nebo průdušek v chronické formě;
  • dysfunkce jater a / nebo ledvin.

Dávkování a podávání

Vezměte lék Aspirin by měl být uvnitř po jídle, vymačkané tablety s dostatkem čisté vody (nejméně 200 ml).

Pro dospělé

Při léčbě bolesti a horečky se doporučuje užívat jednu dávku léku v dávce 500 mg až 1000 mg. Maximální denní dávka je 3000 mg nebo 6 tablet po 500 mg. Pro opětovné užívání léku je nutné udržet interval 4 hodin.

Trvání léčby by nemělo být delší než 7 dní v případě užívání aspirinu jako anestetika a 3 dny jako antipyretika.

Pro děti

Děti mladší 15 let od užívání léku Aspirin je přísně kontraindikováno. Děti starší 15 let mohou užívat lék stejným způsobem jako dospělí pacienti.

Pro těhotné ženy a během laktace

Během I. a III. Trimestru těhotenství a během laktace je zakázáno užívat Aspirin. V II. Trimestru by měl být lék podáván s opatrností s předběžným individuálním výpočtem dávek.

Vedlejší účinky

Nejběžnější vedlejší účinky Aspirinu jsou následující vedlejší účinky:

  • zjevné nebo skryté projevy krvácení v orgánech gastrointestinálního traktu;
  • tinnitus;
  • vysoké riziko krvácení;
  • kopřivka;
  • pálení žáhy;
  • erozivní a ulcerózní léze sliznice gastrointestinálního traktu (včetně perforace);
  • angioedém;
  • závratě;
  • nevolnost a zvracení;
  • závratě;
  • anafylaktický šok;
  • zvýšené jaterní enzymy;
  • bronchospasmus;
  • anémie z nedostatku železa.

Interakce s jinými léky

Při současném použití kyseliny acetylsalicylové s glukokortikosteroidy, přípravky obsahujícími alkohol a alkoholickými nápoji se zvyšuje negativní vliv aspirinu na sliznici gastrointestinálního traktu a zvyšuje se riziko vnitřního krvácení.

Antacidní přípravky obsahující hydroxid hořečnatý nebo hlinitý zhoršují absorpci aspirinu z gastrointestinálního traktu.

Kyselina acetylsalicylová potencuje účinky NSAID, narkotických analgetik, toxicity metotrexátu, aktivity hypoglykemických činidel pro perorální použití, nepřímých antikoagulancií, heparinu, sulfonamidů, inhibitorů agregace destiček a trijodthyroninu.

Aspirin snižuje účinnost antihypertenziv, urikosurik a diuretik.

Kyselina acetylsalicylová pomáhá zvyšovat koncentraci barbiturátů, přípravků digoxinu a lithia v krevním séru.

Zvláštní pokyny

Pokud užíváte Aspirin, můžete zaznamenat záchvat bronchiálního astmatu, bronchospasmu a dalších příznaků přecitlivělosti. Rizikové faktory zahrnují přítomnost polypů v nosní dutině, bronchiální astma a alergická onemocnění v anamnéze, horečku, nemoci průdušek a plic chronické povahy.

Při použití kyseliny acetylsalicylové u dětí mladších 15 let zvyšuje riziko Reyeova syndromu v přítomnosti virové infekce.

V případě nadcházejícího chirurgického zákroku (včetně menších operací, jako je extrakce zubů) je třeba zvážit zvýšené riziko krvácení při užívání aspirinu. Aby se zabránilo negativním následkům, doporučuje se přestat užívat kyselinu acetylsalicylovou 5–7 dní před operací a upozornit ošetřujícího lékaře na užívání tohoto přípravku.

Aspirin může vyvolat projev akutního záchvatu dny v důsledku zpomalení vylučování kyseliny močové.

Dávkování z lékáren bez lékařského předpisu.

Předávkování

Příznaky slabé intoxikace aspirinem jsou:

  • zmatek;
  • sluchové postižení;
  • nevolnost;
  • bolest hlavy;
  • tinnitus;
  • závratě;
  • zvracení.

Při zrušení nebo snížení terapeutického dávkování bylo pozorováno odstranění těchto následků.

Příznaky těžké intoxikace aspirinem:

  • hyperventilace;
  • kardiogenní šok;
  • hypoglykémie;
  • respirační alkalóza;
  • respirační selhání;
  • ketóza;
  • horečka;
  • metabolická acidóza;
  • kóma.
  • okamžitá hospitalizace;
  • použití velkého množství aktivního uhlí;
  • nucená alkalická diuréza;
  • výplach;
  • hemodialýzu;
  • doplňování tekutin;
  • symptomatická léčba.

Podmínky skladování

Lék Aspirin by měl být uchováván mimo dosah dětí při teplotě do 30˚C.

Doba použitelnosti - 5 let.

Analogy Aspirinu

Vzhledem k širokému spektru vedlejších účinků a možné nesnášenlivosti vůči složkám léčiva musí lékař zvolit rovnocennou léčivou náhražku. Existuje několik účinných analogů léku Aspirin.

Upsarin Upsa

Je to přímý analog Aspirinu. Nástrojem je forma s odlišným uvolňováním, která představuje šumivé rozpustné tablety. Má výrazné antipyretické a analgetické vlastnosti. Může působit jako přímá náhrada za aspirin během terapeutického období.

Aspirin C

Kromě kyseliny acetylsalicylové obsahuje léčivo kyselinu askorbovou. Přidání kyseliny askorbové snižuje negativní účinek kyseliny acetylsalicylové na sliznici gastrointestinálního traktu, což významně snižuje rozsah kontraindikací a vedlejších účinků. Aspirin C se používá k úlevě od bolesti a horečky. Naproti tomu Aspirin je kontraindikován u diabetes mellitus, urolitiázy a srdečního selhání.

Citramon

Je to kombinovaný přípravek obsahující kyselinu acetylsalicylovou, paracetamol a kofein. Léčivo má ve srovnání s aspirinem silnější antipyretický a analgetický účinek. Používá se při léčbě bolesti a horečky u infekčních a zánětlivých onemocnění. Na rozdíl od Aspirinu má Citramon díky své kombinaci širší škálu kontraindikací a vedlejších účinků.

Cena aspirinu

Průměrná cena drogy Aspirin v lékárnách v Moskvě je 280-320 rublů. (10 tablet).

Jak používat lék Aspirin?

Aspirin patří do kategorie levných a široce dostupných léků, takže je často používán nepřiměřeně, bez lékařského předpisu. Kyselina acetylsalicylová (ASA) má však omezení v použití faktoru trvání i věku. Proto, výběr léků na základě ASA, měli byste pečlivě zvážit dávkování léku a vzít to přísně v souladu s doporučeními ošetřujícího lékaře.

Složení a forma aspirinu

Kromě kyseliny acetylsalicylové obsahuje aspirin adjuvanty:

  • mikrokrystalická celulóza (použitá pro získání dané hmotnosti tablet a zajištění jejich fyzikálně-mechanických vlastností);
  • kukuřičný škrob (prášek do pečiva, který přispívá k časnému uvolňování účinné látky);
  • mastek (pohyblivá látka, která snižuje tření mezi částicemi léčiva).

Léčivo je dostupné ve formě tablet 100, 300 a 500 mg, jakož i ve formě šumivé ve vodě rozpustné formy, což usnadňuje podávání léčiva a poskytuje rychlé působení v důsledku urychlené absorpce z gastrointestinálního traktu.

Indikace

Farmakologické vlastnosti aspirinu činí tento přípravek použitelným v mnoha oblastech medicíny. Lék je předepisován pacientům v následujících případech:

  1. K odstranění vnitřního zánětu a horečky (s revmatoidní artritidou, polyartritidou, posttraumatickou bolestí způsobenou edémem tkání, infekčními chorobami s těžkým zánětlivým průběhem).
  2. Pro zmírnění somatické bolesti jakékoli lokalizace a závažnosti (včetně posttraumatického šoku).
  3. Pro ředění krve a prevenci srdečního infarktu, mrtvice, křečových žil, jako součást prevence trombózy po operaci.

Farmaceutické vlastnosti aspirinu

Kyselina acetylsalicylová (latinsky - Acidum acetylsalicylicum) patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv (NSAID). Tablety jsou zcela rozpuštěny v žaludku a během 5-15 minut dávají terapeutický účinek díky následujícím farmakologickým vlastnostem ASA:

  1. Selektivním blokováním cyklooxygenázy se dosahuje ireverzibilní inhibice produkce prostaglandinů a tromboxanů, v důsledku čehož je účinně uvolněn vnitřní zánět různého původu.
  2. Snížení vodivosti malých cév, dosažené zpomalením produkce adenosintrifosfátu v zánětlivém zaměření, umožňuje zastavit bolest kloubních patologií a obnovit mobilitu postiženého kloubu.
  3. Antipyretický účinek na pozadí aspirinu je zajištěn tím, že ASA ovlivňuje oblasti mozku zodpovědné za termoregulaci.
  4. Zpomalení tvorby krevních destiček, pravděpodobně v důsledku vytvoření vazeb s inhibitory, které se podílejí na produkci odpovídajících enzymů, poskytuje antiagregační účinek, který trvá jeden týden po jedné dávce léku.

Kolik a jak užívat aspirin?

Dostupnost léku a jeho nízká cena jsou hlavním důvodem toho, že když dojde ke zvýšené teplotě, akutní bolesti nebo vnějšímu zánětu, pacienti se často léčí pomocí Aspirinu, což určuje dávkování na základě pokynů pro léčivo.

Mezitím se mnohonásobnost a trvání užívání ASA u různých nemocí značně liší a nepřiměřený systematický přebytek dávek může způsobit více škody než užitku. Terapeutické schéma by proto měl provádět ošetřující lékař, sledovat stav pacienta a v případě potřeby provádět změny v plánu léčby.

Léčebným režimem by měl být ošetřující lékař.

Při teplotě

Když teplota stoupne nad hodnoty subfebrilu (nad 37 ° C), lékaři doporučují užívat ASA ve vysokých dávkách. Optimální jednotlivá dávka léčiva je 300 mg. Mezi užíváním tablet je nutné udržet pauzu 4-6 hodin. Celková denní dávka nesmí překročit 4000 mg. Léky s ASA během chladného období pomáhají snižovat teplotu, stejně jako zmírňují další příznaky infekčního onemocnění: bolest v kloubech a zánět sliznic úst.

Doba trvání nachlazení je určena lékařem na základě závažnosti symptomů a povahy infekce. Lék se zruší, jakmile se ustálí tělesná teplota (po 4-7 dnech od okamžiku prvního příjmu tablet).

Lék se užívá 4-7 dní.

Pro srdce

V případě kardiovaskulárních onemocnění je ASA předepisována v malých dávkách pacientům nad 45-50 let. Pro ataky anginy pectoris, náchylnosti k koronárním onemocněním srdce, náhlé změny krevního tlaku se doporučuje denní příjem 50-100 mg antiagregačního přípravku. Lék by měl být opilý 1 krát denně, podle doporučení American Heart Association, nejlepší - večer (před spaním).

Režim léčby aspirinem se liší v závislosti na stavu oběhového systému pacienta. Se zvyšující se dávkou cholesterolu se zvyšuje.

Lék by měl být opilý jednou denně, nejlépe ze všech - večer (před spaním).

Bolesti hlavy

Pro bolesti hlavy, vezměte si lék jednou nebo jako kurz, jehož doba trvání nepřekročí 10 dnů. Léčivo neovlivňuje základní příčinu migrén a slouží pouze jako symptomatický prostředek, proto se používá pouze v kombinaci s jinými léky předepsanými specializovanými specialisty (neurologem, psychiatrem, psychoterapeutem).

S křečovými žilami

Způsob aplikace aspirinu pro křečové žíly dolních končetin závisí na stupni patologie a závažnosti klinických příznaků. Před zahájením léčby se doporučuje provést krevní test pro srážení krve, na základě kterého Váš lékař určí index protrombinu. V závislosti na tomto indikátoru může být předepsán od 100 do 300 mg aspirinu denně.

V počátečních stadiích onemocnění stačí užít 125 mg léku denně. V těch dnech, kdy je pacient nucen dlouhodobě sedět v sedě (například při dlouhé cestě), se dávka léku zdvojnásobí.

V raných stadiích vývoje křečových žil postačí užívat 125 mg léku denně.

S křečovými žilami vzít lék na celý život. Aby se snížilo riziko vzniku onemocnění gastrointestinálního traktu, lékaři doporučují užívat lék po jídle, vypít velké množství tekutiny (čistou, nesycenou vodou) tabletou.

Od kocoviny

Dávka léku, účinná pro bolesti hlavy a celkovou malátnost, ke které dochází po pití, se určuje podle hmotnosti (na každých 35 kg - 500 mg).

Užívejte tablety jako anestetikum nesmí být dříve než 6 hodin po požití alkoholu. Prevence syndromu kocoviny pomůže 2 tabletám Aspirinu 500 mg podaným 24 a 12 hodin před svátkem.

Užívejte tablety jako anestetikum nesmí být dříve než 6 hodin po požití alkoholu.

Domácí recepty

Kyselina acetylsalicylová, která má komplexní protizánětlivé a antiagregační účinky, nalezla uplatnění v kosmetologii a tradiční medicíně. Externí použití kombinovaných prostředků umožňuje zlepšit stav kůže a vlasů a omezit nepříjemné symptomy během valgusové deformace chodidel:

  1. Maska na obličej, která obsahuje med a drcené tablety Aspirinu, zklidňuje pokožku. V kombinaci s chloramfenikolem a roztokem měsíčku pomáhá ASA zmírnit podráždění a zabránit akné. Aplikováním směsi aspirinu a citrónové šťávy na obličej si můžete vybrousit kůži a dát jí dobře upravený vzhled.
  2. Pro paty se doporučují alkoholové obaly připravené z 5-10 tablet léku. Směs, aplikovaná několik dní, urychluje hojení trhlin a činí kůži na nohou měkčí a pružnější.
  3. Z osiva pomáhá farmaceutický koktejl, který se připravuje z 10 ml jódu a 4 tablet Aspirinu. Výsledná směs se jemně aplikuje na vystupující kost třikrát denně. Nejlepších efektů domácích procedur je dosaženo, pokud jsou nohy před použitím směsi napařeny, a poté jsou teplé ponožky nasazeny po otírání.

Aspirin Tablets: návod, ceny a recenze

V tomto lékařském článku lze nalézt s drogami Aspirin. Návod k použití vysvětlí, v jakých případech je možné užívat šumivé tablety, které pomáhají léku, jaké jsou indikace pro použití, kontraindikace a vedlejší účinky. Anotace uvádí formu uvolňování léku a jeho složení.

V článku mohou lékaři a spotřebitelé zanechat pouze skutečné recenze o aspirinu, ze kterého můžete zjistit, zda lék pomohl zředit krev, zmírnit bolest a teplo u dospělých a dětí, pro které je předepsáno více. V manuálu jsou uvedeny analogy aspirinu, cena léku v lékárnách a jeho použití v těhotenství.

Návod k použití Aspirinu patří mezi NSAID (nesteroidní protizánětlivé léky). Lék je běžný název kyseliny acetylsalicylové. K ředění krve, zmírnění bolesti a tepla u dospělých a dětí jsou předepsány běžné a šumivé tablety v dávce 100 mg, 500 mg, oops, kardio (srdce).

Forma uvolnění a složení

Lékárny mohou najít následující formy léčby:

  • Tablety 100 mg a 500 mg.
  • Tablety 100 mg a 300 mg (Aspirin Cardio).
  • Šumivé ve vodě rozpustné formy tablet aspirinu - 500 mg (Upsarin UPSA, Aspirin 1000).

Farmakologický účinek

Léčivo Aspirin patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv. Kyselina acetylsalicylová, která je aktivní složkou nástroje, má výrazný analgetický, protizánětlivý a antipyretický účinek. Mechanismem terapeutického působení léčiva je inhibice enzymů cyklooxygenázy přímo zapojených do syntézy prostaglandinů.

Při použití dávky aspirinu od 500 mg do 1000 mg se přípravek používá jako antipyretikum pro nachlazení nebo chřipku, stejně jako lék proti bolesti pro artralgii, myalgii a jiné bolesti. Kyselina acetylsalicylová má také schopnost inhibovat agregaci krevních destiček blokováním syntézy thromboxanového A2 mediátoru v destičkách.

Co Aspirin pomáhá?

Indikace pro užívání léčiv zahrnují následující podmínky:

  • bolesti svalů a kloubů;
  • bolesti zad;
  • bolest hlavy;
  • mírná bolest při zánětu kloubů;
  • algomenorrhea;
  • Nachlazení a nachlazení;
  • bolest v krku způsobená chladem;
  • zubů

Návod k použití

Aspirin je předepisován na individuálním režimu. U dospělých se jednotlivá dávka pohybuje od 40 mg do 1 g, denně od 150 mg do 8 g; frekvence užívání - 2-6 krát denně. Doporučená jednorázová dávka pro dospělé je 100 mg, denní dávka je 300 mg (3 tablety denně).

Návod k použití přípravku Aspirin doporučuje užívat po jídle, pít velké množství vody. Průběh léčby by neměl překročit 7-10 dnů, pokud nejsou přítomny nežádoucí vedlejší účinky. Delší terapie vyžaduje konzultaci s ošetřujícím lékařem.

Jmenování aspirinu na děti je možné pouze po konzultaci s lékařem, s ohledem na možné riziko Reyeova syndromu - velmi vzácného, ​​život ohrožujícího stavu, doprovázeného rozvojem encefalopatie a degenerace jaterních tuků. Doporučené dávky pro děti:

  • od 2 do 3 let - 100 mg / den (1 tab.);
  • od 4 do 6 let - 200 mg / den (tabulka 2);
  • od 7 do 9 let - 300 mg / den (tabulka 3).

Přečtěte si také tento článek: Artrozilen

Kontraindikace

Aspirin má následující kontraindikace:

  • rýma;
  • žaludeční vřed;
  • selhání ledvin a / nebo jater;
  • gastrointestinální krvácení; hemofilie;
  • I a III trimestry porodního a kojícího;
  • věk do 15 let;
  • nedostatek v těle vitaminu K.

Přecitlivělost na kyselinu acetylsalicylovou může způsobit nežádoucí účinky.

Vedlejší účinky

  • Kožní vyrážka, kopřivka, angioedém, anafylaktický šok, bronchospasmus.
  • Nevolnost, bolest v epigastrické oblasti, ulcerózní erozivní léze gastrointestinálního traktu, gastrointestinální krvácení.
  • Anémie
  • Tinnitus a závratě.

Děti během těhotenství a kojení

Kontraindikováno v I. a III. Trimestru těhotenství a také během kojení. V II trimestru těhotenství je předepsán s opatrností. Aspirin je kontraindikován u dětí mladších 15 let vzhledem k riziku Reyeova syndromu.

Zvláštní pokyny

Aspirin může způsobit hypersenzitivní reakce (např. Záchvat astmatu průdušek (bronchiální astma) nebo bronchospasmus). Rizikovými faktory jsou astma, nosní polypy, horečka, broncho-plicní onemocnění v chronické formě, alergie (kožní projevy alergií, alergická rýma).

ASA může zvýšit tendenci ke krvácení v důsledku inhibičního účinku na agregaci krevních destiček. To je třeba vzít v úvahu při předepisování léku pacientům, kteří musí podstoupit chirurgický zákrok (včetně malé, například extrakce zubů).

Lék je zastaven po dobu 5-7 dnů před operací. Lékař by měl být informován o tom, že pacient užíval aspirin před operací.

Lék snižuje vylučování kyseliny močové z těla, což u citlivých pacientů může vyvolat akutní záchvat dny.

Lékové interakce

Aspirin snižuje účinnost antihypertenziv, urikosurik a diuretik.

Při současném použití kyseliny acetylsalicylové s glukokortikosteroidy, přípravky obsahujícími alkohol a alkoholickými nápoji se zvyšuje negativní vliv aspirinu na sliznici gastrointestinálního traktu a zvyšuje se riziko vnitřního krvácení.

Antacidní přípravky obsahující hydroxid hořečnatý nebo hlinitý zhoršují absorpci kyseliny AU z gastrointestinálního traktu.

Lék potencuje účinky NSAID, narkotických analgetik, toxicitu metotrexátu, aktivitu perorálních hypoglykemických činidel, nepřímých antikoagulancií, heparinu, sulfonamidů, inhibitorů agregace destiček a trijodthyroninu.

Kyselina acetylsalicylová pomáhá zvyšovat koncentraci barbiturátů, přípravků digoxinu a lithia v krevním séru.

Analogy Léky Aspirin

Struktura určuje analogy:

  1. Taspir
  2. Bufferin.
  3. Aspinujte.
  4. Kardiová kyselina acetylsalicylová.
  5. Atsilpirin.
  6. Aspirin 1000
  7. Anopyrin.
  8. Thromboth ACC.
  9. Aczbirin.
  10. Atsekardol.
  11. Walsh-Asalgin.
  12. Kyselina acetylsalicylová.
  13. Zorex Ráno.
  14. Mikristin.
  15. Thrombopol.
  16. Aspicore
  17. CardiASK.
  18. Upsarin UPSA.
  19. Aspirin Cardio.
  20. Acterin.
  21. Kardio ASC.
  22. Kolpharite.

Rekreační podmínky a cena

Průměrná cena Aspirinu (šumivé 500 mg tablety # 12) v Moskvě je 257 rublů.

Je vydáván bez lékařského předpisu. Lék by měl být skladován na suchém místě při teplotě do 30 ° C. Doba použitelnosti - 5 let.

Aspirin - návod k použití, recenze, analogy a formy uvolňování (tablety v dávce 100 mg, 500 mg, oops, kardio (srdce), šumivé) léčiva pro ředění krve, bolest a horečka u dospělých, dětí a během těhotenství

V tomto článku si můžete přečíst návod k použití léku Aspirin. Prezentovány recenze návštěvníků webu - spotřebitelé tohoto léku, stejně jako názory odborníků na používání aspirinu v jejich praxi. Velký požadavek na aktivnější přidávání zpětné vazby k léku: lék pomohl nebo nepomohl zbavit se této nemoci, jaké komplikace a vedlejší účinky byly pozorovány, což výrobce nemusí v anotaci uvést. Analogy aspirinu v přítomnosti dostupných strukturních analogů. Používá se pro ředění krve, úlevu od bolesti a teplo u dospělých, dětí, stejně jako během těhotenství a kojení. Různé formy aspirinu - kardio (forma srdce), oops a uvolňovacích forem ve formě šumivých tablet ke snížení škodlivých účinků na gastrointestinální sliznici.

Aspirin je nesteroidní protizánětlivé činidlo. Antiplatelet. Mechanismus antitrombocytového účinku kyseliny acetylsalicylové (ASK - aspirinová aktivní složka) je založen na nevratné inhibici cyklooxygenázy (COX-1), jejímž výsledkem je blokování syntézy tromboxanu A2 a inhibice agregace destiček. Antiagregační účinek je nejvýraznější u krevních destiček, protože nejsou schopny znovu syntetizovat cyklooxygenázu. Předpokládá se, že ASA má další mechanismy pro potlačení agregace krevních destiček, což rozšiřuje rozsah jeho aplikace při různých vaskulárních onemocněních.

ASA má také protizánětlivé, analgetické a antipyretické účinky v důsledku inhibice enzymů cyklooxygenázy zapojených do syntézy protaglandinů.

Farmakokinetika

Při požití se rychle vstřebává převážně z proximálního tenkého střeva a v menší míře ze žaludku. Přítomnost potravy v žaludku významně mění vstřebávání kyseliny acetylsalicylové.

Přibližně 80% kyseliny salicylové se váže na plazmatické proteiny. Salicyláty snadno pronikají do mnoha tkání a tělních tekutin, vč. v spinálních, peritoneálních a synoviálních tekutinách. Salicyláty se nacházejí v malých množstvích v mozkové tkáni, stopách - v žluči, potu, výkalech. Rychle přechází placentární bariérou v malých množstvích vylučovaných do mateřského mléka.

Proniknutí do kloubní dutiny se urychluje v přítomnosti hyperémie a edému a zpomaluje v proliferativní fázi zánětu.

Vylučuje se hlavně aktivní sekrecí v tubulech ledvin v nezměněné formě (60%) a ve formě metabolitů. U novorozenců je eliminace salicylátu významně pomalejší než u dospělých.

Indikace

  • revmatismus;
  • revmatoidní artritidu;
  • infekční alergická myokarditida;
  • horečka (horečka) při infekčních a zánětlivých onemocněních;
  • bolestivý syndrom slabé a střední intenzity různých genezí (včetně neuralgie, myalgie, bolesti hlavy);
  • prevence trombózy a embolie (tzv. ředění krve);
  • primární a sekundární prevenci infarktu myokardu;
  • prevence mozkových cirkulačních poruch ischemického typu.

Formy propuštění

Tablety 100 mg a 500 mg.

Tablety 100 mg a 300 mg (Aspirin Cardio).

Šumivé ve vodě rozpustné formy tablet aspirinu - 500 mg (Upsarin UPSA, Aspirin 1000).

Návod k použití a dávkování

Individuálně. U dospělých se jednotlivá dávka pohybuje od 40 mg do 1 g, denně od 150 mg do 8 g; frekvence užívání - 2-6 krát denně.

Dospělí jediná dávka - 100 mg, doporučená denní dávka je 300 mg (3 tablety denně). Aspirin je žádoucí užívat po jídle, pít dostatek vody. Průběh léčby by neměl překročit 7-10 dnů, pokud nejsou přítomny nežádoucí vedlejší účinky. Delší terapie vyžaduje konzultaci s ošetřujícím lékařem.

Jmenování aspirinu na děti je možné pouze po konzultaci s lékařem, s ohledem na možné riziko Reyeova syndromu - velmi vzácného, ​​život ohrožujícího stavu, doprovázeného rozvojem encefalopatie a degenerace jaterních tuků. Doporučené dávky pro děti: od 2 do 3 let - 100 mg / den (tabulka 1), od 4 do 6 let - 200 mg / den (tabulka 2), od 7 do 9 let - 300 mg / den (tabulka 3).).

Vedlejší účinky

  • nevolnost, zvracení;
  • anorexie;
  • bolest v epigastriu;
  • průjem;
  • výskyt erozivních a ulcerózních lézí, krvácení z gastrointestinálního traktu;
  • abnormální jaterní funkce;
  • závratě;
  • bolest hlavy;
  • tinnitus;
  • trombocytopenie, anémie, leukopenie;
  • porucha funkce ledvin;
  • nefrotický syndrom;
  • kožní vyrážka;
  • angioedém;
  • bronchospasmus;
  • "aspirinová triáda" (kombinace bronchiálního astmatu, recidivující nosní polypózy a vedlejších vedlejších nosních dutin a nesnášenlivosti vůči lékům na bázi kyseliny acetylsalicylové a pyrazolonu);
  • Reyeův syndrom.

Kontraindikace

  • erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu v akutní fázi;
  • gastrointestinální krvácení;
  • "aspirin triáda";
  • v anamnéze indikace urtikárie, rýmy způsobené užíváním kyseliny acetylsalicylové a jiných NSAID;
  • hemofilie;
  • hemoragická diatéza;
  • hypoprotrombinémie;
  • aneuryzma aorty;
  • portální hypertenze;
  • nedostatek vitamínu K;
  • selhání jater a / nebo ledvin;
  • nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
  • Reyeův syndrom;
  • dětský věk (do 15 let - riziko Reyeova syndromu u dětí s hypertermií na pozadí virových onemocnění);
  • 1 a 3 trimestry těhotenství;
  • období laktace;
  • přecitlivělost na kyselinu acetylsalicylovou a další salicyláty.

Použití v průběhu březosti a laktace

Kontraindikováno pro použití v 1 a 3 trimestrech těhotenství. Ve 2. trimestru těhotenství je možné jednorázové přijetí podle přísných indikací.

Má teratogenní účinek: při aplikaci v 1 trimestru vede k rozvoji štěpení horního patra, ve 3 trimestrech způsobuje inhibici pracovní aktivity (inhibice syntézy prostaglandinů), předčasného uzavření tepenného kanálu u plodu, hyperplazie plicních cév a hypertenze v plicním oběhu.

Aspirin se vylučuje do mateřského mléka, což zvyšuje riziko krvácení u dítěte v důsledku dysfunkce krevních destiček, proto byste neměli během kojení používat kyselinu acetylsalicylovou v matce.

Zvláštní pokyny

Používá se s opatrností u pacientů s onemocněním jater a ledvin, s bronchiálním astmatem, erozními a ulcerózními lézemi a krvácením z gastrointestinálního traktu v anamnéze, se zvýšeným krvácením nebo při provádění antikoagulační léčby, dekompenzovaným chronickým srdečním selháním.

Aspirin i v malých dávkách snižuje vylučování kyseliny močové z těla, což může vyvolat akutní záchvat dny u citlivých pacientů. Při dlouhodobé terapii a / nebo použití kyseliny acetylsalicylové ve vysokých dávkách je nutný dohled lékaře a pravidelné sledování hladin hemoglobinu.

Použití kyseliny acetylsalicylové jako protizánětlivého činidla v denní dávce 5-8 je omezeno v důsledku vysoké pravděpodobnosti vedlejších účinků z gastrointestinálního traktu.

Před chirurgickým zákrokem, aby se snížilo krvácení během operace a v pooperačním období, by měly být salicyláty vysazeny po dobu 5-7 dnů.

Při dlouhodobé terapii je nutné provést celkový krevní test a vyšetření stolice na skrytou krev.

Použití aspirinu v pediatrii je kontraindikováno, protože v případě virové infekce u dětí pod vlivem kyseliny acetylsalicylové zvyšuje riziko Reyeova syndromu. Symptomy Reyeova syndromu jsou dlouhodobé zvracení, akutní encefalopatie, zvětšení jater.

Trvání léčby (bez konzultace s lékařem) by nemělo překročit 7 dnů, pokud je předepsáno jako analgetikum a více než 3 dny jako antipyretikum.

Během léčby by se měl pacient zdržet pití alkoholu.

Lékové interakce

Při současném použití antacid obsahujících hydroxid hořečnatý a / nebo hlinitý zpomalte a snižte absorpci aspirinu.

Při současném použití blokátorů kalciových kanálů, které omezují příjem vápníku nebo zvyšují vylučování vápníku z těla, se zvyšuje riziko krvácení.

Při současném použití s ​​aspirinem se zvyšuje účinek heparinu a nepřímých antikoagulancií, hypoglykemických derivátů derivátů sulfonylmočoviny, inzulínů, metotrexátu, fenytoinu, kyseliny valproové.

Současné užívání glukokortikosteroidů zvyšuje riziko ulcerogenního působení a výskytu gastrointestinálního krvácení.

Při současném užívání snižuje účinnost diuretik (spironolakton, furosemid).

Při současném užívání jiných NSAID zvyšuje riziko nežádoucích účinků. Kyselina acetylsalicylová může snížit plazmatické koncentrace indometacinu, piroxikamu.

Při současném použití se zlatými přípravky může kyselina acetylsalicylová vyvolat poškození jater.

Při současném užívání klesá účinnost urikosurických léčiv (včetně probenecidu, sulfinpyrazonu, benzbromaronu).

Při současném podávání kyseliny acetylsalicylové a alendronátu může dojít k rozvoji závažné esofagitidy.

Se současným použitím griseofulvina možné porušení absorpce kyseliny acetylsalicylové.

Při současném použití dipyridamolu může vzrůst C max salicylát v krevní plazmě a AUC.

Při současném použití s ​​kyselinou acetylsalicylovou se zvyšují koncentrace digoxinu, barbiturátů a lithných solí v krevní plazmě.

Při současném použití salicylátů ve vysokých dávkách s inhibitory karboanhydrázy je možná intoxikace salicyláty.

Kyselina acetylsalicylová v dávkách nižších než 300 mg denně má malý účinek na účinnost kaptoprilu a enalaprilu. Při použití kyseliny acetylsalicylové ve vysokých dávkách je možné snížit účinnost kaptoprilu a enalaprilu.

Při současném užívání kofeinu se zvyšuje rychlost absorpce, koncentrace v plazmě a biologická dostupnost kyseliny acetylsalicylové.

Při současném užívání metoprololu může vzrůst C max salicylát v krevní plazmě.

Při použití pentazocinu na pozadí dlouhodobého aspirinu ve vysokých dávkách existuje riziko závažných nežádoucích reakcí z ledvin.

Při současném použití fenylbutazonu snižuje urikosurii způsobenou kyselinou acetylsalicylovou.

Při současném užívání ethanolu (alkoholu) může dojít ke zvýšení negativního účinku aspirinu na gastrointestinální trakt.

Analogy Aspirinu

Strukturní analogy účinné látky:

  • Anopyrin;
  • Kardio;
  • Aspicore;
  • Aspinát;
  • Aspirin 1000;
  • Aspirin Cardio;
  • Acecardol;
  • Acenterin;
  • Kyselina acetylsalicylová;
  • Kardio Acetylsalicylová kyselina;
  • Acylpyrin;
  • Acsbirin;
  • Bufferin;
  • Zorex ráno;
  • CardiASK;
  • Colpharite;
  • Mikristin;
  • Taspir;
  • Thromboth ACC;
  • Thrombopol;
  • Walsh-Asalgin;
  • Upsarin UPSA.